Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2012 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Wizz Air z Lublina do Londynu już od 39 zł

0 29 A A
Printscreen ze strony Wizz Air
Printscreen ze strony Wizz Air

Pierwszy lot do Londynu (Luton) z Lotniska w Świdniku planowany jest na 18 grudnia 2012. Na początku 2013 roku polecimy też do Oslo (Torp). Kolejne kierunki Wizz Air zdradzi wiosną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


Dziś na konferencji prasowej w Lublinie, dyrektor komunikacji w Wizz Air Daniel de Carvalho ogłosił, że z lotniska w Świdniku pod Lublinem polecimy do Londynu Luton i Oslo Torp.

Pierwszy lot planowany jest na 18 grudnia. Tego dnia polecimy do Londynu. Do stolicy Wielkiej Brytanii ze Świdnika będziemy latać dwa razy w tygodniu. Wylot we wtorki i soboty o godz. 21.25. Loty powrotne w te same dni tygodnia o godz. 19.15.

Na początku 2013 r. z lotniska w Świdniku polecimy tez do Oslo (Torp).

Jak zapowiada Wizz Air, na obu trasach będzie przewożone ponad 50 tys. pasażerów rocznie.

Połączenie do Wielkiej Brytanii jest już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Ceny biletów Lublin - Luton zaczynają się od 39 zł.

- Stawiamy na studentów, ludzi młodych, ale też na emerytów - mówił na konferencji Daniel de Carvalho.

Wiosną Wizz Air zaprezentuje kolejne połączenia. - Dziś nic więcej zdradzić nie możemy - dodał de Carvalho.

Tajemnica handlową zasłania sią także prezes lubelskiego lotniska. – Wszystko idzie zgodnie z planem, a Wizz Air jest na dobry początek – mówi Grzegorz Muszyński, prezes PLL. OI dodaje: – To będą pierwsze tanie linie na lubelskim lotnisku, ale na pewno nie jedyne.

Z informacji, które już wiosną przekazywał prezes Grzegorz Muszyński wynika, że ze Świdnika w pierwszej kolejności na Wyspy Brytyjskie i do Niemiec. – Na pewno wylądujemy koło Londynu, jak również w Monachium lub we Frankfurcie. Niewykluczone, że będzie też Dortmund – mówił Muszyński.

Świdnik będzie miał też prawdopodobnie połączenie z Paryżem i Rzymem. – Choć we Włoszech bierzemy pod uwagę również Mediolan lub Bergamo pod Mediolanem. Pracujemy również nad Izraelem, to bardzo ważny kierunek. Z naszych badań wynika, że w pierwszym roku może wygenerować nawet 30 tys. pasażerów – tłumaczył prezes.

Jeśli chodzi o połączenia krajowe, to jest duża szansa na loty do Gdańskia, Wrocławia i Poznania. Wiele wskazuje na to, że będzie je obsługiwał OLT Express. Mają być też loty czarterowe w rejon basenu Morza Śródziemnego.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dżon / 11 października 2012 o 15:47
te połączenia to katastrofa!!! nie po to wyjeżdżałem, żeby mi teraz żona co chwile przylatywała!!!
Avatar
jovanni / 11 października 2012 o 13:32
[font=comic sans ms,cursive]Czkam niecierpliwie na wylot ze Świdnika do Rzymu i Paryża.[/font]
Avatar
Bronek / 25 czerwca 2012 o 13:22
Podejrzewam że w Wlk. Brytanii jest dużo więcej najnowszej (tzn. od 2004 roku) emigracji z Polski niż np. w Norwegii. Dlatego też główny nacisk powinien być położony na Wyspy Brytyjskie. Poza tym zdecydowana większość z tego to emigracja zarobkowa a nie wyjazdy na wywczasy....
Avatar
Bystry / 25 czerwca 2012 o 13:15
Londyn - super! Ale dla całej reszty spoza Londynu...
Dla tych z pn. Anglii sam przejazd do i z Londynu wyniesie więcej niż sama taryfa za samolot plus dodatki.
Już chyba lepiej będzie latać z Leeds/Manchester do Krakowa i podziękować Portowi Lotniczemu Lublin bo PKP to prawie darmo w porównaniu do British Rail.
Avatar
adam x / 21 czerwca 2012 o 00:42
super, ze jest Oslo, w koncu zona z dzieciakami mnie odwiedza
Avatar
Ona / 20 czerwca 2012 o 09:03
Do Glasgow Prestwick!!!
Avatar
Gość / 19 czerwca 2012 o 21:02
[font=courier new,courier,monospace][size=5]ZAWSZE "LONDYN"! JEST MNOSTWO POLAKOW LATJACYCH Z CARDIFF LUB Z BRISTOLU![/size][/font]
Avatar
nadia / 19 czerwca 2012 o 20:39
[font=courier new,courier,monospace][size=5]ZAWSZE "LONDYN"! JEST MNOSTWO POLAKOW LATJACYCH Z CARDIFF LUB Z BRISTOLU![/size][/font]
Avatar
Magda_23 / 19 czerwca 2012 o 20:17
Wiosną Wizz Air zaprezentuje kolejne połączenia. - Dziś nic więcej zdradzić nie możemy - dodał de Carvalho.


