środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Więcej przychodni i szpitali dostało kontrakty z NFZ (lista)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2011, 18:40

Magdalena Kanarek przyjechała z 11-letnim synem do poradni laryngologicznej zamojskiego szpitala "p
Magdalena Kanarek przyjechała z 11-letnim synem do poradni laryngologicznej zamojskiego szpitala \"p

Wiadomo już, gdzie w tym roku będziemy się leczyć bezpłatnie. Lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął już wszystkie konkursy na świadczenia medyczne.

Protesty, niezadowolenie i zgrzytanie zębów, ta reakcja najczęściej powtarzała się wśród pracowników służby zdrowia po ogłoszeniu wyników pierwszego konkursu na tegoroczną opiekę medyczną. Prawie każda poradnia, zawiedziona zbyt małą sumą przydzielonego im kontraktu, złożyła odwołanie do NFZ. Pacjentom groziło utrudnienie dostępu do opieki lekarskiej, a personelowi liczne zwolnienia.

Dlatego lubelski fundusz ogłosił w styczniu konkursy uzupełniające dla poradni. Kontraktowanie zakończyło się najpierw w wojewódzkich placówkach medycznych, później w Lublinie.

– Rozstrzygnęliśmy już wszystkie postępowania – potwierdza Małgorzata Bartoszek z lubelskiego oddziału funduszu.

Z najświeższych informacji na stronie lubelskiego funduszu wynika, że udało się uratować między innymi poradnie logopedyczne. W grudniu okazało się, że z 17 funkcjonujących w Lublinie placówek, jedynie 5 dostanie pieniądze na leczenie. Z listy zniknąć miała m.in. najstarsza poradnia logopedyczna przy ul. Wallenroda 15, udzielająca kompleksowej opieki pacjentom z całego województwa. Po ogłoszeniu wyników drugiego konkursu okazało się, że pieniądze otrzyma 10 lubelskich placówek, w tym ta przy Wallenroda oraz w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

Spokojni mogą być także pacjenci chirurgii onkologicznej w SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie, nadal będą mogli się tam leczyć w ramach kontraktu z NFZ. Bezpłatną opiekę onkologiczną chorzy otrzymają też w wojewódzkim szpitalu im. Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej oraz w NZOZ przy ul. Jutrzenki 10/6A.

Dobra wiadomość nie ominęła również leczących się dotąd u urologa w specjalistycznej poradni przy al. Kraśnickiej. W drugim rozdaniu fundusz przyznał jej kontrakt.

Obronną ręką wyszedł też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Pod znakiem zapytania był m.in. los pracowni gastroskopii i kolonoskopii. – W czwartek okazało się, że zostają tam wszystkie poradnie. Będziemy też nadal mogli przeprowadzać badania wysiłkowe – mówi Joanna Kozłowiec, rzeczniczka szpitala.

Sytuacja wyjaśniła się dla pacjentów szpitala "papieskiego” w Zamościu. – W wyniku drugiego konkursu do szpitala wróciła poradnia nefrologiczna, gastrologiczna, proktologiczna. W tym roku uruchomimy też poradnię geriatryczną – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.


Lista placówek, które dostały kontrakty w drugim konkursie


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
bolec
mama
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (21 lutego 2011 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ktoś wie kiedy ruszy rejestracja na Kraśnickiej po ogłoszeniu 2 konkursu
Rozwiń
bolec
bolec (21 lutego 2011 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Link działa, zobacz na zakładce, typ Worda.
Rozwiń
mama
mama (21 lutego 2011 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
link nie działa!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!