niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Wolne miejsca na studiach w Lublinie. W kierunkach można przebierać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2014, 09:15

Wolne miejsca są jeszcze na wielu kierunkach wszystkich lubelskich uczelni wyższych. Ale warto się pospieszyć, bo większość z nich w tym tygodniu kończy dodatkowy nabór.

Największy wybór mają ci, którzy chcą studiować na KUL i UMCS. Na każdym z obu uniwersytetów wolne miejsca są jeszcze na ponad 40 kierunkach.

- Nabór potrwa mniej więcej do drugiej połowy września. Terminy zakończenia rejestracji są różne w zależności od kierunku - mówi Aneta Adamska z biura prasowego UMCS. - Do 25 września trwa rejestracja na kierunki uruchamiane w tym roku w Wydziale Zamiejscowym w Puławach: chemię techniczną, administrację publiczną oraz public relations i doradztwo medialne. Do tego czasu należy uzupełnić dane i wnieść opłaty rekrutacyjne - dodaje.

W Lublinie wolne miejsca są m.in. na takich kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia jak: fizyka techniczna, stosunki międzynarodowe, malarstwo, pedagogika, politologia czy filologie: polska, romańska, germańska, rosyjska, ukraińska.

Sporą liczbą wolnych miejsc dysponuje też KUL. Tu także potencjalni studenci mają duży wybór. - Na poszczególnych kierunkach pozostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc. Proponujemy zarówno studia humanistyczne, społeczne jak też z zakresu nauk ścisłych - mówi Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni.

Dodatkowa rekrutacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim potrwa do 16 września.

Dzień później zakończy się nabór na większość kierunków na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wyjątki to architektura krajobrazu oraz hipologia i jeździectwo, na które dokumenty można składać tylko do 15 września (ma to związek z obowiązkiem przystapienia do egzaminu praktycznego).

- Kandydatom, którzy zarejestrowali się u nas w pierwszym naborze, a teraz poprawili maturę, przeksięgowujemy opłaty. Jeśli spełniają wszystkie warunki rekrutacji, unikną podwójnych kosztów - zapowiada Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji uczelni.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym wolne miejsca są na ponad 20 kierunkach. Najwięcej na rolnictwie, ogrodnictwie oraz technice rolniczej i leśnej.

Do 18 września nabór na osiem kierunków wciąż prowadzi Politechnika Lubelska.

- Wolnych miejsc jest od kilku do kilkudziesięciu - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni i przyznaje, że podobnie jak w przypadku innych szkół wyższych, w tym roku o przyjęcie starała się mniejsza liczba kandydatów. - Ale możemy mówić o sukcesie, jeśli chodzi o rekrutację obcokrajowców. Na studia u nas zdecydowało się 140 osób z zagranicy - zaznacza.

Najmniej problemów z liczbą chętnych miał Uniwersytet Medyczny. Ale i tu wciąż są wolne miejsca na dwóch kierunkach: ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

- Na ratownictwie mamy obecnie więcej chętnych niż miejsc. Mniejsze jest zainteresowanie zdrowiem publicznym, gdzie wciąż nie zebraliśmy wymaganej liczby chętnych - mówi Krystyna Walkowska, kierownik biura rekrutacji UM.

Gdzie jeszcze są wolne miejsca?

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej: administracja, administracja publiczna (Wydział Zamiejscowy w Puławach), animacja kultury, archeologia, archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi, bałkanistyka, biologia, biologia ze specjalizacją biologia medyczna, chemia ze specjalnościami chemia podstawowa i stosowana, chemia techniczna (Wydział Zamiejscowy w Puławach), dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, europeistyka, filologia polska, filologia germańska, filologia romańska, filologia rosyjska, filologia ukraińska, filozofia, fizyka, fizyka techniczna, historia, informacja w e-społeczeństwie, kreatywność społeczna, kulturoznawstwo, malarstwo, matematyka, matematyka i finanse, ochrona środowiska, pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, praca socjalna, public relations i doradztwo medialne (Wydział Zamiejscowy w Puławach), socjologia, stosunki międzynarodowe, studia wschodnioeuropejskie, technologie cyfrowe w animacji kultury, turystyka historyczna, zarządzanie, zarządzanie w politykach publicznych.

Katolicki Uniwersytet Lubelski: administracja, administrowanie ochroną zdrowia, analityka społeczna i internetowa, architektura krajobrazu, bezpieczeństwo ekologiczne, biotechnologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edytorstwo, ekonomia, europeistyka, filologia germańska, filologia klasyczna, filologia polska, filologia romańska, filologia słowiańska, filozofia, gerontologia społeczna, gospodarka przestrzenna, historia, historia sztuki, informatyka, inżynieria środowiska (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), inżynieria materiałowa (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), kognitywistyka, krajoznawstwo i turystyka kulturowa, kulturoznawstwo, matematyka, muzykologia, nauki o rodzinie, ochrona środowiska, pedagogika (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), pedagogika, praca socjalna (Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli), praca socjalna, przyrodoznawstwo i filozofia przyrody, retoryka stosowana, socjologia, stosunki międzynarodowe, teksty kultury i animacja sieci, zarządzanie, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka.

Uniwersytet Przyrodniczy: architektura krajobrazu, agrobiznes, biologia, bioinżynieria, ekonomia, inżynieria środowiska, rolnictwo, towaroznawstwo, ogrodnictwo, ochrona roślin i kontrola fitosanitarna, zielarstwo i terapie roślinne, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo żywności, ochrona środowiska, zootechnika, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria chemiczna i procesowa, technika rolnicza i leśna, technologia żywności i żywienie człowieka, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria przemysłu spożywczego.

Politechnika Lubelska: elektrotechnika, informatyka, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, matematyka, edukacja techniczno-informatyczna.

Uniwersytet Medyczny: zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne.
  Edytuj ten wpis
AndrzejCzarnecki
lukasz
Ruth
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AndrzejCzarnecki
AndrzejCzarnecki (22 września 2014 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie prawda, że po politologii nie można znaleźć pracy. Każdy kierunek studiów pozwala na podjęcie dobrze płatnego zatrudniania. Warunki są dwa: wybór odpowiedniej uczelni, która przekazuje studentom odpowiednią wiedzę przez profesjonalnych wykładowców, oraz chęć nabycia tej wiedzy przez studenta.

 

 (Dziękujemy za głos w dyskusji i jednocześnie prosimy o niespamowanie  na naszym forum. Ta część wpisu została usunięta-folkatka)

Rozwiń
lukasz
lukasz (15 września 2014 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może i macie rację jednak jak wynika z badań mediana na menedżerskich w handlu najwyższa jest dla osób po kierunkach:politologia, stosunki międzynarodowe, psychologia...Dziś magister nic nie znaczy to jest problem, kwit który nikomu nie jest potrzebny, a potrzebne są ręce do pracy, osoby kreatywne którym chce się pracować i rzecz jasna dobrych wynagrodzeń czego życzę Każdemu z Was. Obyśmy nie musieli uciekać za granicę :)

Rozwiń
Ruth
Ruth (15 września 2014 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kto to widział, jeszcze parę lat wcześniej, żeby rekrutacja na studia trwała tyle czasu? Kiedyś jak nie miało się matury to nie studiowało lub jak zdało sie poprawkę w sierpniu, to na studia szło sie za rok. Wszystkie te działania zmierzają w złą stronę. A dodatkowo cierpią na tym np. szkoły policealne i ludzie, którzy w nich pracują.

Rozwiń
rooth
rooth (15 września 2014 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ludziska!! trza mieć naprawdę cos z kiepiełą żeby iśc na pięć lat na te kierunki typu politologia, pedagogika i nne badziewie płacic ciężki grosz i wiedzieć że nic po tym nie ma czy to jest normalne postepowanie młodego czleka? chyba nie? tą kasę lepiej zainwestować w języki obce i po 2 latach być panem na zachodzie a z mgr/magazynierem/ który można sobie włożyc w .....  i  bez języka i na zmywak często bedzie się trudno dostać; radzę zastanowić się. hej


od magazynierów na zachodzie to się odp... praca lekka i dobrze płatna jak każda inna, ale co ty wiesz o pracy na magazynach niemieckich/holenderskich/belgijskich/norweskich? pewnie siedzisz w lublinie i tylko trolujesz na forach zamiast samemu d*** ruszyć i zrobić cos ze swoim nędznym cebularskim życiem

Rozwiń
aldona
aldona (15 września 2014 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ludziska!! trza mieć naprawdę cos z kiepiełą żeby iśc na pięć lat na te kierunki typu politologia, pedagogika i nne badziewie płacic ciężki grosz i wiedzieć że nic po tym nie ma czy to jest normalne postepowanie młodego czleka? chyba nie? tą kasę lepiej zainwestować w języki obce i po 2 latach być panem na zachodzie a z mgr/magazynierem/ który można sobie włożyc w .....  i  bez języka i na zmywak często bedzie się trudno dostać; radzę zastanowić się. hej

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!