niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Wszystkich Świętych: Rozkład jazdy autobusów, parkingi i objazdy

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

1 listopada większość Polaków odwiedzi groby swoich najbliższych (archiwum)
1 listopada większość Polaków odwiedzi groby swoich najbliższych (archiwum)

Gotowy jest już plan zmian w organizacji ruchu i funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych. Na ulice wyjadą dodatkowe autobusy i trolejbusy, więcej ma być też miejsc parkingowych.

Cmentarz na Majdanku

Od soboty do środy włącznie zamknięta będzie aleja prowadząca na cmentarz. Poruszać się będą nią tylko piesi, a w godz. 19–7 także pojazdy zaopatrzenia stoisk handlowych. Wjazd na przycmentarne parkingi będzie możliwy drogą, która zwykle służy do wyjazdu spod nekropolii.

Kierowcy wyjeżdżający z parkingów w Drogę Męczenników Majdanka będą musieli podporządkować się nakazowi skrętu w prawo. Do centrum będzie można dojechać przez nowy odcinek ul. Grygowej, a następnie al. Witosa.

Inaczej niż zwykle będziemy też jeździć przez Drogę Męczenników Majdanka. Aby usprawnić ruch wyłączone zostaną światła przy skrzyżowaniu z ul. Lucyny Herc. Jezdnia będzie inaczej podzielona. Do miasta prowadzić będzie tylko jeden pas ruchu. W przeciwną stronę będą trzy pasy: jeden do jazdy na wprost w stronę Kalinówki i dwa do skrętu w prawo pod cmentarz.

Parkingi zostaną wyznaczone na trawniku między drogami dojazdowymi do cmentarza, na terenie muzeum, przy Dobrzańskiego koło Uniwersytetu Przyrodniczego. Na parkingi miasto przeznaczy też po jednym pasie na obu jezdniach nowego odcinka ul. Grygowej.Cmentarz przy Lipowej

Od soboty do środowego poranka ul. Chopina będzie drogą jednokierunkową na odcinku od ul. Sztajna do Okopowej. Pozwoli to na wygospodarowanie dodatkowych miejsc parkingowych. Odcinek ul. Obrońców Pokoju od Uniwersyteckiej do Raabego będzie oznakowany jako droga dwukierunkowa. Ułatwi do dojazd do komunalnej części cmentarza od ul. Głębokiej.

Stawać będzie można też wzdłuż Głębokiej między Narutowicza a Raabego, gdzie miasto tradycyjnie zasłoni zakazy zatrzymywania się. 1 listopada w godz. 7–21 bezpłatny będzie postój w podziemnym parkingu Plazy, gdzie jest ok. 670 miejsc dla samochodów. W tych dniach zatoka parkingowa przy Obrońców Pokoju zostanie oznakowana jako miejsca dla niepełnosprawnych.

Cmentarz przy ul. Walecznych

Od soboty do środowy rano ulica Walecznych między ul. Ponikwoda a Rudnicką będzie drogą jednokierunkową.


Zemborzyce

1 listopada na Pszczelej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od torów do Kukułczej. Do Krężnickiej kierowcy będą mogli wrócić przez Kukułczą i Letniskową.


Zmiany w komunikacji miejskiej

Od soboty do wtorku działać będą tymczasowe przystanki dla linii 3 koło cmentarza w Głusku. W niedzielę, poniedziałek i wtorek linię 21 zamiast busów mają obsługiwać standardowe autobusy.
Od niedzieli do środy po ulicach będą kursować trzy linie specjalne:

trolejbusowa 162 (Abramowice–Kunickiego–Wolska–Droga Męczenników Majdanka–Majdanek),

autobusowa 200 obsługiwana wyłącznie przez niskopodłogowe przegubowce (Majdanek–Droga Męczenników Majdanka–Fabryczna–Al. Zygmuntowskie–al. Piłsudskiego–Lipowa–Krakowskie Przedmieście–pl. Wolności–Bernardyńska–Wyszyńskiego–Królewska–Lubartowska–al. Tysiąclecia–Podzamcze–Unicka–al. Spółdzielczości Pracy–al. Andersa–rondo Berbeckiego),

oraz autobusowa 201 (Konopnica las–Konopnica–al. Kraśnicka–Zana–Filaretów–Głęboka–Narutowicza–Lipowa–Krakowskie Przedmieście–pl. Litewski–pl. Wolności–Bernardyńska–Wyszyńskiego–Królewska–Lubartowska–al. Tysiąclecia–Podzamcze–Unicka–al. Spółdzielczości Pracy–al. Andersa–rondo Berbeckiego).

Kursowanie w sobotę

Linia 5 omija ul. Walecznych jadąc przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy i ul. Podzamcze. Obowiązują sobotnie rozkłady. Inne linie kursują jak w każdą sobotę.

Kursowanie w niedzielę

Według specjalnych rozkładów pojedzie linia 3, oraz linia 32, która zamiast przez Walecznych pojedzie ul. Koryznowej. Linia 0 będzie skrócona do pętli na Majdanku, nie wyjedzie linia 5. Pozostałe linie bez zmian.


Kursowanie w poniedziałek

Linia 5 zamiast przez Walecznych jedzie przez al. Andersa, według specjalnego rozkładu pojedzie linia 21. Inne trasy będą obsługiwane jak w każdy poniedziałek.

Kursowanie 1 listopada

Nie kursuje linia 0, według specjalnego rozkładu pojadą też linie 3, 8, 23, 28 które będą obsługiwane wyłącznie niskopodłogowymi przegubowcami, zmieniony rozkład będą mieć linie 5 i 32 omijające ul. Walecznych oraz 21, 47 i 78, która będzie mieć trasę skróconą do przystanku Zemborzyce-kościół. Specjalny rozkład dostały linie 150, 151, 152, 155 i 160, które mają jeździć z taką częstotliwością, jak w niedziele, a także linie 153, 156 i 158, które w godz. 9–17 mają kursować co 12 minut. Poza tym linię 158 zamiast trolejbusów obsługiwać będą niskopodłogowe autobusy przegubowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KM
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KM
KM (25 października 2011 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam rozumieć, że jeden z pasów na Drodze Męczenników Majdanka będzie udostępniony wyłącznie komunikacji miejskiej?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!