Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2010 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Weź receptę, zanim zamkną przychodnie w Lublinie

0 11 A A

Od stycznia będzie trudniej dostać się do lekarza rodzinnego. "Brak kontraktu z NFZ utrudnia otwarcie gabinetu lekarskiego od 3 stycznia 2010 roku. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia proszę dzwonić pod numery alarmowe 999 lub 112.” Wczoraj takie komunikaty wywiesiło 70 lubelskich przychodni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Lekarze rodzinni z Federacji Stowarzyszenie Zielonogórskie domagają się od Ministerstwa Zdrowia i NFZ więcej pieniędzy na leczenie pacjentów w roku 2011.

– Od czerwca nasze postulaty są ignorowane. Jeśli nadal nie będzie żadnego odzewu ze strony NFZ czy resortu, to 3 stycznia nie będziemy mogli otworzyć przychodni. Brak umowy na świadczenia uniemożliwia normalną pracę lekarzy. Sytuacja jest patowa – tłumaczy dr Teresa Dobrzańska-Pielichowska, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego i prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

Wczoraj medycy zdecydowali się więc na gest ostateczny. – We wszystkich naszych przychodniach wywiesiliśmy komunikat z informacją, że prawdopodobnie od stycznia nie będziemy mogli przyjmować pacjentów – mówi wiceprezes.

Pacjenci, z którymi rozmawialiśmy wczoraj, nie mogą w to uwierzyć.

– To niemożliwe! Mam 64 lata i co dwa tygodnie muszę odwiedzać swojego lekarza, który ustala dawkę leku – mówi Marian Pisarski, pacjent przychodni przy ul. Okopowej 5.

Kolejny dodaje: – Wszystko dzieje się poza naszymi plecami. A co będzie, jak zabraknie bezpłatnych lekarzy rodzinnych? Nie wszystkich stać na to, żeby leczyli się prywatnie – mówi Adam Bieliński.

Lekarze starają się uspokajać. – Nie chcemy zostawiać ludzi bez opieki. Jeśli jednak nie będzie więcej pieniędzy na leczenie to na początku roku przychodnie mogą zostać zamknięte – mówi dr Dobrzańska–Pielichowska. – Namawiamy więc naszych pacjentów, by już teraz zaopatrzyli się w recepty na dłużej – dodaje.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tom / 19 grudnia 2010 o 14:08
Piszesz:
[quote name=';' timestamp='1292696444' post='407887']
To dlaczego pozostałym przychodniom wystarcza kasy i podpisały kontrakt.
[/quote]

Tak sie składa, że te przychodnie doskonale wiedzą, że dostaną wszystko co wywalczą pozostałe. NFZ w ramach gospodarności po każdych ustaleniach dokłada pieniądze rownież tym, którzy o nie nie prosili. Dlatego mogą sobie pozwolić na siedzenie cicho i czekanie aż ci którzy są aktywniejsi wywalczą coś dla całego środowiska. Wtedy kiedy NFZ pierwszy raz nie da wszystkim tego samego co daje walczącym to wszyscy następnym razem będą razem walczyć.
Piszesz:
[quote name=';' timestamp='1292696444' post='407887']
To dlaczego pozostałym przychodniom wystarcza kasy i podpisały kontrakt.
[/quote]