hm... wiosną? Ale chyba już nie tego roku bo za kilka dni zaczyna się lato.
Avatar
miras / 19 czerwca 2012 o 18:10
[quote name='jubus' timestamp='1340111818' post='640279']
Zgadzam się. Do tego czas na podróż i wyjdzie 2 razy gorzej. Poza tym jak ktoś jeździ w "celach biznesowych" to taka podróż nie powinna być problemem, bo koszta można sobie wliczyć w koszta działalności. A poza tym dla prawdziwych biznesmenów to chyba jest LOT, Lufthansa, BrA, FrA no i prywatny czarter.
Ceny na dzień dzisiejszy są atrakcyjne, niższe niż w przypadku innych lotnisk, ale trzeba pamiętać, że zawsze tak jest w sezonie zimowym, w styczniu, lutym no i na pół roku do tyłu.
[/quote]No a jak koszta można sobie wrzucić w koszta to tak jakby za dormo.
[quote name='jubus' timestamp='1340111818' post='640279']
Zgadzam się. Do tego czas na podróż i wyjdzie 2 razy gorzej. Poza tym jak ktoś jeździ w "celach biznesowych" to taka podróż nie powinna być problemem, bo koszta można sobie wliczyć w koszta działalności. A poza tym dla prawdziwych biznesmenów to chyba jest LOT, Lufthansa, BrA, FrA no i prywatny czarter.
Ceny na dzień dzisiejszy są atrakcyjne, niższe niż w przypadku innych lotnisk, ale trzeba pamiętać, że zawsze tak jest w sezonie zimowym, ... rozwiń
Avatar
Dżon / 11 października 2012 o 15:47
te połączenia to katastrofa!!! nie po to wyjeżdżałem, żeby mi teraz żona co chwile przylatywała!!!
Avatar
jovanni / 11 października 2012 o 13:32
[font=comic sans ms,cursive]Czkam niecierpliwie na wylot ze Świdnika do Rzymu i Paryża.[/font]
Avatar
Bronek / 25 czerwca 2012 o 13:22
Podejrzewam że w Wlk. Brytanii jest dużo więcej najnowszej (tzn. od 2004 roku) emigracji z Polski niż np. w Norwegii. Dlatego też główny nacisk powinien być położony na Wyspy Brytyjskie. Poza tym zdecydowana większość z tego to emigracja zarobkowa a nie wyjazdy na wywczasy....
Avatar
Bystry / 25 czerwca 2012 o 13:15
Londyn - super! Ale dla całej reszty spoza Londynu...
Dla tych z pn. Anglii sam przejazd do i z Londynu wyniesie więcej niż sama taryfa za samolot plus dodatki.
Już chyba lepiej będzie latać z Leeds/Manchester do Krakowa i podziękować Portowi Lotniczemu Lublin bo PKP to prawie darmo w porównaniu do British Rail.
Avatar
adam x / 21 czerwca 2012 o 00:42
super, ze jest Oslo, w koncu zona z dzieciakami mnie odwiedza
Avatar
Ona / 20 czerwca 2012 o 09:03
Do Glasgow Prestwick!!!
Avatar
Gość / 19 czerwca 2012 o 21:02
[font=courier new,courier,monospace][size=5]ZAWSZE "LONDYN"! JEST MNOSTWO POLAKOW LATJACYCH Z CARDIFF LUB Z BRISTOLU![/size][/font]
Avatar
nadia / 19 czerwca 2012 o 20:39
[font=courier new,courier,monospace][size=5]ZAWSZE "LONDYN"! JEST MNOSTWO POLAKOW LATJACYCH Z CARDIFF LUB Z BRISTOLU![/size][/font]
Avatar
Magda_23 / 19 czerwca 2012 o 20:17
Wiosną Wizz Air zaprezentuje kolejne połączenia. - Dziś nic więcej zdradzić nie możemy - dodał de Carvalho.


hm... wiosną? Ale chyba już nie tego roku bo za kilka dni zaczyna się lato.
Avatar
miras / 19 czerwca 2012 o 18:10
[quote name='jubus' timestamp='1340111818' post='640279']
Zgadzam się. Do tego czas na podróż i wyjdzie 2 razy gorzej. Poza tym jak ktoś jeździ w "celach biznesowych" to taka podróż nie powinna być problemem, bo koszta można sobie wliczyć w koszta działalności. A poza tym dla prawdziwych biznesmenów to chyba jest LOT, Lufthansa, BrA, FrA no i prywatny czarter.
Ceny na dzień dzisiejszy są atrakcyjne, niższe niż w przypadku innych lotnisk, ale trzeba pamiętać, że zawsze tak jest w sezonie zimowym, w styczniu, lutym no i na pół roku do tyłu.
[/quote]No a jak koszta można sobie wrzucić w koszta to tak jakby za dormo.
[quote name='jubus' timestamp='1340111818' post='640279']
Zgadzam się. Do tego czas na podróż i wyjdzie 2 razy gorzej. Poza tym jak ktoś jeździ w "celach biznesowych" to taka podróż nie powinna być problemem, bo koszta można sobie wliczyć w koszta działalności. A poza tym dla prawdziwych biznesmenów to chyba jest LOT, Lufthansa, BrA, FrA no i prywatny czarter.
Ceny na dzień dzisiejszy są atrakcyjne, niższe niż w przypadku innych lotnisk, ale trzeba pamiętać, że zawsze tak jest w sezonie zimowym, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 10

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3