sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wielkie przenosiny w Lubelli. Silosy z Młyna Krauzego jadą na ul. Wrotkowską (zdjęcia)

Dodano: 14 lipca 2016, 12:36
Autor: p.p

Przez ostatnie dwie noce trwały wielkie przenosiny w Lubelli. Pierwsze dwa ogromne silosy zostały przewiezione z młyna Krauzego na ul. Wrotkowską w Lublinie. Konwoje z silosami przez najbliższe dwie noce będą przemierzać miasto.

Aktualnie trwa przenoszenie części urządzeń z młyna Krauzego do zmodernizowanego obiektu produkcji kasz przy ul. Wrotkowskiej 1.

– Planowane uruchomienie młyna w nowej lokalizacji powinno nastąpić już w sierpniu. Trwa również budowa hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalnym i technicznym o łącznej powierzchni ok. 13 tys. m kw. Planowane zakończenie tej inwestycji to przełom trzeciego i czwartego kwartału tego roku – mówi Dorota Liszka, rzecznik Lubelli. W sumie do przewiezienia jest 13 silosów rożnej wielkości. Na pierwszy ogień poszły 4 największe.

Demontażem i montażem silosów zajmuje się firma Pol-Inowex, a transportuje je lubelska firma Focus Truck. Przypomnijmy, że Lubella realizuje m.in. budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego. Łączna wartość inwestycji wyniesie około 87 milionów zł. Lubella w dalszym ciągu chce sprzedać Młyn Krauzego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2016 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko super, poza jednym - dlaczego pomiędzy osiedlami pozwala się na rozbudowę fabryki? Spalarnia odpadów, olbrzymia fabryka, a dookoła budynki wielorodzinne. Nowe inwestycje tego typu powinny powstawać na obrzeżach miasta. Kiedy faktycznie działały tu jeszcze Zakłady Tytoniowe, ale dzisiaj z jednej strony Miasto wyraża zgodę deweloperom na budowę nowych bloków, a z drugiej po sąsiedzku proponuje im rozbudowę fabryki i zbiorowisko odpadów. Jedno i drugie to zanieczyszczenie środowiska. Jedno i drugie to zwiększenie ilości tirów jeżdżących pod oknami domów, bo jakoś dojechać tam trzeba. Czy w tym mieście jest chociaż jeden mądry planista?
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2016 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co mi wiadomo głównym wykonawcą relokacji jest firma POL-INOWEX
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2016 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech młyn kupi miasto i zrobi tam muzeum mąki
Rozwiń
Pesse
Pesse (14 lipca 2016 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Michał jak zwykle lubi się lansować, Tu się wyppowiedzieć, tu podesłać zdjęcia. Aż dziwne że nie pojechał Cayenne jako pilot. Byłyby bardziej lanserskie fotki...
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2016 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patrząc na Młyn Krausego starzy lublinianie wspominają Krauzego z szacunkiem. Mianowicie , w czasie wojny gdy niemcy weszli do Lublina w 1939 r. zażądali od "starego" Krauego aby podpisał volkslistę. Odmówił twierdząc ,ze ma pochodzenie niemieckie ale jest Polakiem i Polska to jego ojczyzna. Trafił za to do obozu. Przeżył wojnę. Postawa godna upamiętnienia i naśladowania. Jak przy tym przykładzie blado wyglądają mieszkańcy Ślaska, Pomorza,Poznańskiego, którzy skundlili się podpisując volsklistę. Nie wspominając górali, którzy podpisali goralenvolk.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!