Tak sie składa, że te przychodnie doskonale wiedzą, że dostaną wszystko co wywalczą pozostałe. NFZ w ramach gospodarności po każdych ustaleniach dokłada pieniądze rownież tym, którzy o nie nie prosili. Dlatego mogą sobie pozwolić na siedzenie cicho i czekanie aż ci którzy są aktywniejsi wywalczą coś dla całego środowiska. Wtedy kiedy NFZ pierwsz... rozwiń
Avatar
darek / 19 grudnia 2010 o 11:11
Płacimy składki i wymagamy. Rolą NFZ jest nam zapewnic min podstawową opiekę zdrowotną. Jesli przychodnie beda zamkniete to mozemy miec pretensje tylko do nfz a nie do lekarzy. Ludzie nie dajcie sie omamic propagandzistom z rządu!
Avatar
; / 18 grudnia 2010 o 19:20
[quote name='Reyohgt' timestamp='1292692853' post='407848']
Co chlam sie tu wypowiada
[/quote]
Co lekarz?zabraknie na zbytki.
Przejrzałem listę przychodni ,które nie podpisały kontraktu i dwa wnioski.Większość z nich to są lekarze z gminnych ośrodków,gdzie jest jeden gabinet i mogą ciągnąć większą kasę.Drugi to lista z Lublina.Wszystkie przychodnie są NZOZ ,większość personelu niższego, zatrudniają na zlecenie,więc mają niższe koszty i im nie opłaci się leczyć .To dlaczego pozostałym przychodniom wystarcza kasy i podpisały kontrakt.Tu jak zawsze nie chodzi o dobro pacjenta tylko o kasę .Byłem zapisany do jednej z nich i wiele razy dla mojego dobra ,przed południem byłem odsyłany na Hipoteczną po 18-tej .
[quote name='Reyohgt' timestamp='1292692853' post='407848']
Co chlam sie tu wypowiada
[/quote]
Co lekarz?zabraknie na zbytki.
Przejrzałem listę przychodni ,które nie podpisały kontraktu i dwa wnioski.Większość z nich to są lekarze z gminnych ośrodków,gdzie jest jeden gabinet i mogą ciągnąć większą kasę.Drugi to lista z Lublina.Wszystkie przychodnie są NZOZ ,większość personelu niższego, zatrudniają na zlecenie,więc mają niższe koszty i im nie opłaci się leczyć .To dlaczego pozostałym przychodni... rozwiń
Avatar
ja / 18 grudnia 2010 o 19:07
Chamy nie lekarze.
Avatar
Reyohgt / 18 grudnia 2010 o 18:20
Co chlam sie tu wypowiada
Avatar
wrewer / 18 grudnia 2010 o 16:37
Tylko w takiej przychodni 1 lekarz jest na 1,5-2 tys pacjentów.Po 8 zł to wychodzi trochę kasy.Inne przychodnie chętnie przygarną pozbawionych opieki pacjentów. Puls -med to powinien w ogóle nie dostać kontraktu.On nie zapewnia już teraz podstawowej opieki.Dostać się do lekarza to jest wyczyn.Ciągle nie ma numerków.
Avatar
xoxo / 18 grudnia 2010 o 15:21
Ludzie czy wy nie rozumiecie, że NFZ to potężna wypchana pieniędzmi machina, która rocznie na 1 pacjenta przeznacza kilkadziesiąt zł, a podstawowe badania są kilka razy droższe. Są ludzie, którzy idą do lekarza raz w roku albo rzadziej, a są tacy, którzy przychodzą co tydzień i chcą sobie robić komplet badań, na które nie ma pieniędzy. Nie dziwię się lekarzom, przyjmują po 50 osób dziennie lub więcej, a tak naprawdę połowa z tych wizyt to starsze osoby, które chcą sobie pogadać...Gdyby wizyta była płatna symboliczne 2 zł (tak jak w Czechach) to skończyłoby się przychodzenie do lekarza z pier...łami po 3 razy w tygodniu, a naprawdę chorzy ludzie byliby przyjmowani szybciej i mieliby lepszą opiekę.
Ludzie czy wy nie rozumiecie, że NFZ to potężna wypchana pieniędzmi machina, która rocznie na 1 pacjenta przeznacza kilkadziesiąt zł, a podstawowe badania są kilka razy droższe. Są ludzie, którzy idą do lekarza raz w roku albo rzadziej, a są tacy, którzy przychodzą co tydzień i chcą sobie robić komplet badań, na które nie ma pieniędzy. Nie dziwię się lekarzom, przyjmują po 50 osób dziennie lub więcej, a tak naprawdę połowa z tych wizyt to starsze osoby, które chcą sobie pogadać...Gdyby wizyta była płatna symboliczne 2 zł (tak jak w Czechach)... rozwiń
Avatar
mosquito / 18 grudnia 2010 o 14:29
[quote name='jedlina' timestamp='1292673480' post='407717']
ku....a, czy my wreszcie zrobimy przy urnach porządek z tymi nierobami z PO????
[/quote]
Nie da rady, elektorat jest tak skołowany jak stado świń na karuzeli !
Avatar
asia / 18 grudnia 2010 o 14:25
porozumienie zielonogórskie /lekarze/
zapomniało co to jest przysięga Hipokratesa,
liczy się tylko kontrakt,pacjent jest daleko w tyle
a przecież to Pacjent miał być najważniejszy.
Lekarze rodzinni poczuli swoją siłę po reformie,
dobrze zarabiają i twardo negocjują coraz więcej i więcej
wywieszanie ogłoszeń,że niema przyjęć jest śmieszne i żenujące,
obniża godność lekarza.Wstyd.
Avatar
KASA / 18 grudnia 2010 o 13:50
NFZ powinien zawrzeć umowy z nowymi lekarzami a te konowały jak im mało nie sobie otworzą prywatne przychodnie zobaczymy kto do nich pójdzie.Ci rodzinni to mają kasy od pacjenta nawet takiego co nie choruje.A leczą że pożal się Boże, można do nich isć tylko po przepisanie recepty albo po polopirynę czy kropelki od kataru.
Avatar
Tom / 19 grudnia 2010 o 14:08
Piszesz:
[quote name=';' timestamp='1292696444' post='407887']
To dlaczego pozostałym przychodniom wystarcza kasy i podpisały kontrakt.
[/quote]

