sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Wielki brat widzi coraz więcej. Nowe kamery monitoringu miejskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2014, 18:45
Autor: Dominik Smaga

Do 144 wzrosła liczba kamer miejskiego monitoringu. Stało się tak po podłączeniu do sieci Ogrodu Saskiego. W kolejce czeka już stadion oraz basen olimpijski

Ogrodu Saskiego strzeże 18 kamer. Są na tyle dokładne, że można bez trudu sprawdzić, jaką gazetę czyta osoba siedząca na ławce. Choć czytać artykułów już się nie da. Właśnie ten park i pl. Kaczyńskiego (skwer koło Centrum Kultury) to miejsca, którym szklane oczy przyglądają się najbaczniej. - Tylko ostatni weekend przyniósł nam 18 przypadków spożywania alkoholu na pl. Kaczyńskiego i w Ogrodzie Saskim - mówi Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej. Zapewnia, że w kamerach widać nawet to, jakie piwo ktoś pije. - W ubiegłym roku mieliśmy 730 interwencji na skutek bieżącej obserwacji monitoringu. W tym roku już 310. To takie sprawy jak parkowanie na skrzyżowaniach, spożywanie alkoholu, malowanie po ścianach - wylicza. Z kolei policja przypomina, że to właśnie pracownicy monitoringu zauważyli koło Astorii agresywne kobiety, które napadły na przechodniów, o której to sprawie głośno było w lipcu. 144 kamery to sporo, ale miasto mówi, że nie jest to jeszcze docelowa liczba. - Gdyby było w Lublinie 250 kamer w miejscach publicznych i na ulicach, to byłoby dobre nasycenie - mówi Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. Sęk w tym, że taka sieć kamer byłaby zbyt gęsta, by można było śledzić obraz w istniejącym Centrum Monitoringu Wizyjnego, które od kilku miesięcy działa przy ul. Lipowej, a które wczoraj miasto prezentowało mediom. - W innych miastach nie jest tak, że monitoring mieściłby się w jednym pomieszczeniu. My musielibyśmy mieć taką halę operacyjną wielkości hali Globus - mówi Ostrowski. Przyznaje, że miasto rozważa możliwość rozproszenia stanowisk do obserwacji po poszczególnych komisariatach. Wspomniana liczba 250 kamer nie obejmuje tych urządzeń, które zostaną zainstalowane na stadionie przy ul. Krochmalnej oraz w rejonie basenu olimpijskiego. Przytłaczającą większość działających już kamer zakupiono z miejskiej kasy. Tylko kilka urządzeń zainstalowały spółdzielnie mieszkaniowe, które poprosiły o przyłączenie ich do miejskiej sieci.
  Edytuj ten wpis
mieszkaniec
Anzelm z Minecrafta
a b c d
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec
mieszkaniec (25 marca 2014 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jakie kto piwo pije to widać,ale jak po tym piwie niszczy przystanki mpk to już jest ciemno...

Rozwiń
Anzelm z Minecrafta
Anzelm z Minecrafta (24 marca 2014 o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

gdy przychodzi co do czego, to karważ twarz nigdy nic nie widać - pikseloza taka jak w Minecrafcie! a tu pieprzą bzdury, że można zobaczyć tytuł gazety!

Rozwiń
a b c d
a b c d (24 marca 2014 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To dobrze że jest monitoring.

Rozwiń
figa
figa (24 marca 2014 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

... ale kamer w WC w mieście nie będzie? mam nadzieję!

kurna, a gdzie sa w mieście WC?

Rozwiń
nick
nick (24 marca 2014 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A po kiego ch.. przenosic na komisariaty jak obok sali operacyjnej monitoringu stoi pusta sala gdzie moze drugie tyle operatorow pomiescic.To jest myslenie pro polsku..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!