Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2013 r.
17:07
Edytuj ten wpis

Wraca pociąg z Lublina do Lubartowa. Po 13 latach przerwy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
W czwartek kolejarze postawili tablicę i wiatę na nowym przystanku Lublin–Zadębie przy ul. Turystycz
W czwartek kolejarze postawili tablicę i wiatę na nowym przystanku Lublin–Zadębie przy ul. Turystycz

We wtorek na tory wrócą pociągi z Lublina do Lubartowa. Na odnowionym torze powstały dwa nowe przystanki, a kolej planuje dwa następne, już w samym Lubartowie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Lublin od Lubartowa dzieli 26 km, a przemierzenie całej trasy autobusem szynowym zajmie niewiele ponad 30 minut – informuje Justyna Mądry, dyrektor Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Właśnie ta spółka w poświąteczny wtorek zacznie regularne kursy na wyremontowanej linii.

Trasę ma obsługiwać pięć par pociągów dziennie, z czego cztery pary mają kursować we wszystkie dni tygodnia, a jedna w dni robocze od poniedziałku do piątku. Cena ma być konkurencyjna w porównaniu z busami. Tu cena wynosi 4 zł, bilet na pociąg (na całą trasę) kosztować będzie 3,25 zł, a studenci zapłacą tylko 1,59 zł. Za bilet miesięczny trzeba zapłacić 119 zł, ale od tej ceny przysługują ulgi ustawowe.

Pociągi pasażerskie wracają na tę linię po 13-letniej przerwie. Aby kierowcy zbyt śmiało nie wjeżdżali na przejazdy na tym szlaku, w stan gotowości postawieni będą sokiści i policjanci. – W pierwszych dniach będzie to wymagać od nas dużej mobilizacji – przyznaje Zygmunt Grzechulski, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

– Modernizacja szlaku zaczęła się w 2011 r., kosztowała ponad 40 milionów zł, z czego 32 mln zł pokryła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Małgorzata Kwiatkowska, rzecznik lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Taka kwota została wydana na odnowę 23 km torów, mosty, wiadukty, urządzenia odpowiedzialne za sterowanie ruchem. W Wandzinie stacja została przesunięta o pół kilometra bliżej zabudowań, w Lublinie powstały dwa nowe przystanki kolejowe: Lublin–Zadębie przy ul. Turystycznej i Lublin-Ponikwoda.

Dwa nowe przystanki mogą powstać też w samym Lubartowie: jeden przy ul. Lipowej, drugi w rejonie wiaduktu koło stacji paliw. Koszt inwestycji nie przekraczałby 10 milionów zł, a kolej ma bardzo duże szanse na pozyskanie takich funduszy.

