środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Wójt wyszedł za kaucją

  Edytuj ten wpis

Po wpłaceniu 25 tysięcy złotych kaucji wyszedł wczoraj po południu na wolność podejrzany o wzięcie łapówki Stanisław M., wójt gminy Dorohusk i były działacz SLD.

Dzień wcześniej, we wtorek wieczorem, aresztował go Sąd Rejonowy w Chełmie. Stanisław M. jest podejrzany o przyjęcie łapówki za ułatwienie zakupu atrakcyjnej działki należącej do gminy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Nie przyznaje się do winy.
- Sąd zastosował wobec wójta areszt tymczasowy na trzy miesiące.
Zostanie on uchylony, jeżeli do 21 listopada zapłacone zostanie poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł - mówił wczoraj, jeszcze przed wpłaceniem kaucji, Marek Wiśniewski, wiceprezes sądu. Wójt nie czekał i pieniądze wpłynęły już wczoraj, i wczoraj opuścił on chełmski areszt. Jak się dowiedzieliśmy, na kaucję składała się rodzina i sąsiedzi.
Przypominamy, że Stanisław M. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w poniedziałek. Dzień później prokuratura postawiła mu zarzut wzięcia łapówki w zamian za umożliwienie kupna atrakcyjnej gminnej działki, położonej w pobliżu przejścia granicznego. Z ustaleń prokuratora wynika, że w czerwcu ubiegłego roku wójt zażądał 50 tys. zł łapówki od małżeństwa starającego się o zakup działki po byłej SKR. Osoby te dzierżawiły teren i prowadziły tam działalność handlową.
Wójt nie wziął pieniędzy do ręki, ale kazał je wpłacić na konto jednej z parafii, która za 30 tys. zł kupiła do nowo budowanego domu Stanisława M. stolarkę okienną i drzwiową. Sprawa zapewne nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie to, że nowi właściciele poczuli się oszukani. Kupili nieruchomość na mniej
korzystnych warunkach, niż obiecywał im wójt. Nie zostaną ukarani. Kodeks karny pozwala uniknąć odpowiedzialności osobom, które o wręczeniu łapówki poinformują organy ścigania.
Proboszcz parafii, na której konto wpłynęły pieniądze, przesłuchany został w charakterze świadka. Prokuratura będzie wyjaśniała jego rolę w całej sprawie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ksiądz zeznał, iż został w nią wmanewrowany przez wójta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!