poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Lublin

Walecznych: Teren po wycince drzew nie zostanie zabudowany

Dodano: 26 kwietnia 2012, 13:54
Autor: drs

To parafia prawosławna złożyła prośbę o zezwolenie na wycięcie drzew dla celów inwestycyjnych (Łukas
To parafia prawosławna złożyła prośbę o zezwolenie na wycięcie drzew dla celów inwestycyjnych (Łukas

Na wniosek prezydenta Rada Miasta uchwaliła dzisiaj plan zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości, która stanowi własność parafii prawosławnej. O parceli zrobiło się głośno, gdy parafia pozyskała dla niej inwestora zainteresowanego budową supermarketu.

Na wieść o tym mieszkańcy okolicznych domów wszczęli protest przeciw zabudowie terenu i degradacji zlikwidowanego w latach 70. ubiegłego wieku. Wtedy miasto wszczęło procedurę uchwalenia planu uniemożliwiającego zabudowę działki.

W międzyczasie inwestor wyciął drzewa na podstawie wydanego przez Urząd Miasta zezwolenia, w którym Ratusz stwierdzał, że wizja lokalna potwierdziła zły stan drzew. Gdy ujawniliśmy, że w aktach sprawy nie ma żadnych dowodów na to, że wizja faktycznie się odbyła problemem zainteresowała się prokuratura, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Dodajmy, że w przypadku zgody na wycinkę powodowaną zagrażającym bezpieczeństwu stanem drzew wnioskodawca nie musi wnosić do kasy miasta opłaty, która naliczana jest w przypadku wycinki uzasadnianej planowaną zabudową działki. W tej sprawie inwestor najpierw wnioskował o zgodę na wycinkę pod budowę sklepu, ale później się z tego wycofał i złożył wniosek uzasadniany złym stanem drzew.

Zgodę na wycinkę podpisał były już dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta, Marian Stani, dzień przed swoim odejściem z pracy.

Później – co ujawniliśmy jako pierwsi – zorganizował pożegnanie z pracownikami w lokalu mającym związki z firmą zainteresowaną budową przy Walecznych, na którym gości witały osoby powiązane z inwestorem.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24