Tak sie składa, że te przychodnie doskonale wiedzą, że dostaną wszystko co wywalczą pozostałe. NFZ w ramach gospodarności po każdych ustaleniach dokłada pieniądze rownież tym, którzy o nie nie prosili. Dlatego mogą sobie pozwolić na siedzenie cicho i czekanie aż ci którzy są aktywniejsi wywalczą coś dla całego środowiska. Wtedy kiedy NFZ pierwszy raz nie da wszystkim tego samego co daje walczącym to wszyscy następnym razem będą razem walczyć.
Piszesz:
[quote name=';' timestamp='1292696444' post='407887']
To dlaczego pozostałym przychodniom wystarcza kasy i podpisały kontrakt.
[/quote]

Tak sie składa, że te przychodnie doskonale wiedzą, że dostaną wszystko co wywalczą pozostałe. NFZ w ramach gospodarności po każdych ustaleniach dokłada pieniądze rownież tym, którzy o nie nie prosili. Dlatego mogą sobie pozwolić na siedzenie cicho i czekanie aż ci którzy są aktywniejsi wywalczą coś dla całego środowiska. Wtedy kiedy NFZ pierwsz... rozwiń
Avatar
darek / 19 grudnia 2010 o 11:11
Płacimy składki i wymagamy. Rolą NFZ jest nam zapewnic min podstawową opiekę zdrowotną. Jesli przychodnie beda zamkniete to mozemy miec pretensje tylko do nfz a nie do lekarzy. Ludzie nie dajcie sie omamic propagandzistom z rządu!
Avatar
; / 18 grudnia 2010 o 19:20
[quote name='Reyohgt' timestamp='1292692853' post='407848']
Co chlam sie tu wypowiada
[/quote]
Co lekarz?zabraknie na zbytki.
Przejrzałem listę przychodni ,które nie podpisały kontraktu i dwa wnioski.Większość z nich to są lekarze z gminnych ośrodków,gdzie jest jeden gabinet i mogą ciągnąć większą kasę.Drugi to lista z Lublina.Wszystkie przychodnie są NZOZ ,większość personelu niższego, zatrudniają na zlecenie,więc mają niższe koszty i im nie opłaci się leczyć .To dlaczego pozostałym przychodniom wystarcza kasy i podpisały kontrakt.Tu jak zawsze nie chodzi o dobro pacjenta tylko o kasę .Byłem zapisany do jednej z nich i wiele razy dla mojego dobra ,przed południem byłem odsyłany na Hipoteczną po 18-tej .
[quote name='Reyohgt' timestamp='1292692853' post='407848']
Co chlam sie tu wypowiada
[/quote]
Co lekarz?zabraknie na zbytki.
Przejrzałem listę przychodni ,które nie podpisały kontraktu i dwa wnioski.Większość z nich to są lekarze z gminnych ośrodków,gdzie jest jeden gabinet i mogą ciągnąć większą kasę.Drugi to lista z Lublina.Wszystkie przychodnie są NZOZ ,większość personelu niższego, zatrudniają na zlecenie,więc mają niższe koszty i im nie opłaci się leczyć .To dlaczego pozostałym przychodni... rozwiń
Avatar
ja / 18 grudnia 2010 o 19:07
Chamy nie lekarze.
Avatar
Reyohgt / 18 grudnia 2010 o 18:20
Co chlam sie tu wypowiada
Avatar
wrewer / 18 grudnia 2010 o 16:37
