Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2007 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Władzę bierze egzotyczna koalicja

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 35 A A

Koalicja PO-PiS legła w gruzach. Radni PO, PSL, LiD i części Samoobrony odwołali dzisiaj przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz chcą usunąć z marszałkowskiego fotela Jarosław Zdrojkowskiego (obaj z PiS). Nowy marszałek będzie z Platformy.

Rządzący w sejmiku województwa i Radzie Miasta sojusz PO-PiS chwiał się od wyborów parlamentarnych. Władzy w województwie domagało się PSL, a Platforma chciała stanowiska marszałka.

Partia Kaczyńskich w odpowiedzi przejęła jednego z radnych miejskich PO. Tydzień temu Platformie i ludowcom nie udało się odwołać Pruszkowskiego. Nie zadbali o poparcia lewicy. Dziś okazali się skuteczniejsi.

- Podpisaliśmy z PSL i PO umowę koalicyjną - oświadczył radny Jacek Czerniak (LiD). Faktycznie: najpierw został odwołany Pruszkowski. Za podniosło rękę 19 radnych, przeciw było 11. Chwile później Platforma, ludowcy, lewica i część Samoobrony wybrały Jacek Czerniak na przewodniczącego sejmiku.

- To koniec koalicji. Mieliśmy umowę, że przewodniczący będzie z PiS. Widać, że Platforma ma teraz innych sojuszników - komentował na gorąco Andrzej Pruszkowski.

Nowi koalicjanci wzięli na celownik także marszałka Zdrojkowskiego. Po wnioskiem o jego odwołanie podpisało się 20 radnych, głosowanie najwcześniej za 30 dni. Przez ten czas będą trwały negocjacje o podziale stanowisk w zarządzie województwa i Urzędzie Marszałkowskim.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
disco bolo / 21 grudnia 2007 o 00:08
niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda

miała matka syna
syna jedynego
kupiła mu kota
a on spalił jego


niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda
Avatar
KIKS / 20 grudnia 2007 o 23:34
CO ROBI PSLUCH W TOALECIE?- MARSZCZY FREDA
A CO ROBI POWIEC? PALI KOTA
Avatar
rafal panas / 20 grudnia 2007 o 23:27
jaś napisał:
GW nic nie pisze o radnuch Samoobrony że uczestniczą w koalicji i tutaj widać moralność elit .władza, władza władza a z kim i jaka to nie ważne. myślę że następnym razem już się nie nabierzemy


Szkoda ze nie piszą - oficjalnie papier o sojuszu podpisało PO, PSL i LiD, ale dostali wsparcie w głosach od części Samoobrony...
Avatar
wojna / 20 grudnia 2007 o 23:08
A ciebie co boli POKOMUCHU czerwony moherze? Bania cię boli? Czerwona rydzopodbna małpo.

wonsky napisał:
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
antyrydzopispokmunopolak / 20 grudnia 2007 o 23:05
Brawo Palikot!! Miałeś dzisiaj niezły dzień. Uwaliłeś budżet Lublina i 57 mln dla województwa. Ale za to wyminiłeś Pruszona na Czerniaka. Należy ci się medal z kartofla. Jak tak dalej będzież gromił to twój rodzinny Biłgoraj będzie wiekszy od Lublina (bo ciebie tam nie ma).
p.s Kurier nagminnie wycina posty.
Avatar
JUDASZ / 20 grudnia 2007 o 23:04
EEE PALIGUM WIDZIAŁ TY MOJE 30 SREBRNIKÓW? CZY JUŻ KUPIŁTY ZA NIE KOLEJNE PALETY ALBO SPIRYT?
Avatar
GOOG / 20 grudnia 2007 o 23:01
JESZCZE PIS ZAPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNĘ. wTEDY ZOBACZYMY KTO SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ. SPOKO.
aLE NASTĘPNYM RAZEM ŻADNYCH UKŁADÓW Z PSEUDO PRAWICOWYM po , ZERO LITOŚCI DLA SŁOMY Z psl I KOMUCHÓW. tOTALNA IZOLACJA OD ŻŁOBÓW. DO KOŃCA, INACZEJ TAKIE SYTUACJE BĘDĄ SIE ODRADZAĆ.
Avatar
ja / 20 grudnia 2007 o 22:58
MOŻE I JESTEŚMY PISOBOLSZEWIKAMI ALE GŁOWY MOZEMY NOSIĆ PODNIESIONE DO GÓRY. DLA NAS SŁOWO BÓG HONOR OJCZYZNA TO PRIORYTETY W PRZECIWIEŃSTWIE DO wAS CIENIASY, ZDRAJCY, JUDASZE, KARIEROWICZE. MY MAMY TWARZE ZAMIAST DUP
Avatar
jasio wędrowniczek / 20 grudnia 2007 o 22:51
I jak to teraz brzmi. Najpierw PO z wielkim hukiem wyrzucało czerwonych i zielonych a teraz kłaniając się im w pas oddaje w województwie co tylko się da!JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO-paprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wonsky / 20 grudnia 2007 o 22:08
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
disco bolo / 21 grudnia 2007 o 00:08
niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda

miała matka syna
syna jedynego
kupiła mu kota
a on spalił jego


niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda
Avatar
KIKS / 20 grudnia 2007 o 23:34
CO ROBI PSLUCH W TOALECIE?- MARSZCZY FREDA
A CO ROBI POWIEC? PALI KOTA
Avatar
rafal panas / 20 grudnia 2007 o 23:27
jaś napisał:
GW nic nie pisze o radnuch Samoobrony że uczestniczą w koalicji i tutaj widać moralność elit .władza, władza władza a z kim i jaka to nie ważne. myślę że następnym razem już się nie nabierzemy


Szkoda ze nie piszą - oficjalnie papier o sojuszu podpisało PO, PSL i LiD, ale dostali wsparcie w głosach od części Samoobrony...
Avatar
wojna / 20 grudnia 2007 o 23:08
A ciebie co boli POKOMUCHU czerwony moherze? Bania cię boli? Czerwona rydzopodbna małpo.

wonsky napisał:
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
antyrydzopispokmunopolak / 20 grudnia 2007 o 23:05
Brawo Palikot!! Miałeś dzisiaj niezły dzień. Uwaliłeś budżet Lublina i 57 mln dla województwa. Ale za to wyminiłeś Pruszona na Czerniaka. Należy ci się medal z kartofla. Jak tak dalej będzież gromił to twój rodzinny Biłgoraj będzie wiekszy od Lublina (bo ciebie tam nie ma).
p.s Kurier nagminnie wycina posty.
Avatar
JUDASZ / 20 grudnia 2007 o 23:04
EEE PALIGUM WIDZIAŁ TY MOJE 30 SREBRNIKÓW? CZY JUŻ KUPIŁTY ZA NIE KOLEJNE PALETY ALBO SPIRYT?
Avatar
GOOG / 20 grudnia 2007 o 23:01
JESZCZE PIS ZAPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNĘ. wTEDY ZOBACZYMY KTO SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ. SPOKO.
aLE NASTĘPNYM RAZEM ŻADNYCH UKŁADÓW Z PSEUDO PRAWICOWYM po , ZERO LITOŚCI DLA SŁOMY Z psl I KOMUCHÓW. tOTALNA IZOLACJA OD ŻŁOBÓW. DO KOŃCA, INACZEJ TAKIE SYTUACJE BĘDĄ SIE ODRADZAĆ.
Avatar
ja / 20 grudnia 2007 o 22:58
MOŻE I JESTEŚMY PISOBOLSZEWIKAMI ALE GŁOWY MOZEMY NOSIĆ PODNIESIONE DO GÓRY. DLA NAS SŁOWO BÓG HONOR OJCZYZNA TO PRIORYTETY W PRZECIWIEŃSTWIE DO wAS CIENIASY, ZDRAJCY, JUDASZE, KARIEROWICZE. MY MAMY TWARZE ZAMIAST DUP
Avatar
jasio wędrowniczek / 20 grudnia 2007 o 22:51
I jak to teraz brzmi. Najpierw PO z wielkim hukiem wyrzucało czerwonych i zielonych a teraz kłaniając się im w pas oddaje w województwie co tylko się da!JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO-paprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wonsky / 20 grudnia 2007 o 22:08
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 0 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 6 4

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 20 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 1

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra