piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Więcej łóżek w Szpitalu im. Jana Bożego

Dodano: 11 czerwca 2009, 15:27

Na początek 25 łóżek, w przyszłości nawet 75. Nowy oddział dla przewlekle chorych zostanie otwarty jak tylko Szpital im. Jana Bożego w Lublinie podpisze umowę z funduszem zdrowia.

Jak dobrze pójdzie, pierwsi pacjenci będą tu leczeni jeszcze w tym miesiącu. - Oddział powstał z myślą o takich chorych, których stan zdrowia nie pozwala na powrót do domu, a jednocześnie są "za zdrowi”, by leżeć na oddziałach internistycznych - tłumaczy Tomasz Leonkiewicz, z-ca dyrektora ds. lecznictwa im. Jana Bożego w Lublinie. - Jest w mieście bardzo potrzebny. Nasze społeczeństwo się starzeje, a starszymi osobami nie ma kto się opiekować.

O tym kto będzie miał szanse się tu leczyć, zdecyduje lekarz. Weźmie pod uwagę to czy chory ma szansę na samodzielną egzystencję, jego stan zdrowia, a także możliwości finansowe. - Jeśli kogoś będzie stać, może przecież pójść do prywatnego zakładu lub do domu opieki - dodaje Leonkiewicz.

Zapotrzebowanie na opiekę długoterminową jest ogromne. W 360-tysięcznym Lublinie, w którym działa dziewięć szpitali, jest tylko jeden 40-łóżkowy oddział opiekuńczo-leczniczy w szpitalu kolejowym. Podobny zakład mieści się też w Poniatowej. Według Narodowego Funduszu Zdrowia czas oczekiwania na przyjęcie na te oddziały to w tej chwili 180 dni.

- Pacjenci będą leżeć w cztero, trzy, dwu i jednoosobowych salach. Sprzęt i wyposażenie jest bardzo nowoczesne. Jesteśmy już po kontroli sanepidu, teraz czekamy tylko na kontrakt z NFZ - mówi Ewa Tarkowska, referent ds. gospodarczych lubelskiego szpitala.

Zakład mieści się w świeżo wyremontowanym budynku starego oddziału zakaźnego. Jak dodaje dyrektor, 25 łóżek to zdecydowanie za mało. Dlatego docelowo będzie w nim 75 miejsc. W tym celu zostanie zaadaptowany budynek, w którym w tej chwili mieści się klinika chorób zakaźnych.

Koszt adaptacji i remontu pomieszczeń wyniósł 3,7 mln zł. Wyposażenie w sprzęt to kolejny milion. Pieniądze wyłożył Urząd Marszałkowski.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!