wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Wulgarne naklejki szpecą autobusy komunikacji miejskiej w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2010, 20:19
Autor: Ewa Pajuro

Wulgaryzm, rysunek mający symbolizować homoseksualną parę oraz hasło: Druga Holandia? Nie dla nas! – taką naklejkę w jednym z lubelskich autobusów miejskich zauważył nasz Czytelnik. Sfotografował ją, fotkę przysłał do redakcji (alarm24@dziennikwschodni.pl). –To samowola – odcina się MPK.

– Naklejkę zauważyłem w autobusie linii 39 w tylnej części nowego Solarisa – tłumaczy pan Bartosz. Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapewnia, że nie dało zgody na umieszczenie w autobusie takiej wlepki.

– Nikt się do nas nie zgłaszał z prośbą o pozwolenie na umieszczenie naklejek o takiej treści. A jeśli by nawet próbował, nie wyrazilibyśmy na to zgody – mówi Weronika Opasiak, rzeczniczka lubelskiego MPK. – To zwykła samowola. Naklejki zostaną zerwane – deklaruje.

MPK zapewnia, że nie ma zgody na umieszczanie w autobusach wulgarnych, obraźliwych treści. – W autobusach mogą pojawiać się plakaty w formacie A3, które są umieszczane w eskpozerach bądź na podsufitkach. Rozwiesza je nasz pracownik. Na pewno nie mogą to być plakaty, których treść kogoś obraża, czy uderza w dobre imię. Oprócz nich w pojazdach miejskiego przewoźnika można znaleźć też naklejki Zarządu Transportu Miejskiego.

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy też lubelski oddział Kampanii Przeciw Homofobii – organizacji pozarządowej, która promuje tolerancję wobec lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transgenderowych.

– Uważamy umieszczanie przedstawionych wlepek za karygodne i prymitywne. Według nas jest to prostacki sposób wyrażania swojej dezaprobaty dla osób LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders – przyp. red.), a zwłaszcza gejów – komentuje Mikołaj Jabłoński, zastępca koordynatorki KPH Lublin.

Czy są szanse by ustalić, kto stoi za naklejkową akcją? MPK na własną rękę nie będzie tego sprawdzać.
– Ustaliliśmy, że autobus był monitorowany. Jeśli policja wystąpi do nas o udostępnienie nagrania, zrobimy to – tłumaczy Opasiak.

MPK podkreśla, że wlepki pojawiają się w autobusach sporadycznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Anka
klakson
in
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anka
Anka (26 sierpnia 2010 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko pięknie, akcja przeciw homofobii poprawna, tylko szkoda, że Dziennik Wschodni promuje nieuczciwość - zrobił ze zdjęcia Czytelnika Bartosza fotomontaż, wklejając znaczek "Kandydat ESK" tam, gdzie go nie było i zatrzymał tę informację dla siebie. W konkursie zaangażowanej fotografii artystycznej można by z tym zdjęciem próbować wystąpić, w kontekście, w którym pojawia się na stronie, to manipulacja. I kompromitacja. Dzienniku Wschodni, styl, w jakim walczy się o słuszne sprawy, też się liczy.
Rozwiń
klakson
klakson (23 sierpnia 2010 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydaje mi się ze sam pomysł zrobienia takiego fotomontażu przez Dziennik i brak informacji że to fotomontaż a wręcz sugerowanie że to zdjęcie oryginalne przesłane przez czytelnika ( "Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury") to jawna manipulacja. Komu służy ukazywanie takich wlepek, których obecność od lat jest widoczna (zarówno promujących faszyzm, nietolerancję, homofobicznych ale też dokładnie przeciwnych - antyrasistowskich, czy w ogóle "kultury wlepek" jako zjawiska) w autobusach w całej Polsce w kontekscie starań o ESK śmierdzi mi tu artykułem na zamówienie - trza dowalić to się znajdzie temat
Rozwiń
in
in (23 sierpnia 2010 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marian Paździoch' date='23 sierpień 2010 - 10:35 ' timestamp='1282552535' post='333509']
Oto przesłanie dla autorów tego typu artykułów DW+MM
(...)Dla wielu autorów, formalnie występujących jako dziennikarze, prawdziwym żywiołem nie jest wcale informacja ani komentarz, ale kazanie

A zwłaszcza kazanie utrzymane w duchu świętego oburzenia. Są u nas wpływowe media, które czują się wcale nie mediami, tylko nosicielami wartości moralnych i etycznych, ośrodkami promieniowania cywilizacji i kultury na dziki interior, dopiero zagospodarowywany przez Europę. Wyżywają się one w pryncypialnym krytykowaniu zachowań Polaków oraz pouczaniu, co powinni robić, aby zyskać akceptację świata i swoich elit(...).
Za: blog Rafał A. Ziemkiewicz
[/quote]

Też mi autorytet!
Nie kompromituj się chłopie cytując takich tuzów intelektu; radziłbym Ci nawet nie czytywać tego, bo schizofrenia gotowa - ale Twój wolny wybór...
Rozwiń
STYX
STYX (23 sierpnia 2010 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='latajacy holender' date='23 sierpień 2010 - 14:23 ' timestamp='1282566189' post='334045']
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnich sasiadow na Drodze Meczennikow Majdanka, tam jest ich miejsce
[/quote]
A kraj,w którym rzadzą zboczki w sukienkach jest wg jełopa normalny?
Rozwiń
STYX
STYX (23 sierpnia 2010 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ONR' date='23 sierpień 2010 - 13:13 ' timestamp='1282562006' post='333763']
Moim zdaniem pedałów powinno się palić na stosach tak jak to robili nasi przodkowie, naklejanie takich naklejek to dziecinada, ale nic więcej się nie da zrobić.
[/quote]
Święta inkwizycja deb***stwu się marzy? To se ne wrati jełopie !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!