Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2009 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Wojewoda chce wyrzucić z rady miasta Więckowskiego. Jest opinia prawników

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

Znamy już wewnętrzną opinię prawników Ratusza w sprawie radnego PiS, Piotra Więckowskiego. Radcowie uznali, że Rada Miasta powinna zgodnie z wezwaniem wojewody usunąć Więckowskiego ze swojego grona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opinia taka została przedstawiona na wczorajszym posiedzeniu prezydium rady. Prawnicy Ratusza doszli do innego wniosku niż ten, który znalazł się w ujawnionej przedwczoraj opinii sporządzonej przez zewnętrzną kancelarię prawną. Ta uznała, że nie ma podstaw do wygaszania mandatu Więckowskiego.

Wojewoda chce wydalenia radnego, bo zarzuca mu złamanie ustawy antykorupcyjnej. Klub Motorowy Cross, którego Więckowski jest prezesem, zorganizował zawody motocrossowe na należącej do miasta górce Globus. Impreza była biletowana.

Zdaniem prawników wojewody, którzy badali sprawę po piśmie od minister Julii Pitery, radny złamał w ten sposób zakaz zarządzania działalnością gospodarczą wykonywaną z wykorzystaniem mienia gminy. A naruszenie tego przepisu skutkuje utratą mandatu.

Na usunięcie Więckowskiego wojewoda dała radzie miesiąc. Jeśli radni tego nie zrobią, wtedy wojewoda wyda zarządzenie zastępcze, ale będzie je można zaskarżyć do sądu, któremu rozpatrzenie sprawy zajmie kilka miesięcy.

A w takiej sytuacji Więckowski pozostałby radnym, dopóki sąd prawomocnie nie utrzymałby w mocy decyzji wojewody.

Jeżeli Więckowski straci mandat, wtedy opuszczony przez niego fotel zajmie kandydat PO, a PiS straci jeden głos w radzie.

Prezydium rady uznało, że jedynym uprawnionym do przygotowania projektu uchwały wygaszającej mandat Więckowskiego jest prezydent Lublina. Ten zaś decyzji jeszcze nie podjął. Jego rzeczniczka zapowiada, że podejmie ją dzisiaj.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 18:14
Gość napisał:
To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich Więckowskich co to nie najadł sie i nie nalizał i nadymają puzony wypasionymi torsami niewinnosci własnej. Oj, chore to chore i nie do zniesienia!!!!!

