Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2012 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Walecznych: Obrońcy drzew chcą iść do sądu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Tak ten teren wyglądał w lutym tego roku (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Tak ten teren wyglądał w lutym tego roku (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Do sądu trafi sprawa wycinki drzew z terenu dawnego cmentarza przy ul. Walecznych. Mieszkańcy chcą zaskarżyć decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sprawie chodzi o 71 drzew, które wycięto z dawnego cmentarza przy Walecznych. Grunt należy do parafii prawosławnej, która znalazła firmę gotową zbudować tu sklep.

Parafia poprosiła miasto o zgodę na wycinkę tłumacząc, że stan drzew zagraża bezpieczeństwu. Zgodę dostała. Dzień przed odejściem z pracy podpisał ją Marian Stani, ówczesny dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Powołał się na oględziny potwierdzające zły stan drzew. Jego zastępca przejrzał akta sprawy, stwierdził, że oględzin nie było i wysłał na miejsce inspektora, który ocenił, że wyciąć trzeba tylko 14 drzew, a nie 71.

Wtedy powstała nowa decyzja (na 14 drzew) anulująca poprzednią. Została jednak uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, co pozwoliło parafii usunąć wszystkie drzewa.
Sprawa trafiła do prokuratury, która właśnie umorzyła śledztwo.

– Zaskarżymy to postanowienie do sądu – zapowiada Janusz Piegza, prezes Stowarzyszenia Ochrony Miejsc Zapomnianych założonego przez mieszkańców sąsiednich domów, których oburzyła wycinka. Stowarzyszenie może to zrobić, bo ma status pokrzywdzonego.
Prokuratura wyjaśnia, że oględziny faktycznie się odbyły, choć nie po wniosku parafii, ale wcześniej, w związku ze skargą osób prywatnych na zły stan drzew.

– Wydział Ochrony Środowiska w uzasadnieniu decyzji wydanej na wniosek parafii powołał się na oględziny, nie podając ich daty. Ustaliliśmy, że odbyły się one 10 października 2011 r., na 17 dni przed złożeniem przez parafię wniosku o zezwolenie na wycięcie drzew – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

– Urząd nie powinien posiłkować się czynnością z innego postępowania, ale nie zmienia to faktu, że stan drzew zagrażał bezpieczeństwu.

– Jesteśmy zdumieni decyzją prokuratury – mówi Piegza. – Mamy opinie biegłych i zdjęcia wykonane po wycince, które potwierdzają, że drzewa były zdrowe.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gyp / 2 stycznia 2016 o 16:08

Duchowieństwo prawosławne w Polsce współpracuje z Patriarchatem Moskiewskim,a ten z kolei - z władzami rosyjskimi.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 o 15:55

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
somz / 6 grudnia 2012 o 18:59
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/299864/Wycinka+przy+Walecznych+oczami+prokuratury.html

stowarzyszenie ochrony miejsc zapomnianych założyło swój profil na MM-ce, niestety nasz artykuł czekał na moderację ponad dwa dni, po czym administratorzy zasugerowali nam zamieszczenie artykułu na blogu.
zapraszamy do dyskusji
Avatar
Waluś / 6 grudnia 2012 o 11:28
nooo...
Avatar
a / 5 grudnia 2012 o 22:57
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[/quote]



Przecież wiedział pop co brał ....cmentarz ...,a nie działkę budowlaną !
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ost... rozwiń
Avatar
Jan / 5 grudnia 2012 o 17:57
Kalinowski L.Wodrol wie, że wszystkich można kupić tak jak artykuły spożywcze z Biedronki. Udaje mu się to już wiele lat. Może należy spytać, komu nie płacił za milczenie?
Avatar
true / 5 grudnia 2012 o 15:58
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[/quote]


Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degra... rozwiń
Avatar
heniek / 5 grudnia 2012 o 13:53
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu"
[/quote]
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu... rozwiń
Avatar
gyp / 2 stycznia 2016 o 16:08

Duchowieństwo prawosławne w Polsce współpracuje z Patriarchatem Moskiewskim,a ten z kolei - z władzami rosyjskimi.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 o 15:55

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
somz / 6 grudnia 2012 o 18:59
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/299864/Wycinka+przy+Walecznych+oczami+prokuratury.html

stowarzyszenie ochrony miejsc zapomnianych założyło swój profil na MM-ce, niestety nasz artykuł czekał na moderację ponad dwa dni, po czym administratorzy zasugerowali nam zamieszczenie artykułu na blogu.
zapraszamy do dyskusji
Avatar
Waluś / 6 grudnia 2012 o 11:28
nooo...
Avatar
a / 5 grudnia 2012 o 22:57
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[/quote]



Przecież wiedział pop co brał ....cmentarz ...,a nie działkę budowlaną !
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ost... rozwiń
Avatar
Jan / 5 grudnia 2012 o 17:57
Kalinowski L.Wodrol wie, że wszystkich można kupić tak jak artykuły spożywcze z Biedronki. Udaje mu się to już wiele lat. Może należy spytać, komu nie płacił za milczenie?
Avatar
true / 5 grudnia 2012 o 15:58
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[/quote]


Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degra... rozwiń
Avatar
heniek / 5 grudnia 2012 o 13:53
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu"
[/quote]
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 8 21

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 27 4

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 53 19

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 18 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5