sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Wszystkich Świętych w Lublinie: Rozkład jazdy, cmentarze

  Edytuj ten wpis
Autor: Oprac. drs

 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Sprawdź, co ma się zmienić w najbliższych dniach w Lublinie w związku z Wszystkich Świętych.

Cmentarz na Majdanku

Od soboty do środy aleja wjazdowa na cmentarz ma służyć tylko pieszym, a w godz. 19–7 także zaopatrzeniu stoisk handlowych.

Na parkingi da się wjechać drogą, która na co dzień służy do wyjazdu. Kierowcy wyjeżdżający spod cmentarza w Drogę Męczenników Majdanka zobaczą nakaz skrętu w prawo, a do centrum dojadą nowym odcinkiem ul. Grygowej i al. Witosa.

Zmiany będą też na Drodze Męczenników Majdanka. Jezdnia zostanie inaczej podzielona na pasy. Do jazdy do centrum zostanie jeden pas, w przeciwną stronę będą trzy: dwa do skrętu w prawo pod cmentarz, jeden do jazdy na wprost w stronę Kalinówki. Parkingi będą wyznaczone na trawniku między dojazdami do cmentarza, na terenie muzeum, przy Dobrzańskiego. Do parkowania służyć ma też po jednym pasie na obu jezdniach nowego odcinka ul. Grygowej (patrz mapka).

Cmentarz przy Lipowej

Od soboty do środowego poranka ul. Chopina będzie drogą jednokierunkową
(od ul. Sztajna do Okopowej). Jednokierunkowy będzie też odcinek ul. Obrońców Pokoju (od Uniwersyteckiej do Raabego).

W tych dniach będą parkingi wzdłuż Głębokiej (między Narutowicza a Raabego). 1 listopada w godz. 7–21 bezpłatny będzie postój na parkingu pod Plazą, a zatoka parkingowa przy Obrońców Pokoju będzie oznakowana jako miejsca dla niepełnosprawnych.

Cmentarz przy ul. Walecznych

Od soboty do środy rano ulica Walecznych (między ul. Ponikwoda a Rudnicką) będzie jednokierunkowa.
Zemborzyce 1 listopada ul. Pszczela będzie jednokierunkowa (od torów do Kukułczej). Do Krężnickiej kierowcy będą mogli wrócić przez Kukułczą i Letniskową.

Komunikacja miejska

• Od soboty do wtorku działać będą tymczasowe przystanki dla linii 3 koło cmentarza w Głusku. W niedzielę, poniedziałek i wtorek linię 21 zamiast busów mają obsługiwać standardowe autobusy.

• Od soboty linia 5 omija ul. Walecznych przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy i ul. Podzamcze. Inne linie kursują bez zmian.

• Od niedzieli do środy po ulicach będą kursować trzy linie specjalne: trolejbus 162 (Abramowice–Kunickiego–Wolska–Droga Męczenników Majdanka–Majdanek); autobus 200 (Majdanek–Droga Męczenników Majdanka–Fabryczna–Al. Zygmuntowskie–al. Piłsudskiego–Lipowa–Krakowskie Przedmieście–pl. Wolności–Bernardyńska–Wyszyńskiego–Królewska–Lubartowska–al. Tysiąclecia–Podzamcze–Unicka–al. Spółdzielczości Pracy–al. Andersa–rondo Berbeckiego) i autobus 201 (Konopnica las–Konopnica–al. Kraśnicka–Zana–Filaretów–Głęboka–Narutowicza–Lipowa–Krakowskie Przedmieście–pl. Litewski–pl. Wolności–Bernardyńska–Wyszyńskiego–Królewska–Lubartowska–al. Tysiąclecia–Podzamcze–Unicka–al. Spółdzielczości Pracy–al. Andersa–rondo Berbeckiego).

• W niedzielę specjalny rozkład obowiązuje na linii 3 i 32, (która zamiast ul. Walecznych pojedzie Koryznowej). Linia 0 będzie skrócona do pętli na Majdanku, nie wyjedzie linia 5. Reszta bez zmian.

• W poniedziałek linia 5 znów ominie ul. Walecznych, według specjalnego rozkładu pojedzie linia 21. Reszta bez zmian.

Kursowanie 1 listopada

Nie wyjedzie linia 0, według specjalnego rozkładu pojadą linie 3, 8, 23, 28, zmieniony rozkład dostaną linie 5 i 32 omijające ul. Walecznych oraz 21, 47 i 78, której trasa będzie skrócona do przystanku Zemborzyce kościół. Specjalny rozkład dostaną też 150, 151, 152, 155 i 160, które mają jeździć z taką częstotliwością, jak w niedziele, a także linie 153, 156 i 158, które w godz. 9–17 mają kursować co 12 minut. Ponadto linię 158 zamiast trolejbusów obsługiwać będą autobusy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lolek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lolek
lolek (30 października 2011 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypominam wszystkim, że od paru dobrych lat,w granicach administracyjnych Lublina znajduje się także cmentarz przy ul. Głuskiej. I nie widać żadnych rozwiązań komunikacyjnych w związku z utrudnieniami i dojazdem do tego cmentarza !!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!