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich W... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 21:58
znalezisko kopalisko napisał:
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi??? rozwiń
Avatar
znalezisko kopalisko / 2 grudnia 2009 o 20:45
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]
Avatar
Wieśniak / 2 grudnia 2009 o 18:38
APEL do Prezydenta Adama Wasilewskiego. Nie rób Pan z Lublina waszafskiej wsi. Pani Pitera nich rozlicza swoich warszafiaczków. Lublin to Lublin. A w myśl przysłowia staropolskiego: " szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". Nadmieniam, że Ta Pani " nasia" Wojewoda ( nie znam Jej nazwiska ) nawet koło normalnego wojewody nie stała a pełni tylko rolę ślepego narzędzia w łapskach PO-litykierów z komandy Herr Tusk.
Avatar
takich radnych jest więcej / 2 grudnia 2009 o 12:15
Jest problem. Wg niepotwierdzonych informacji jeszcze jeden Radny Rady Miasta Lublin prowadzi działalność gospodarcza z wykorzystaniem majątku gminy. Jest nią...Sabina Włodek piłkatka SPR radna PO i zarzadzająca stowarzyszeniem, które wynajmuje sale od szkół - majatku miasta Lublin i czerpie z tego tytułu dochody dla stowarzyszenia podobnie jak Pan wieckowski.
Avatar
smokeacat / 2 grudnia 2009 o 11:25
Jest jak gowno ktore sie przyczepi do podeszwy.
Avatar
KALENDARZ HISTORII / 2 grudnia 2009 o 10:45
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowanych w Locarno („traktat z Locarno”). Było tam także porozumienie między Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią, Francją i Belgią w myśl którego Niemcy zobowiązywały się do uznania swoich granic zachodnich, ale nie wschodnich. Zanim doszło do podpisania układów lokarneńskich dyplomacja polska rozważała dwa sposoby przeciwdziałania: doprowadzenie do zerwania negocjacji lub przyłączenie się do nich. Pierwszy odrzucono, z obawy przed łatką „wroga pokoju”. Jeśli chodzi o drugi - Polska (podobnie zresztą jak Czechosłowacja) otrzymała „pozatraktatowe gwarancje” i minister spraw zagranicznych Aleksander Skrzyński – mimo upokarzającego traktowania w czasie negocjacji - Locarno podpisał.
Warto wspomnieć, że głównym architektem traktatu z Locarno był Gustaw Stresemann, polityk o wybitnie antypolskim nastawieniu. Nazywał on Polaków narodem, który powinien być rządzony przez Niemców, żądał odłączenia od Polski Śląska, „korytarza” i znacznej części Wielkopolski oraz działał na rzecz gospodarczego osłabienia Polski (wojna celna, lobbowanie przeciwko udzielaniu Polsce zagranicznych kredytów).
Czechy po Locarno znalazły się w sytuacji geopolitycznej, która zaowocowała czternaście lat później ich aneksją przez Niemcy. O tym, co spotkało Polskę nie trzeba chyba pisać. Czternaście lat dla poważnej dyplomacji to chwilka.
Niemiecka polityka tamtego okresu współgrała z zapomnianą przez nas XIX - wieczną doktryną „Hakaty” (Niemiecki Związek Marchii Wschodniej). Organizacja ta, która za oficjalny cel stawiała wzmacnianie poczucia narodowego Niemców na „kresach wschodnich”, w praktyce realizowała go przez: wspieranie Niemców w wykupywaniu nieruchomości i osiedlaniu się w Wielkopolsce, budowaniu tam niemieckiej klasy średniej i umieszczaniu Niemców w kluczowych rejonach gospodarki, monitoring polskiej aktywności na tych terenach (w tym prasy), wspomaganie niemieckiego szkolnictwa, organizacji propagandy proniemieckiej.
Zapomnieliśmy. Dlatego zostanie nam przypomniane.

WIĘCEJ FAKTÓW I DAT Z K-A-L-E-N-D-A-R-Z-A---H-I-S-T-O-R-I-I m.in.: JASIENICA, KONECZNY, ŁOJEK, J.MACKIEWICZ, S.MACKIEWICZ, MICHALKIEWICZ, PRUS, SUWOROW. TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA. ZROZUMIENIE WCZORAJ DZIŚ, DAJE SZANSĘ ZMIANY JUTRO.
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowany... rozwiń
Avatar
ABA / 2 grudnia 2009 o 08:52
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, to ludzie od robienia interesów. Po to weszli do polityki, by zabrać komunistom i wziąć dla siebie. Umówili się z młodymi komunistami, obserwowałem to z bliska, z sejmu: Siwiec głosował na Zarębskiego, Zarębski na Siwca i tak się to potoczyło - twierdzi satyryk.

Zdaniem Rewińskiego, dziennikarze powinni wyjaśnić, jak się nazywał pan, który chciał kupić stocznię szczecińską, ale powiedziano mu: poczekaj, przecież ona padnie, dostaniesz ją za darmo. Jeżeli rzecznik rządu mieszka w domu należącym do Niemca, to ja nie dałbym tej sprawie spokoju. Codziennie pytałbym, panie rzeczniku, jak się mieszka w pałacu człowieka, który przyjął pana żonę do spółki? W tej ekipie każdy ma coś za uszami. Plują im w twarz, a oni mówią że deszcz pada. Wystarczy się rozejrzeć – w Szczecinie wypchali do europarlamentu człowieka, za którym ciągnęła się smuga brudu panów Krzystka i Atamańczuka. Był jeszcze pan Misiak, a ostatnio Wrocław i Rysiu oraz Zbysiu. Proszę spojrzeć na pana Mirosława Drzewieckiego. Jaka tam w nim jest Polska, troska o rozwój w kraju? - pyta Rewiński w rozmowie z Netbird.pl.

