środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Wielki Brat z dwóch stron krat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2007, 18:43

Po oskarżeniu policjanta o molestowanie zatrzymanych kobiet, w areszcie Komendy Miejskiej w Lublinie zamontowano 16 kamer.

Przez całą dobę rejestrują, co dzieje się na korytarzach, celach i spacerniaku.
Monitoring funkcjonuje od kilku dni. Oficjalny powód zamontowania kamer to "poprawa jakości obsługi interesantów”.
- Zainstalowano je, żeby wszyscy byli bezpieczniejsi - mówi podkomisarz Witold Laskowski, z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - Będzie można szybko reagować w przypadku samookaczeń i agresywnych zachowań.
Kamery w izbie zatrzymań są niemal co krok. Pokazują co dzieje się na każdym z dwóch korytarzy, dojściach do nich, spacerniakach, świetlicy. Są też w siedmiu celach. Obraz przekazywany jest do dyżurki izby gdzie monitor pokazuje jednocześnie 16 podglądów.
Gdyby kamery zamontowano wcześniej, prawdopodobnie policjant który dyżurował w izbie zatrzymań nie zgwałcił by tam studentki ani nie molestował innych kobiet. A przynajmniej szybciej można byłoby mu udowodnić winę. W lutym pijana dziewczyna trafiła do izby zatrzymań. Grzegorz K. dwukrotnie wszedł do jej celi. Wykorzystał ją seksualnie. Początkowo policjanci wzięli go w obronę. Twierdzili, że dziewczyna zmyśla. Zmienili zdanie gdy badanie DNA pokazało, że na pościeli z celi było jego nasienie. Prawda okazała się jeszcze bardziej szokująca. Prokuratura dotarła do 10 kobiet, które twierdza, że Grzegorz K. składał im w policyjnym areszcie seksualne propozycje i obmacywał.
Niektórzy zatrzymani skarżą się, że byli w izbie zatrzymań źle traktowani. Pisaliśmy o takim przypadku. Sprawa została umorzona, bo prokurator nie uwierzył skarżącemu się na brutalność policji.
Laskowski przyznaje, że zamontowanie kamer pozwoli uniknąć takich sytuacji. - Monitoring będzie dział prewencyjnie zarówno na zatrzymanych jak i policjantów - uważa Laskowski. - Pozwoli też bezspornie rozstrzygnąć, kto mówi prawdę. Kamery pokazują bardzo wyraźny obraz i jest on rejestrowany.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!