wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Więcej policji w policji

Dodano: 16 marca 2003, 19:28
Autor: (mal)

Dwudziestu pięciu nowych policjantów rozpocznie pracę w województwie lubelskim. Najwięcej, bo pięć etatów przypadło Komendzie Miejskiej w Lublinie.

- To dlatego, że przestępczość jest tu większa i bardziej zróżnicowana niż w pozostałych miastach - komentuje komisarz Barbara Wróblewska z zespołu prasowego KW w Lublinie.
Po cztery etaty przydzielono komendom w Lubartowie i Chełmie, po trzy w Kraśniku i Puławach, po dwa w Świdniku i Zamościu, po jednym w Łęcznej i Opolu. Kandydaci przeszli już badania lekarskie, testy sprawnościowe i psychologiczne. Pracę rozpoczną jeszcze w tym miesiącu.
Choć rekrutację zakończono, podania nadal spływają. W wielu powiatach od kilku lat nie zwiększono zatrudnienia policjantów. Tak jest w powiecie parczewskim, gdzie pracuje 70 funkcjonariuszy. - Liczę na to, że w drugim półroczu otrzymam pieniądze na nowe etaty - mówi z nadzieją mł. insp. Wiesław Mazur, komendant KPP w Parczewie.
Więcej o pięciu funkcjonariuszy widziałaby na swoim terenie także mł. insp. Halina Przybysz, szefowa policji w Radzyniu Podlaskim. Ale, chociaż jest wakat, nie ma pieniędzy nawet na zatrudnienie jednej osoby. 
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24