I dodaje: Uważam, że ten rząd to katastrofa. Tak myślałem już od dnia wygranych przez PO wyborów parlamentarnych. Mówienie o jakimkolwiek sukcesie to zwykła propaganda. Oni umieją nosić garnitury i trzymać w kieszeniach zaciśnięte pięści, z wystawionym środkowym palcem, takim gestem dla społeczeństwa. A widok uzupełnia obrazek, jak panowie Tusk i Nowak wychodzą z pałacu prezydenckiego i premier mówi do dziennikarzy: „Nie lękajcie się”. A ten deb*** z tyłu stoi i się śmieje, uważając że to świetny żart. To jest grupa trzymająca w tej chwili władzę.

(
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, t... rozwiń
Avatar
Platnik / 2 grudnia 2009 o 08:44
Ty, jak pracownik cos "przeskrobie" to mu art. 52 KP, zakaz wchodzenia na teren firmy i prawo do odwolania w sadzie pracy.
Jak zrobi cos polityk to miesiacami opinie prawne pomiedzy soba wymieniaja a za wszystko palcisz Ty!!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 18:14
Gość napisał:
To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich Więckowskich co to nie najadł sie i nie nalizał i nadymają puzony wypasionymi torsami niewinnosci własnej. Oj, chore to chore i nie do zniesienia!!!!!

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich W... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 21:58
znalezisko kopalisko napisał:
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi??? rozwiń
Avatar
znalezisko kopalisko / 2 grudnia 2009 o 20:45
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]
Avatar
Wieśniak / 2 grudnia 2009 o 18:38
APEL do Prezydenta Adama Wasilewskiego. Nie rób Pan z Lublina waszafskiej wsi. Pani Pitera nich rozlicza swoich warszafiaczków. Lublin to Lublin. A w myśl przysłowia staropolskiego: " szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". Nadmieniam, że Ta Pani " nasia" Wojewoda ( nie znam Jej nazwiska ) nawet koło normalnego wojewody nie stała a pełni tylko rolę ślepego narzędzia w łapskach PO-litykierów z komandy Herr Tusk.
Avatar
takich radnych jest więcej / 2 grudnia 2009 o 12:15
Jest problem. Wg niepotwierdzonych informacji jeszcze jeden Radny Rady Miasta Lublin prowadzi działalność gospodarcza z wykorzystaniem majątku gminy. Jest nią...Sabina Włodek piłkatka SPR radna PO i zarzadzająca stowarzyszeniem, które wynajmuje sale od szkół - majatku miasta Lublin i czerpie z tego tytułu dochody dla stowarzyszenia podobnie jak Pan wieckowski.
Avatar
smokeacat / 2 grudnia 2009 o 11:25
Jest jak gowno ktore sie przyczepi do podeszwy.
Avatar
KALENDARZ HISTORII / 2 grudnia 2009 o 10:45
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowanych w Locarno („traktat z Locarno”). Było tam także porozumienie między Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią, Francją i Belgią w myśl którego Niemcy zobowiązywały się do uznania swoich granic zachodnich, ale nie wschodnich. Zanim doszło do podpisania układów lokarneńskich dyplomacja polska rozważała dwa sposoby przeciwdziałania: doprowadzenie do zerwania negocjacji lub przyłączenie się do nich. Pierwszy odrzucono, z obawy przed łatką „wroga pokoju”. Jeśli chodzi o drugi - Polska (podobnie zresztą jak Czechosłowacja) otrzymała „pozatraktatowe gwarancje” i minister spraw zagranicznych Aleksander Skrzyński – mimo upokarzającego traktowania w czasie negocjacji - Locarno podpisał.
Warto wspomnieć, że głównym architektem traktatu z Locarno był Gustaw Stresemann, polityk o wybitnie antypolskim nastawieniu. Nazywał on Polaków narodem, który powinien być rządzony przez Niemców, żądał odłączenia od Polski Śląska, „korytarza” i znacznej części Wielkopolski oraz działał na rzecz gospodarczego osłabienia Polski (wojna celna, lobbowanie przeciwko udzielaniu Polsce zagranicznych kredytów).
Czechy po Locarno znalazły się w sytuacji geopolitycznej, która zaowocowała czternaście lat później ich aneksją przez Niemcy. O tym, co spotkało Polskę nie trzeba chyba pisać. Czternaście lat dla poważnej dyplomacji to chwilka.
Niemiecka polityka tamtego okresu współgrała z zapomnianą przez nas XIX - wieczną doktryną „Hakaty” (Niemiecki Związek Marchii Wschodniej). Organizacja ta, która za oficjalny cel stawiała wzmacnianie poczucia narodowego Niemców na „kresach wschodnich”, w praktyce realizowała go przez: wspieranie Niemców w wykupywaniu nieruchomości i osiedlaniu się w Wielkopolsce, budowaniu tam niemieckiej klasy średniej i umieszczaniu Niemców w kluczowych rejonach gospodarki, monitoring polskiej aktywności na tych terenach (w tym prasy), wspomaganie niemieckiego szkolnictwa, organizacji propagandy proniemieckiej.
Zapomnieliśmy. Dlatego zostanie nam przypomniane.