Rozkład jazdy

Odjazdy ze stacji Lublin zaplanowano na godz.: 8.56, 13.54, 15.55, 17.58 i 20.22. Z Lubartowa pociąg wyjedzie o godz. 6.36, 9.38, 14.40, 16.51 i 18.42. Wspomniane składy mają kursować codziennie poza kursującymi od poniedziałku do piątku pociągami z Lublina z godz. 13.54 i z Lubartowa z godz. 14.40.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 31 marca 2013 o 10:10
W końcu kolej pomyślała. Tylko ten rozkład beznadziejny. Jak ludzie mają dojechać na 7:00 do pracy w Lublinie? Może ktoś z PKP o tym jak najszybciej pomyśli. Wtedy to połączenie było by konkurencją dla tych złomowych busów do których strach wsiadać.Tymi busami powinna się zająć jakaś poważna kontrola, bo one są zagrożeniem dla pasażerów i ruchu lądowego.
Avatar
janosik / 31 marca 2013 o 09:57
Pociąg ok. Ale rozkład jazdy to chyba jakiś deb*** wymyślił. Jak dojechać na 7:00 do pracy w Lublinie?
Avatar
Maciek z Lublina / 30 marca 2013 o 22:22
Co do Hrubieszowa - grupa miłośników kolei z Krzysztofem Waszkiewiczem i Ziemowitem Czerskim na czele organizuje pociąg specjalny z Lublina do Hrubieszowa . Ma jechać na okrętkę , przez Kraśnik , Stalową Wolę , Biłgoraj , Zwierzyniec , Zawadę , Zamość i Werbkowice . Pociąg jedzie 25 maja , szacowana godzina wyjazdu do Hrubieszowa to między 5 : 00 a 5 : 30 . Szacowana godzina powrotu do Lublina to między 19 : 00 a 19 : 20 . Szczegóły na tematycznym portalu : KOLEJOWY LUBLIN .
Jeśli mowa o reaktywacji ruchu pasażerskiego do Hrubieszowa , jest poparcie dla tego pomysłu ze strony burmistrza Tadeusza Garaja . On rządzi w Hrubieszowie .
Co do Hrubieszowa - grupa miłośników kolei z Krzysztofem Waszkiewiczem i Ziemowitem Czerskim na czele organizuje pociąg specjalny z Lublina do Hrubieszowa . Ma jechać na okrętkę , przez Kraśnik , Stalową Wolę , Biłgoraj , Zwierzyniec , Zawadę , Zamość i Werbkowice . Pociąg jedzie 25 maja , szacowana godzina wyjazdu do Hrubieszowa to między 5 : 00 a 5 : 30 . Szacowana godzina powrotu do Lublina to między 19 : 00 a 19 : 20 . Szczegóły na tematycznym portalu : KOLEJOWY LUBLIN .
Jeśli mowa o reaktywacji ruchu pasażerskiego do Hrubieszowa... rozwiń
Avatar
Jarek / 30 marca 2013 o 12:37
Bardzo dobre rozwiązanie, rower do środka i całkiem przyjemny środek transportu, po wysiadce w lublinie ekologicznie rowerkiem, jestem zdecydowanie zwolennikiem tego typu rozwiązania i na pewno będe z niego w pełni korzystał Brak tylko przystanka w Niemcach np. przy ul. Centralnej
Avatar
COOLejaż / 29 marca 2013 o 18:37
[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]

[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]Jak to jak? o godz.20.22 masz pociąg do Lubartowa -przekimasz na dworcu w Lubartowie i raniutko już jesteś na miejscu
[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]

[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]Jak to jak? o godz.20.22 masz pociąg do Lubartowa -przekimasz na dworcu w Lubartowie i raniutko już jesteś na miejscu rozwiń
Avatar
:( / 29 marca 2013 o 17:51
[quote name='Gość' timestamp='1364568391' post='751782']
to pociągi dla urzędników a jak ktoś pracuje od 7 godz w Lublinie czym ma dojechać
[/quote]

