piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Więcej łóżek w Szpitalu im. Jana Bożego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2009, 15:27

Na początek 25 łóżek, w przyszłości nawet 75. Nowy oddział dla przewlekle chorych zostanie otwarty jak tylko Szpital im. Jana Bożego w Lublinie podpisze umowę z funduszem zdrowia.

Jak dobrze pójdzie, pierwsi pacjenci będą tu leczeni jeszcze w tym miesiącu. - Oddział powstał z myślą o takich chorych, których stan zdrowia nie pozwala na powrót do domu, a jednocześnie są "za zdrowi”, by leżeć na oddziałach internistycznych - tłumaczy Tomasz Leonkiewicz, z-ca dyrektora ds. lecznictwa im. Jana Bożego w Lublinie. - Jest w mieście bardzo potrzebny. Nasze społeczeństwo się starzeje, a starszymi osobami nie ma kto się opiekować.

O tym kto będzie miał szanse się tu leczyć, zdecyduje lekarz. Weźmie pod uwagę to czy chory ma szansę na samodzielną egzystencję, jego stan zdrowia, a także możliwości finansowe. - Jeśli kogoś będzie stać, może przecież pójść do prywatnego zakładu lub do domu opieki - dodaje Leonkiewicz.

Zapotrzebowanie na opiekę długoterminową jest ogromne. W 360-tysięcznym Lublinie, w którym działa dziewięć szpitali, jest tylko jeden 40-łóżkowy oddział opiekuńczo-leczniczy w szpitalu kolejowym. Podobny zakład mieści się też w Poniatowej. Według Narodowego Funduszu Zdrowia czas oczekiwania na przyjęcie na te oddziały to w tej chwili 180 dni.

- Pacjenci będą leżeć w cztero, trzy, dwu i jednoosobowych salach. Sprzęt i wyposażenie jest bardzo nowoczesne. Jesteśmy już po kontroli sanepidu, teraz czekamy tylko na kontrakt z NFZ - mówi Ewa Tarkowska, referent ds. gospodarczych lubelskiego szpitala.

Zakład mieści się w świeżo wyremontowanym budynku starego oddziału zakaźnego. Jak dodaje dyrektor, 25 łóżek to zdecydowanie za mało. Dlatego docelowo będzie w nim 75 miejsc. W tym celu zostanie zaadaptowany budynek, w którym w tej chwili mieści się klinika chorób zakaźnych.

Koszt adaptacji i remontu pomieszczeń wyniósł 3,7 mln zł. Wyposażenie w sprzęt to kolejny milion. Pieniądze wyłożył Urząd Marszałkowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!