piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wirtualny przewodnik po zamkowej kaplicy

Dodano: 14 stycznia 2016, 12:41

Powstał „Przewodnik wirtualny po Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim”. Bezpłatnie oglądają go już szkoły, biblioteki i domy kultury. W sieci można zobaczyć próbkę jego zalet.

– W celu popularyzacji naszej historii i kultury wydaliśmy wspólnie z Lubelskim Klubem Biznesu przy wsparciu sponsorów 4500 płyt z „Przewodnikiem po Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim". Zostały one wysłane nieodpłatnie do 1900 szkół naszego województwa (po 2 płyty) oraz po jednej płycie do 583 bibliotek, 100 szkół lubelskich i 17 domów kultury – wylicza Bartłomiej Bułtowicza z firmy FOTOGRAFIKA, pomysłodawca, wykonawca i koordynator projektu.

Zastosowanie nowoczesnego oprogramowania i wysokiej jakości fotografii umożliwiło powstanie CD, która jest cenną pamiątką z Lublina dla turystów ale także może być wartościową pomocą w nauce historii, historii sztuki czy religii dla młodzieży i studentów. – Dlatego gratisowo dostało przewodnik tyle placówek, zwłaszcza, że przychylnie je ocenił kurator oświaty – dodaje Bułtowicz, który informuje, że wydawnictwo jest jego efektem współpracy z Muzeum Lubelskim i Filharmonią Lubelską.

– Przygotowujemy kolejne wydanie w oryginalnej okładce kolekcjonerskiej. 1500 sztuk przewodnika trafi do bezpłatnej dystrybucji wśród partnerów przedsięwzięcia (muzeum, filharmonia) oraz współpracujących z nami: Kuratorium Oświaty, Lubelskiego Klubu Biznesu i sponsorów. Część nakładu skierowana zostanie do Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego – planuje Bartłomiej Bułtowicz.

Patronami medialnymi oprócz lokalnych mediów są: TVP Historia i Culture.pl. Sponsorem strategicznym wydawnictwa została Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA.

O jakości wydawnictwa, urodzie pokazywanego miejsca i funkcjonalności przewodnika można się przekonać oglądając spot na Facebooku.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 stycznia 2016 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to wszystko?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!