Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 maja 2012 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Wicewojewoda do wzięcia. Co dalej z Henryką Strojnowską?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 22 A A
 Henryka Strojnowska w objęciach partyjnego kolegi Cezarego Kucharskiego (Maciej Kaczanowski)
Henryka Strojnowska w objęciach partyjnego kolegi Cezarego Kucharskiego (Maciej Kaczanowski)

Mijają miesiące, a była wicewojewoda Henryka Strojnowska (PO) nadal jest bez pracy. Na razie zajmie się więc szkołą liderów Platformy Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W grudniu lubelska Platforma przeżyła szok. Na nowego wojewodę lubelskiego premier wybrał bezpartyjną Jolantę Szołno-Koguc, a nie Henrykę Strojnowską. Teraz okazuje się, że nawet stanowisko w regionalnych władzach rządzącej partii nie gwarantuje byłej wicewojewodzie pracy. Strojnowska została odwołana w lutym i do końca maja jest na wypowiedzeniu.

– Teraz duża część członków partii szuka dla niej stanowiska – mówi z ironią jeden z działaczy lubelskiej Platformy.

Po Lublinie krążą plotki o kolejnych stanowiskach, które ma objąć Strojnowska. Ostatnio wymieniana jest posada zastępcy dyrektora oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– A może będzie prezydentem Polski? – ironizuje Michał Jastrzębski, członek władz regionalnych PO i współpracownik Strojnowskiej. – O sobie też słyszałem już tysiąc nieprawdziwych rzeczy – dodaje.

– Byłoby to dziwne, gdyby była wicewojewoda musiała szukać pracy za pośrednictwem różnych nieformalnych kontaktów. Platforma powinna skorzystać z jej doświadczenia. Godnie i dobrze reprezentowała rząd, nie miała żadnych wpadek. Dziwię się, że nie została wojewodą – mówi Piotr Sawicki, skarbnik regionalnej PO.

Pewne jest, że Strojnowska zajmie się partyjną szkołą liderów. Szkoła jest elementem rozpisanej na dwa lata strategii działania lubelskiej Platformy. W prawie 90-stronicowym dokumencie rozpisane są wizyty ministrów w regionie (odpowiada za to minister Joanna Mucha), spotkania w powiatach, pieniężne granty dla partyjnych kół na ciekawe projekty.

– Plotki pojawiają się cały czas. Słyszałam, że miałam pracować w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej – mówi Strojnowska.
– Zastanawiam się, co dalej. Możliwości są różne, ale jeszcze nie zdecydowałam. Administracja publiczna jest dla mnie łatwa, zwłaszcza po funkcji wicewojewody. Na Zachodzie jest dobra praktyka, że fachowców zagospodarowuje się bez względu na ich partyjną przynależność – dodaje.

Strojnowska nie miała spektakularnych sukcesów na swoim koncie. Jednak jej sympatycy zauważają, że trudno o takie na stanowisku wicewojewody. Trudno też znaleźć wpadki czy skandale z jej udziałem.

Kariera po wysokiej randze


• Andrzej Pruszkowski (prezydent Lublina w latach 1998–2006) jest dziś wiceprezesem TBS Nowy Dom, wcześniej szefował oddziałowi Agencji Nieruchomości Rolnych.

• Jarosław Zdrojkowski, dawniej marszałek z ramienia PiS, pracował w zarządzie Międzynarodowych Targów Lubelskich, potem znalazł się w spółce budującej lotnisko w Świdniku.

• Była wojewoda Genowefa Tokarska (PSL) jesienią została posłem.