WIĘCEJ FAKTÓW I DAT Z K-A-L-E-N-D-A-R-Z-A---H-I-S-T-O-R-I-I m.in.: JASIENICA, KONECZNY, ŁOJEK, J.MACKIEWICZ, S.MACKIEWICZ, MICHALKIEWICZ, PRUS, SUWOROW. TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA. ZROZUMIENIE WCZORAJ DZIŚ, DAJE SZANSĘ ZMIANY JUTRO.
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowany... rozwiń
Avatar
ABA / 2 grudnia 2009 o 08:52
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, to ludzie od robienia interesów. Po to weszli do polityki, by zabrać komunistom i wziąć dla siebie. Umówili się z młodymi komunistami, obserwowałem to z bliska, z sejmu: Siwiec głosował na Zarębskiego, Zarębski na Siwca i tak się to potoczyło - twierdzi satyryk.

Zdaniem Rewińskiego, dziennikarze powinni wyjaśnić, jak się nazywał pan, który chciał kupić stocznię szczecińską, ale powiedziano mu: poczekaj, przecież ona padnie, dostaniesz ją za darmo. Jeżeli rzecznik rządu mieszka w domu należącym do Niemca, to ja nie dałbym tej sprawie spokoju. Codziennie pytałbym, panie rzeczniku, jak się mieszka w pałacu człowieka, który przyjął pana żonę do spółki? W tej ekipie każdy ma coś za uszami. Plują im w twarz, a oni mówią że deszcz pada. Wystarczy się rozejrzeć – w Szczecinie wypchali do europarlamentu człowieka, za którym ciągnęła się smuga brudu panów Krzystka i Atamańczuka. Był jeszcze pan Misiak, a ostatnio Wrocław i Rysiu oraz Zbysiu. Proszę spojrzeć na pana Mirosława Drzewieckiego. Jaka tam w nim jest Polska, troska o rozwój w kraju? - pyta Rewiński w rozmowie z Netbird.pl.

I dodaje: Uważam, że ten rząd to katastrofa. Tak myślałem już od dnia wygranych przez PO wyborów parlamentarnych. Mówienie o jakimkolwiek sukcesie to zwykła propaganda. Oni umieją nosić garnitury i trzymać w kieszeniach zaciśnięte pięści, z wystawionym środkowym palcem, takim gestem dla społeczeństwa. A widok uzupełnia obrazek, jak panowie Tusk i Nowak wychodzą z pałacu prezydenckiego i premier mówi do dziennikarzy: „Nie lękajcie się”. A ten deb*** z tyłu stoi i się śmieje, uważając że to świetny żart. To jest grupa trzymająca w tej chwili władzę.

(
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, t... rozwiń
Avatar
Platnik / 2 grudnia 2009 o 08:44
Ty, jak pracownik cos "przeskrobie" to mu art. 52 KP, zakaz wchodzenia na teren firmy i prawo do odwolania w sadzie pracy.
Jak zrobi cos polityk to miesiacami opinie prawne pomiedzy soba wymieniaja a za wszystko palcisz Ty!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 0 0

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 4 1

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 9 7

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 51 9

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 3

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 33

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 32 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!