środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

WSEI zbuduje laboratoria za 23,5 miliona zł

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb)

Teraz uczelnia inwestuje w laboratoria. Wcześniej zbudowała nowe skrzydło swojej siedziby (na zdjęci
Teraz uczelnia inwestuje w laboratoria. Wcześniej zbudowała nowe skrzydło swojej siedziby (na zdjęci

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji podpisała umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na wielomilionowe dofinansowanie nowatorskiego projektu. Powstaną cztery super-nowoczesne laboratoria.

Innowacyjne Centrum Diagnostyki, Badań i Analiz WSEI będzie kosztować ponad 23,5 mln zł złotych. Centrum będzie mieścić się w budynku Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji przy ul. Mełgiewskiej.

Zostanie wyposażone w wysoce specjalistyczną aparaturę naukowo-badawczą. Unikatowość laboratoriów ma polegać na zaawansowaniu technologicznym oraz zestawieniu sprzętu i aparatury w sposób, który pozwalać będzie na kompleksowe prowadzenie nowatorskich badań, unikając kosztochłonnego i długotrwałego procesu badawczego.

Każde z laboratoriów WSEI zostało skonfigurowane w sposób pozwalający na badania, których nie można przeprowadzić w żadnym laboratorium w województwie lubelskim.

– To dla naszej szkoły bardzo dobra wiadomość – mówi Teresa Bogacka, kanclerz WSEI. – Warto podkreślić, że z nowoczesnego zaplecza naukowego, które powstanie w Lublinie, skorzystają nie tylko studenci i pracownicy naukowi WSEI. Chcemy rozpocząć współpracę z przedsiębiorcami z terenu Polski wschodniej i powiązać prace badawcze uczelni z potrzebami regionalnego biznesu.

Ważną dla producentów żywności na Lubelszczyźnie będzie powstanie laboratorium certyfikacji żywności, w którym będą prowadzone analizy substancji szkodliwych w produktach rolnych i żywności. W skład centrum wejdą także dwa laboratoria transportu, gdzie będą prowadzone analizy z zakresu diagnostyki materiałów i konstrukcji oraz badania systemów mechanicznych. Powstanie też laboratorium psychologii eksperymentalnej, przeznaczone dla badań psychofizycznych, poznawczych i psychometrycznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lbb
dawid
fink
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lbb
Lbb (3 października 2012 o 06:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To dobrze, że potrafimy sięgać po unijne pieniądze. Ale dlaczego jest tak, że w tym mieście największym budowniczym jest PARP?. Czy w ostatnim czasie została zbudowna jakaś własna inwestycja, choćby w ramach PPP?.
Rozwiń
dawid
dawid (3 października 2012 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po pierwsze to nigdy się nie uczyłem w tej szkole choć mogłem, a aktualnie studiuję i nie jestem dzieciakiem bo z lekkim poślizgiem zacząłem studia. Dopiero po wojsku doszlo mi do głowy uczyć się. A szkoła jest beznadziejna, byłem w niej, ba nawet poszedłem za kolege na egzamin z informatyki w waszej mega uczelni, ściemniłem, że dokumenty zostawiłem w samochodzie. A zanm mnóstwo osób z tej szkoły i wiem jak tam się zdaje egzaminy i pisze prace licencjackie i magisterskie - Śmiech. A Ty kolego powiedz o jakim zawodzie mówisz? Administracja? Przerzucasz pairy w urzędzie gminy:D to rozumiesz przez swój zawód
Rozwiń
fink
fink (2 października 2012 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z profilu laboratoriów wynika, że będą szkolić i badać kierowców. I słusznie tam ich miejsce.
Rozwiń
student
student (2 października 2012 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak zatrudnia. Jestem jeszcze w trakcie nauki ale pracuje już w zawodzie. Dodam odrazu że pracy nikt mi nie załatwił i nie pracuje po znajomości.
Rozwiń
kas
kas (2 października 2012 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie sciska mu tylka z zalu, tylko pewnie w tej "szmaciarskiej szkole" nie zaliczył semestru i teraz płacze... heh
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!