a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
Avatar
michnik edward / 29 marca 2013 o 16:11
boooosko już się nie mogę doczekać - a czy rowery będzie można wozić ? dajcie jeszcze do łukowa trasę
Avatar
Gość / 29 marca 2013 o 15:46
to pociągi dla urzędników a jak ktoś pracuje od 7 godz w Lublinie czym ma dojechać
Avatar
Łysy Wirus / 29 marca 2013 o 15:35
A kiedy Hrubieszów? Mam nadzieję, że rząd jeszcze się wycofa z planów zamknięcia od grudnia 2000 km linii kolejowych.
Avatar
Maciek z Lublina / 29 marca 2013 o 15:14
Słyszałem , że reaktywacja Parczewa możliwa w roku 2015 . Zastanawia jednak , czemu nie do Łukowa , skoro dzięki kolejowej trzydziestce możliwa jest reaktywacja ruchu dalekobieżnego z Lublina do Białegostoku z pominięciem Warszawy ... W ramach remontu , cały szlak od Lubartowa do Parczewa trzeba przysposobić na 100km/h - dziś jest 60. Od Parczewa na północ , aż po Łuków jest 30km/h . Powinno być 80 lub 100km/h .
Avatar
jan / 31 marca 2013 o 10:10
W końcu kolej pomyślała. Tylko ten rozkład beznadziejny. Jak ludzie mają dojechać na 7:00 do pracy w Lublinie? Może ktoś z PKP o tym jak najszybciej pomyśli. Wtedy to połączenie było by konkurencją dla tych złomowych busów do których strach wsiadać.Tymi busami powinna się zająć jakaś poważna kontrola, bo one są zagrożeniem dla pasażerów i ruchu lądowego.
Avatar
janosik / 31 marca 2013 o 09:57
Pociąg ok. Ale rozkład jazdy to chyba jakiś deb*** wymyślił. Jak dojechać na 7:00 do pracy w Lublinie?
Avatar
Maciek z Lublina / 30 marca 2013 o 22:22
Co do Hrubieszowa - grupa miłośników kolei z Krzysztofem Waszkiewiczem i Ziemowitem Czerskim na czele organizuje pociąg specjalny z Lublina do Hrubieszowa . Ma jechać na okrętkę , przez Kraśnik , Stalową Wolę , Biłgoraj , Zwierzyniec , Zawadę , Zamość i Werbkowice . Pociąg jedzie 25 maja , szacowana godzina wyjazdu do Hrubieszowa to między 5 : 00 a 5 : 30 . Szacowana godzina powrotu do Lublina to między 19 : 00 a 19 : 20 . Szczegóły na tematycznym portalu : KOLEJOWY LUBLIN .
Jeśli mowa o reaktywacji ruchu pasażerskiego do Hrubieszowa , jest poparcie dla tego pomysłu ze strony burmistrza Tadeusza Garaja . On rządzi w Hrubieszowie .
Co do Hrubieszowa - grupa miłośników kolei z Krzysztofem Waszkiewiczem i Ziemowitem Czerskim na czele organizuje pociąg specjalny z Lublina do Hrubieszowa . Ma jechać na okrętkę , przez Kraśnik , Stalową Wolę , Biłgoraj , Zwierzyniec , Zawadę , Zamość i Werbkowice . Pociąg jedzie 25 maja , szacowana godzina wyjazdu do Hrubieszowa to między 5 : 00 a 5 : 30 . Szacowana godzina powrotu do Lublina to między 19 : 00 a 19 : 20 . Szczegóły na tematycznym portalu : KOLEJOWY LUBLIN .
Jeśli mowa o reaktywacji ruchu pasażerskiego do Hrubieszowa... rozwiń
Avatar
Jarek / 30 marca 2013 o 12:37
Bardzo dobre rozwiązanie, rower do środka i całkiem przyjemny środek transportu, po wysiadce w lublinie ekologicznie rowerkiem, jestem zdecydowanie zwolennikiem tego typu rozwiązania i na pewno będe z niego w pełni korzystał Brak tylko przystanka w Niemcach np. przy ul. Centralnej
Avatar
COOLejaż / 29 marca 2013 o 18:37
[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]

[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]Jak to jak? o godz.20.22 masz pociąg do Lubartowa -przekimasz na dworcu w Lubartowie i raniutko już jesteś na miejscu
[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]

[quote name=':(' timestamp='1364575916' post='751833']
a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
[/quote]Jak to jak? o godz.20.22 masz pociąg do Lubartowa -przekimasz na dworcu w Lubartowie i raniutko już jesteś na miejscu rozwiń
Avatar
:( / 29 marca 2013 o 17:51
[quote name='Gość' timestamp='1364568391' post='751782']
to pociągi dla urzędników a jak ktoś pracuje od 7 godz w Lublinie czym ma dojechać
[/quote]

a jak ja mam dojechac do pracy w Lubartowie???
Avatar
michnik edward / 29 marca 2013 o 16:11
boooosko już się nie mogę doczekać - a czy rowery będzie można wozić ? dajcie jeszcze do łukowa trasę
Avatar
Gość / 29 marca 2013 o 15:46
to pociągi dla urzędników a jak ktoś pracuje od 7 godz w Lublinie czym ma dojechać
Avatar
Łysy Wirus / 29 marca 2013 o 15:35
A kiedy Hrubieszów? Mam nadzieję, że rząd jeszcze się wycofa z planów zamknięcia od grudnia 2000 km linii kolejowych.
Avatar
Maciek z Lublina / 29 marca 2013 o 15:14
Słyszałem , że reaktywacja Parczewa możliwa w roku 2015 . Zastanawia jednak , czemu nie do Łukowa , skoro dzięki kolejowej trzydziestce możliwa jest reaktywacja ruchu dalekobieżnego z Lublina do Białegostoku z pominięciem Warszawy ... W ramach remontu , cały szlak od Lubartowa do Parczewa trzeba przysposobić na 100km/h - dziś jest 60. Od Parczewa na północ , aż po Łuków jest 30km/h . Powinno być 80 lub 100km/h .
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra