piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Więcej miejsc parkingowych przy blokach i domach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2011, 17:58
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Większą niż do tej pory liczbę miejsc parkingowych będą musieli zapewnić inwestorzy budujący na terenie miasta nowe bloki i domy jednorodzinne.

Magistrat zaostrzył zasady. Rzecz dotyczy tych obszarów, dla których dotąd nie zostały uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego.
Plany określające przeznaczenie poszczególnych działek mówią m.in. o tym, ile miejsc parkingowych powinno towarzyszyć nowym budynkom w danym rejonie.

Tam, gdzie takich planów nie ma, inwestorzy przed uzyskaniem pozwolenia na budowę muszą dostać od Urzędu Miasta decyzję o warunkach zagospodarowania terenu (tzw. wuzetkę). I to w niej określona jest wymagana liczba miejsc parkingowych.

Dotychczas magistrat określał w "wuzetkach”, że na jedno mieszkanie musi przypadać jedno miejsce parkingowe lub garaż. Teraz nowo wydawane decyzje mówią już o 1,5 miejsca na mieszkanie w bloku. Na dom jednorodzinny muszą przypadać trzy miejsca dla samochodu, a na mieszkanie w szeregowcu dwa miejsca parkingowe.

Nowe współczynniki wynikają tylko ze zmiany podejścia magistratu. W Lublinie brak jest przepisów formalnie regulujących kwestię liczby miejsc parkingowych, które muszą towarzyszyć budynkom powstającym na terenach nieobjętych planem zagospodarowania przestrzennego.

Inni mają przepisy

Specjalne przepisy w tej kwestii wprowadził m.in. Płock. Tam uchwała radnych mówi m.in., że w obszarach słabo obsługiwanych komunikacją miejską na jedno mieszkanie w bloku muszą przypadać co najmniej dwa miejsca parkingowe. Radni określili też, że niezależnie od położenia bloku na każdy lokal musi przypadać co najmniej jedno miejsce dla roweru. Płock uchwalił nawet minimalną liczbę miejsc dla samochodów przy kościołach, sklepach, szkołach, przychodniach, bankach czy kempingach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kazio
mindex
Kierowca Bombowca
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kazio
kazio (15 września 2011 o 06:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i w końcu ktoś myśli. Jakby lata temu budowano szeokie chodniki, szerokie jezdnie dziś nie byłoby problemu z korkami i parkowaniem
Rozwiń
mindex
mindex (14 września 2011 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podoba mi się ta myśl. Jeszcze bardziej podoba mi się sposób myślenia radnych miejskich w Płocku. Identycznie powinno się postąpić w Lublinie. z pomysłem, ze zdrowym rozsądkiem. Co więcej, powinno się myśleć nie tylko o tym, co mamy dzisiaj, ale o tym, co będzie za 20 czy nawet 40 lat.

Kiedy w ubiegłym wieku budowano osiedla na LSM, miejsca dla samochodów było dość. Zaczęło go brakować dopiero po ok. 20 - 30 latach od wybudowania osiedli. Fajnie by było, gdyby dzisiejsze inwestycje były podobnie przemyślane.

Obowiązkowe miejsca dla rowerów to kolejna rzecz, która powinna być wymagana w Lublinie przy inwestycjach, nie tylko mieszkaniowych, ale i usługowych/handlowych itd.

Liczę na rozwój tematu.
Rozwiń
Kierowca Bombowca
Kierowca Bombowca (14 września 2011 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
będzie jak zwykle na nowych osiedlach... zrobi się projekt, projekt zakładać będzie budynek 5-kondygnacyjny z dwoma kondygnacjami "użytkowymi". Miejsc parkingowych będzie dość, budynek przejdzie odbiór.
A potem ostatnią, "użytkową" kondygnację zamieni się na mieszkania (bo już można, budynek po odbiorze), w miejscu części parkingu postawi śmietniki i jakiś kiosk, część pozostałego parkingu rozbierze, żeby zaplanować kolejny parking pod kolejną inwestycję i też będzie "git", tylko parkować już gdzie nie będzie.

Nie wierzycie?
To popatrzcie sobie na niektóre przepisowo odebrane inwestycje w obrębie LSM
Rozwiń
1,2,3
1,2,3 (14 września 2011 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko "pięknie" na papierze !!! Ale na codzień to wychodzi "baranina"!!! Ul.Tymiankowa (Łęgi), miło było patrzec jak powstaja nowe zatoki dla aut...ale...powstały po jednej stronie....druga jakby nie istniała - chociaż tam pozostały stare....i zatoki i krawężniki !!! Mało tego zlikwidowano przy okazji przejście dla mieszkańców, którzy chcą wyrzucić śmiecie....znaki informacyjne postawiono odwrotnie do wjazdu na ulicę, a ciąg pieszy skończył się przy ogrodzeniu przedszkola....dalej to już "wyboje"....Jeżeli tak mają przebiegać roboty i wykonanie to dziękujemy Władzy za "bubel" !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!