piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Walecznych: Teren po wycince drzew nie zostanie zabudowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2012, 13:54
Autor: drs

To parafia prawosławna złożyła prośbę o zezwolenie na wycięcie drzew dla celów inwestycyjnych (Łukas
To parafia prawosławna złożyła prośbę o zezwolenie na wycięcie drzew dla celów inwestycyjnych (Łukas

Na wniosek prezydenta Rada Miasta uchwaliła dzisiaj plan zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości, która stanowi własność parafii prawosławnej. O parceli zrobiło się głośno, gdy parafia pozyskała dla niej inwestora zainteresowanego budową supermarketu.

Na wieść o tym mieszkańcy okolicznych domów wszczęli protest przeciw zabudowie terenu i degradacji zlikwidowanego w latach 70. ubiegłego wieku. Wtedy miasto wszczęło procedurę uchwalenia planu uniemożliwiającego zabudowę działki.

W międzyczasie inwestor wyciął drzewa na podstawie wydanego przez Urząd Miasta zezwolenia, w którym Ratusz stwierdzał, że wizja lokalna potwierdziła zły stan drzew. Gdy ujawniliśmy, że w aktach sprawy nie ma żadnych dowodów na to, że wizja faktycznie się odbyła problemem zainteresowała się prokuratura, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Dodajmy, że w przypadku zgody na wycinkę powodowaną zagrażającym bezpieczeństwu stanem drzew wnioskodawca nie musi wnosić do kasy miasta opłaty, która naliczana jest w przypadku wycinki uzasadnianej planowaną zabudową działki. W tej sprawie inwestor najpierw wnioskował o zgodę na wycinkę pod budowę sklepu, ale później się z tego wycofał i złożył wniosek uzasadniany złym stanem drzew.

Zgodę na wycinkę podpisał były już dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta, Marian Stani, dzień przed swoim odejściem z pracy.

Później – co ujawniliśmy jako pierwsi – zorganizował pożegnanie z pracownikami w lokalu mającym związki z firmą zainteresowaną budową przy Walecznych, na którym gości witały osoby powiązane z inwestorem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!