wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Wojewoda szykuje zmiany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2002, 21:24

Nowy statut Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego umożliwi niemal całkowitą wymianę kadr w urzędzie. Pracownicy wyższych szczebli już drżą o posady.

Wojewoda Andrzej Kurowski nie chce komentować zmian, jakie zajdą po wprowadzeniu statutu, który czeka już tylko na podpis premiera. – Dopóki nie zostanie ogłoszony w Dzienniku Ustaw, nie jest oficjalnym dokumentem – stwierdza.
– Statut umożliwia wymianę wszystkich dyrektorów – komentują z kolei pracownicy. – Jest to rewanż lewicy za zmiany na stanowiskach, jakie dotknęły administrację rządową po wejściu w życie reformy administracyjnej w 1999 roku. Wówczas część urzędników dostała wymówienie, a niewygodni pracownicy niższych szczebli zastali przeniesieni do powstającego Urzędu Marszałkowskiego.
Z urzędu w nowej strukturze organizacyjnej zniknie pięć jednostek. Nie będzie Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, gdzie dyrektorem jest Stanisław Kochański. Jego kompetencje przejmą wydziały: Polityki Regionalnej, Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych oraz Środowiska i Rolnictwa. Likwidacji ulegnie także Wydział Architektury, Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej oraz łączące się z nim stanowisko architekta wojewódzkiego. Te obowiązki przejmie największy, bo mający liczyć w przyszłości około 100 pracowników, Wydział Polityki Regionalnej. Kierujący Wydziałem Architektury dyr. Olgierd Olszewski nie musi obawiać się o swoje stanowisko, gdyż – jak usłyszeliśmy w kuluarach – wybiera się na emeryturę.
Obowiązki Wydziału Gospodarki, gdzie dyrektorem jest Andrzej Byjoś, przejmie Wydział Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych, a Wydziału Administracyjnego (dyr. Janusz Wyskok) – Wydział Prawa i Nadzoru, który przejmie także kompetencje Wydziału Organizacji i Nadzoru (dyr. Ireneusz Rymanowski). Wydział Spraw Obywatelskich zmieni jedynie nazwę. Zostanie do niej dodane „i Migracji”.
Wśród dyrektorskich stanowisk jest jeden wakat. Maciej Deckert, były dyrektor gabinetu wojewody, złożył dymisję po objęciu funkcji przez wojewodę Kurowskiego.
Nieoficjalnie urzędnicy twierdzą, że do wymiany szykowani są dyrektorzy zatrudnieni podczas kadencji wojewody Krzysztofa Michalskiego. Są to: Maciej Zięba, dyr. Wydziału Polityki Regionalnej, Integracji Europejskiej i Współpracy z Zagranicą, Zbigniew Załoga, dyr. Wydziału Rynku Pracy, Wojciech Rzeszutkowski, dyr. Zakładu Obsługi LUW oraz wspomniani już Ireneusz Rymanowski, Andrzej Byjoś, Stanisław Kochański.
– Nowy statut umożliwia całkowitą wymianę kadr na kierowniczych stanowiskach – komentują urzędnicy. – Prawdopodobnie chodzi o to, by nowy dyrektor generalny mógł zatrudniać ludzi nie ze służby cywilnej, ale z poparcia partyjnego.
Zdaniem pracowników LUW jako pierwszy wypowiedzenie dostanie dyrektor generalny Leszek Burakowski. – I jest już kandydat na jego miejsce – dodają. – Jest nim Jacek Czerniak, dyr. Biura Sejmiku Wojewódzkiego.

Odprawa dyrektorów

Dyrektor LUW zarabia 5,6 tys. zł brutto miesięcznie,
a jego zastępca 4,2 tys. zł. Przy wypowiedzeniu z pracy należy im się 3-miesieczna odprawa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!