Tylko w takiej przychodni 1 lekarz jest na 1,5-2 tys pacjentów.Po 8 zł to wychodzi trochę kasy.Inne przychodnie chętnie przygarną pozbawionych opieki pacjentów. Puls -med to powinien w ogóle nie dostać kontraktu.On nie zapewnia już teraz podstawowej opieki.Dostać się do lekarza to jest wyczyn.Ciągle nie ma numerków.
Avatar
xoxo / 18 grudnia 2010 o 15:21
Ludzie czy wy nie rozumiecie, że NFZ to potężna wypchana pieniędzmi machina, która rocznie na 1 pacjenta przeznacza kilkadziesiąt zł, a podstawowe badania są kilka razy droższe. Są ludzie, którzy idą do lekarza raz w roku albo rzadziej, a są tacy, którzy przychodzą co tydzień i chcą sobie robić komplet badań, na które nie ma pieniędzy. Nie dziwię się lekarzom, przyjmują po 50 osób dziennie lub więcej, a tak naprawdę połowa z tych wizyt to starsze osoby, które chcą sobie pogadać...Gdyby wizyta była płatna symboliczne 2 zł (tak jak w Czechach) to skończyłoby się przychodzenie do lekarza z pier...łami po 3 razy w tygodniu, a naprawdę chorzy ludzie byliby przyjmowani szybciej i mieliby lepszą opiekę.
Ludzie czy wy nie rozumiecie, że NFZ to potężna wypchana pieniędzmi machina, która rocznie na 1 pacjenta przeznacza kilkadziesiąt zł, a podstawowe badania są kilka razy droższe. Są ludzie, którzy idą do lekarza raz w roku albo rzadziej, a są tacy, którzy przychodzą co tydzień i chcą sobie robić komplet badań, na które nie ma pieniędzy. Nie dziwię się lekarzom, przyjmują po 50 osób dziennie lub więcej, a tak naprawdę połowa z tych wizyt to starsze osoby, które chcą sobie pogadać...Gdyby wizyta była płatna symboliczne 2 zł (tak jak w Czechach)... rozwiń
Avatar
mosquito / 18 grudnia 2010 o 14:29
[quote name='jedlina' timestamp='1292673480' post='407717']
ku....a, czy my wreszcie zrobimy przy urnach porządek z tymi nierobami z PO????
[/quote]
Nie da rady, elektorat jest tak skołowany jak stado świń na karuzeli !
Avatar
asia / 18 grudnia 2010 o 14:25
porozumienie zielonogórskie /lekarze/
zapomniało co to jest przysięga Hipokratesa,
liczy się tylko kontrakt,pacjent jest daleko w tyle
a przecież to Pacjent miał być najważniejszy.
Lekarze rodzinni poczuli swoją siłę po reformie,
dobrze zarabiają i twardo negocjują coraz więcej i więcej
wywieszanie ogłoszeń,że niema przyjęć jest śmieszne i żenujące,
obniża godność lekarza.Wstyd.
Avatar
KASA / 18 grudnia 2010 o 13:50
NFZ powinien zawrzeć umowy z nowymi lekarzami a te konowały jak im mało nie sobie otworzą prywatne przychodnie zobaczymy kto do nich pójdzie.Ci rodzinni to mają kasy od pacjenta nawet takiego co nie choruje.A leczą że pożal się Boże, można do nich isć tylko po przepisanie recepty albo po polopirynę czy kropelki od kataru.