• Dawny wojewoda Wojciech Żukowski (PiS) zrezygnował z poselskiego mandatu i wygrał wybory na burmistrza Tomaszowa Lubelskiego.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mirka / 22 listopada 2012 o 22:46
Dyrektor Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich w Lublinie
wystarczy dla pani wicewojewody
nie e e toż to jakby nic.
Avatar
Jasia / 22 listopada 2012 o 22:40
A może Dyrektor Zarządu Neruchomości Województwa Lubelskiego???
Każdy stołek dobry...
Avatar
paula / 12 maja 2012 o 10:13
A może by tak do Biedronki albo do PKS-U, znam wiele osób po studiach , którzy pracują fizycznie bo cóż nie ma pracy. Tak jak wszędzie nie masz znajomości i nie jesteś w partii to nie masz szans na normalną robotę. Żenujące jest to co piszą gazety, kogo to obchodzi ????, już się dość nachapała a teraz niech się weźmie do uczciwej pracy i niech spróbuje przetrwać za 1500 zl. Pozdrawiam.
Avatar
sp / 11 maja 2012 o 15:06
W Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej to Pani Henryka napewno nie będzie pracowała......
Avatar
buraczynek / 11 maja 2012 o 14:11
[quote name='ktosik' timestamp='1336727658' post='629271']
Niech do 67 roku życia idzie plewić buraki.
[/quote]nie obrażaj mnie plewie i co w tym złego!!!!!!!
Avatar
Takos / 11 maja 2012 o 13:38
Specjalist(k)a do spraw ogólnych zawsze znajdzie prace
Avatar
Darek / 11 maja 2012 o 13:34
Szanowna Pani Henryko jeżeli chce Pani gdzieś pracować radzę nauczyć się nazwy pracodawcy, a mianowicie nie w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej, a Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej. To tak na marginesie.
Avatar
quarter nedoler / 11 maja 2012 o 13:33
Pani była v-ce wojewoda może prowadzić zajęcia terapii dla niepełnosprawnych na umyśle.Jest fachowcem w robieniu dzieł ze szmatek.Zobaczy życie z drugiej strony .To dla szarego pracownika w pomocy społecznej.Jej partia zagwarantowała jej dochody nawet z wolontariatu.wiedzieli co robią.
Avatar
irena / 11 maja 2012 o 13:28
a nie może wrócić do garów tak jak PO to zachwala,tylko potrzebuje stołka?
Avatar
ktoś z lęcznej / 11 maja 2012 o 11:37
może na jakąś salową w szpitali by się przyjęła,za 1200 złtych w sam raz dla zapoznania się z warunkami pracy i płacy.... Tera już pewnie ta pani n ie potrzebuje pieniedzy na życie, już sobie zgromadzila, teraz niech innji zarabiają na swoje a ona pólspołecznie jako salowa
Avatar
mirka / 22 listopada 2012 o 22:46
Dyrektor Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich w Lublinie
wystarczy dla pani wicewojewody
nie e e toż to jakby nic.
Avatar
Jasia / 22 listopada 2012 o 22:40
A może Dyrektor Zarządu Neruchomości Województwa Lubelskiego???
Każdy stołek dobry...
Avatar
paula / 12 maja 2012 o 10:13
A może by tak do Biedronki albo do PKS-U, znam wiele osób po studiach , którzy pracują fizycznie bo cóż nie ma pracy. Tak jak wszędzie nie masz znajomości i nie jesteś w partii to nie masz szans na normalną robotę. Żenujące jest to co piszą gazety, kogo to obchodzi ????, już się dość nachapała a teraz niech się weźmie do uczciwej pracy i niech spróbuje przetrwać za 1500 zl. Pozdrawiam.
Avatar
sp / 11 maja 2012 o 15:06
W Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej to Pani Henryka napewno nie będzie pracowała......
Avatar
buraczynek / 11 maja 2012 o 14:11
[quote name='ktosik' timestamp='1336727658' post='629271']
Niech do 67 roku życia idzie plewić buraki.
[/quote]nie obrażaj mnie plewie i co w tym złego!!!!!!!
Avatar
Takos / 11 maja 2012 o 13:38
Specjalist(k)a do spraw ogólnych zawsze znajdzie prace
Avatar
Darek / 11 maja 2012 o 13:34
Szanowna Pani Henryko jeżeli chce Pani gdzieś pracować radzę nauczyć się nazwy pracodawcy, a mianowicie nie w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej, a Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej. To tak na marginesie.
Avatar
quarter nedoler / 11 maja 2012 o 13:33
Pani była v-ce wojewoda może prowadzić zajęcia terapii dla niepełnosprawnych na umyśle.Jest fachowcem w robieniu dzieł ze szmatek.Zobaczy życie z drugiej strony .To dla szarego pracownika w pomocy społecznej.Jej partia zagwarantowała jej dochody nawet z wolontariatu.wiedzieli co robią.
Avatar
irena / 11 maja 2012 o 13:28
a nie może wrócić do garów tak jak PO to zachwala,tylko potrzebuje stołka?
Avatar
ktoś z lęcznej / 11 maja 2012 o 11:37
może na jakąś salową w szpitali by się przyjęła,za 1200 złtych w sam raz dla zapoznania się z warunkami pracy i płacy.... Tera już pewnie ta pani n ie potrzebuje pieniedzy na życie, już sobie zgromadzila, teraz niech innji zarabiają na swoje a ona pólspołecznie jako salowa
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 2

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 2

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 68 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!