Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2015 r.
9:00

Wizz Air szukał pracowników w Lublinie. Kilkadziesiąt osób chętnych

0 9 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Stewardess i stewardów szukały wczoraj w Lublinie linie lotnicze Wizz Air. Swoje CV przyniosło kilkadziesiąt osób. Na pracę może liczyć około 8-10

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Była to już druga rekrutacja węgierskiego przewoźnika w Lublinie. Ma ona związek z planowanym na wrzesień otwarciem bazy operacyjnej Wizz Air na lotnisku w Świdniku. Do obsługi Airbusa 320 docelowo ma być zatrudnionych 35 pracowników. Blisko połowa z nich zostanie wyłoniona w naborach. W kwietniu wybrano sześć osób, a wczoraj planowano rekrutować kolejnych 8-10 stewardów i stewardess.

W Krakowie 17, w Lublinie 65

– Zainteresowanie było zgodne z naszymi oczekiwaniami. We wtorek prowadziliśmy rekrutację w Krakowie, gdzie przez cały dzień pojawiło się 17 osób. Tutaj już w momencie otwarcia mieliśmy 65 kandydatów – mówi Bartosz Sowisło, odpowiedzialny w Wizz Air za personel pokładowy w Polsce.

– Większość była dobrze przygotowana. Zazwyczaj najwięcej problemów jest ze znajomością angielskiego, co jest jednym z najważniejszych kryteriów ze względu na konieczność porozumiewania się z obywatelami wielu krajów oraz na specyficzny żargon lotniczy. Oceniamy też osobowość i doświadczenie w obsłudze klienta. Wymagamy także umiejętności pływania, ale to weryfikujemy na kolejnych etapach, w trakcie egzaminów na basenie – dodaje.

Tylko dla rannych ptaszków

Pracownicy załogi pokładowej pracują średnio 120 godzin w miesiącu. W ciągu jednego dnia pracy uczestniczą w obsłudze dwóch albo czterech lotów. Dyżurują też w domu, czekając na telefon z wezwaniem do pracy.

– Jednym z minusów jest wczesne wstawanie. Pracownicy muszą pojawić się na odprawie 70 minut przed planowanym odlotem. Gdy lot odbywa się o 6 rano, w pracy trzeba zameldować się przed 5. W przypadku gdy dostają telefon z wezwaniem, na zjawienie się na lotnisku mają tylko godzinę – tłumaczy Sowisło.

Nietypowe godziny pracy wcale nie zniechęciły kandydatów, którzy tłumnie pojawili się na naborze.
– Lubię nowe wyzwania i taka praca wydaje mi się bardzo ciekawa. Pozwala podróżować i poznawać ludzi z różnych kultur, do tego można podszkolić znajomość angielskiego. O naborze dowiedziałam się we wtorek. Z powodu egzaminów na uczelni nie miałam zbyt wiele czasu na przygotowanie. Mimo to uznałam, że warto spróbować – mówi Monika Kaczorowska z Lublina.

Podróże i prestiż

– Będąc stewardessą można jednocześnie podróżować i pracować. Co prawda to wymagające zajęcie, ale podobno dobrze opłacane, do tego kojarzy się z prestiżem – dodaje Anna Kuśnierz ze Świdnika. – Sama rozmowa była sympatyczna, a osoby rekrutujące uśmiechnięte. Czekam na kolejne etapy – dodaje.

Największym wyzwaniem było przedstawienie się w języku angielskim.

– Jedna z koleżanek mówiła, że przygotowała sobie przemówienie, ale gdy stanęła przed komisją, wszystko się jej posypało. Ja postawiłem na improwizację i wyszło chyba nieźle. Kończę filologię angielską i to może okazać się moim atutem. Pracowałem też jako barman. To doświadczenie też może okazać się przydatne – mówi Rafał Daniel ze Świdnika.

Od przedstawiciela Wizz Air usłyszeliśmy, że część osób, które nie przejdą pozytywnie lubelskiej rekrutacji może dostać propozycje pracy w innych bazach przewoźnika w kraju lub za granicą.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 09:57
Zobaczcie jak fajnie widać Lublin z sobotniego samolotu Wizzair ze Sztokholmu https://www.youtube.com/watch?v=xO_GYxwxKmc&feature=youtu.be
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 13:30
Tak tak, ten w środku to niezły towarek :) W sam raz na pokład samolotu.
Avatar
Tęczowy Euzebiusz / 16 czerwca 2015 o 15:08

tego w środku to by się "brało" ciacho :P

 masz rację - aż by piszczał !!!

Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 11:00
angielskiego nie znaja, przemowienie sobie przygotowali... mam nadzieje ze takie osoby nie dostana pracy, bo jak sie beda porozumiewac z pasazerami? na migi? czy beda oczekiwac ze kazdy bedzie znal polski? stewardessa powinna znac co najmniej 3 rozne jezyki! a nie tylko ladnie sie usmiechac
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 16:02
tego w środku to by się "brało" ciacho :P
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 10:11
"To fakt. Można podróżować i zwiedzać nowe kraje. A właściwie lotniska w tych krajach ;)" ...najczęściej to nawet lotniska nie pozwiedzają bo po wylądowaniu załoga musi szybko przygotować samolot do powrotnego startu i zanim się z tym uwinie to starczy czasu aby najwyżej na schodki wyjść :)
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 10:02
Robota dobra dla młodych, taki trochę kelner powietrzny, ale cóż robota dla odważnych
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 09:34
"Nietypowe godziny pracy wcale nie zniechęciły kandydatów, którzy tłumnie pojawili się na naborze. " Bo tu w Lubelandii po prostu nie ma roboty :D
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 09:23
To fakt. Można podróżować i zwiedzać nowe kraje. A właściwie lotniska w tych krajach ;)
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 09:57
Zobaczcie jak fajnie widać Lublin z sobotniego samolotu Wizzair ze Sztokholmu https://www.youtube.com/watch?v=xO_GYxwxKmc&feature=youtu.be
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 13:30
Tak tak, ten w środku to niezły towarek :) W sam raz na pokład samolotu.
Avatar
Tęczowy Euzebiusz / 16 czerwca 2015 o 15:08

tego w środku to by się "brało" ciacho :P

 masz rację - aż by piszczał !!!

Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 11:00
angielskiego nie znaja, przemowienie sobie przygotowali... mam nadzieje ze takie osoby nie dostana pracy, bo jak sie beda porozumiewac z pasazerami? na migi? czy beda oczekiwac ze kazdy bedzie znal polski? stewardessa powinna znac co najmniej 3 rozne jezyki! a nie tylko ladnie sie usmiechac
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 16:02
tego w środku to by się "brało" ciacho :P
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 10:11
"To fakt. Można podróżować i zwiedzać nowe kraje. A właściwie lotniska w tych krajach ;)" ...najczęściej to nawet lotniska nie pozwiedzają bo po wylądowaniu załoga musi szybko przygotować samolot do powrotnego startu i zanim się z tym uwinie to starczy czasu aby najwyżej na schodki wyjść :)
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 10:02
Robota dobra dla młodych, taki trochę kelner powietrzny, ale cóż robota dla odważnych
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 09:34
"Nietypowe godziny pracy wcale nie zniechęciły kandydatów, którzy tłumnie pojawili się na naborze. " Bo tu w Lubelandii po prostu nie ma roboty :D
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 09:23
To fakt. Można podróżować i zwiedzać nowe kraje. A właściwie lotniska w tych krajach ;)
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!