wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

W Urzędzie Miasta w Lublinie powstaną nowe wydziały

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2011, 11:51
Autor: Dominik Smaga

Prezydent Krzysztof Żuk (archiwum)
Prezydent Krzysztof Żuk (archiwum)

Znamy kolejne szczegóły planowanej reorganizacji w Urzędzie Miasta. Wczoraj dotarliśmy do najnowszej wersji regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta, który miałby wejść w życie 15 lutego.

* Prezydentowi miasta podlegałyby m.in. Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Audytu i Kontroli, a także nowo utworzone Biuro Nadzoru Właścicielskiego, prawdopodobnie pokieruje nim Arkadiusz Ligęza, obecny zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem.

Biuro kontrolować ma działalność miejskich spółek, zajmować się udziałami miasta w innych spółkach i fundacjach. * Prezydentowi podlegałby też nowy Wydział Strategii i Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przejmie ono obowiązki obecnego Biura Obsługi Inwestorów (BOI) i prawdopodobnie trafi tam zajmujący się strategią rozwoju miasta jeden z referatów Wydziału Planowania. Nowym wydziałem pokieruje prawdopodobnie Bartosz Sobotka, aktualnie szef BOI.

* Najważniejszym zastępcą Żuka będzie Stanisław Kalinowski. Dostanie od pod opiekę Wydział Architektury i Budownictwa, Wydział Dróg i Mostów, Wydział Funduszy Europejskich, Wydział Geodezji, Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Planowania, Biuro Zamówień Publicznych, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Wydział Inwestycji, w którego nazwie pojawią się słowa „i Remontów”, a który przejmie też zadania likwidowanego Wydziału Remontów Budynków. Nie jest pewne, czy wydziałem tym kierować będzie obecna szefowa Wydziału Inwestycji, Marzena Jodłowska.

* Drugi w hierarchii zastępców prezydenta będzie Grzegorz Siemiński (PiS), który nadzorować ma Wydział Gospodarki Komunalnej, Wydział Gospodarowania Mieniem i Wydział Spraw Mieszkaniowych.

* Trzecim zastępcą będzie Monika Lipińska, która nadzorować ma m.in. Wydział Komunikacji, Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej.

* Czwartemu zastępcy, Włodzimierzowi Wysockiemu przypadnie Wydział Kultury, Wydział Oświaty i Wychowania oraz Wydział Sportu i Turystyki.

* Sekretarz miasta, Andrzej Wojewódzki nadzorować ma Wydział Informatyki i telekomunikacji, Wydział Organizacji Urzędu i nowy Wydział Projektów Nieinwestycyjnych wyodrębniony z Wydziału Funduszy Europejskich, a zajmujący się pozyskiwaniem unijnych dotacji na tzw. miękkie projekty.

Wydziałem tym pokieruje Krzysztof Łątka. Skarbnikowi nadal podlegać ma Wydział Budżetu i Księgowości, oraz Wydział Podatków i Wydział Egzekucji powstałe po rozbiciu Wydziału Podatków i Egzekucji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ludziePalikota
Kataryna
notofajnie
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ludziePalikota
ludziePalikota (2 lutego 2011 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tu jest pełne uzasadnienie wyboru Tych ludzi http://www.rp.pl/artykul/296866.html
Rozwiń
Kataryna
Kataryna (2 lutego 2011 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kompromitacji ciąg dalszy
Rozwiń
notofajnie
notofajnie (2 lutego 2011 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę że kwalifikacje jak i wiedza kandydatów nie ma nic wspólnego w obsadzie stanowisk.Więc już wiemy dlaczego Lublin to zadupie inwestycyjne. Np.Łątka to nie tylko zna się na wszystkim jak McGiwer, ale za to na pewno zna się na Funduszach Europejskich taki omnibus! Wstydu nie macie!Jest wiele innych przykładów, ale już mnie mdli jak o tym pomyślę.
Rozwiń
lu22887565
lu22887565 (2 lutego 2011 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu łątka...
Rozwiń
vicki
vicki (2 lutego 2011 o 14:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwaga biurwy się mnożą !!!
Szykujcie lublinianie pieniądze.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!