Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2010 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Wulgarne naklejki szpecą autobusy komunikacji miejskiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Ewa Pajuro
0 31 A A

Wulgaryzm, rysunek mający symbolizować homoseksualną parę oraz hasło: Druga Holandia? Nie dla nas! – taką naklejkę w jednym z lubelskich autobusów miejskich zauważył nasz Czytelnik. Sfotografował ją, fotkę przysłał do redakcji (alarm24@dziennikwschodni.pl). –To samowola – odcina się MPK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Naklejkę zauważyłem w autobusie linii 39 w tylnej części nowego Solarisa – tłumaczy pan Bartosz. Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapewnia, że nie dało zgody na umieszczenie w autobusie takiej wlepki.

– Nikt się do nas nie zgłaszał z prośbą o pozwolenie na umieszczenie naklejek o takiej treści. A jeśli by nawet próbował, nie wyrazilibyśmy na to zgody – mówi Weronika Opasiak, rzeczniczka lubelskiego MPK. – To zwykła samowola. Naklejki zostaną zerwane – deklaruje.

MPK zapewnia, że nie ma zgody na umieszczanie w autobusach wulgarnych, obraźliwych treści. – W autobusach mogą pojawiać się plakaty w formacie A3, które są umieszczane w eskpozerach bądź na podsufitkach. Rozwiesza je nasz pracownik. Na pewno nie mogą to być plakaty, których treść kogoś obraża, czy uderza w dobre imię. Oprócz nich w pojazdach miejskiego przewoźnika można znaleźć też naklejki Zarządu Transportu Miejskiego.

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy też lubelski oddział Kampanii Przeciw Homofobii – organizacji pozarządowej, która promuje tolerancję wobec lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transgenderowych.

– Uważamy umieszczanie przedstawionych wlepek za karygodne i prymitywne. Według nas jest to prostacki sposób wyrażania swojej dezaprobaty dla osób LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders – przyp. red.), a zwłaszcza gejów – komentuje Mikołaj Jabłoński, zastępca koordynatorki KPH Lublin.

Czy są szanse by ustalić, kto stoi za naklejkową akcją? MPK na własną rękę nie będzie tego sprawdzać.
– Ustaliliśmy, że autobus był monitorowany. Jeśli policja wystąpi do nas o udostępnienie nagrania, zrobimy to – tłumaczy Opasiak.

MPK podkreśla, że wlepki pojawiają się w autobusach sporadycznie.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anka / 26 sierpnia 2010 o 12:09
Wszystko pięknie, akcja przeciw homofobii poprawna, tylko szkoda, że Dziennik Wschodni promuje nieuczciwość - zrobił ze zdjęcia Czytelnika Bartosza fotomontaż, wklejając znaczek "Kandydat ESK" tam, gdzie go nie było i zatrzymał tę informację dla siebie. W konkursie zaangażowanej fotografii artystycznej można by z tym zdjęciem próbować wystąpić, w kontekście, w którym pojawia się na stronie, to manipulacja. I kompromitacja. Dzienniku Wschodni, styl, w jakim walczy się o słuszne sprawy, też się liczy.
Avatar
klakson / 23 sierpnia 2010 o 21:41
Wydaje mi się ze sam pomysł zrobienia takiego fotomontażu przez Dziennik i brak informacji że to fotomontaż a wręcz sugerowanie że to zdjęcie oryginalne przesłane przez czytelnika ( "Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury") to jawna manipulacja. Komu służy ukazywanie takich wlepek, których obecność od lat jest widoczna (zarówno promujących faszyzm, nietolerancję, homofobicznych ale też dokładnie przeciwnych - antyrasistowskich, czy w ogóle "kultury wlepek" jako zjawiska) w autobusach w całej Polsce w kontekscie starań o ESK śmierdzi mi tu artykułem na zamówienie - trza dowalić to się znajdzie temat
Wydaje mi się ze sam pomysł zrobienia takiego fotomontażu przez Dziennik i brak informacji że to fotomontaż a wręcz sugerowanie że to zdjęcie oryginalne przesłane przez czytelnika ( "Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury") to jawna manipulacja. Komu służy ukazywanie takich wlepek, których obecność od lat jest widoczna (zarówno promujących faszyzm, nietolerancję, homofobicznych ale też dokładnie przeciwnych - antyrasistowskich, czy w ... rozwiń
Avatar
in / 23 sierpnia 2010 o 17:38
[quote name='Marian Paździoch' date='23 sierpień 2010 - 10:35 ' timestamp='1282552535' post='333509']
Oto przesłanie dla autorów tego typu artykułów DW+MM
(...)Dla wielu autorów, formalnie występujących jako dziennikarze, prawdziwym żywiołem nie jest wcale informacja ani komentarz, ale kazanie

A zwłaszcza kazanie utrzymane w duchu świętego oburzenia. Są u nas wpływowe media, które czują się wcale nie mediami, tylko nosicielami wartości moralnych i etycznych, ośrodkami promieniowania cywilizacji i kultury na dziki interior, dopiero zagospodarowywany przez Europę. Wyżywają się one w pryncypialnym krytykowaniu zachowań Polaków oraz pouczaniu, co powinni robić, aby zyskać akceptację świata i swoich elit(...).
Za: blog Rafał A. Ziemkiewicz
[/quote]

Też mi autorytet!
Nie kompromituj się chłopie cytując takich tuzów intelektu; radziłbym Ci nawet nie czytywać tego, bo schizofrenia gotowa - ale Twój wolny wybór...
[quote name='Marian Paździoch' date='23 sierpień 2010 - 10:35 ' timestamp='1282552535' post='333509']
Oto przesłanie dla autorów tego typu artykułów DW+MM
(...)Dla wielu autorów, formalnie występujących jako dziennikarze, prawdziwym żywiołem nie jest wcale informacja ani komentarz, ale kazanie

A zwłaszcza kazanie utrzymane w duchu świętego oburzenia. Są u nas wpływowe media, które czują się wcale nie mediami, tylko nosicielami wartości moralnych i etycznych, ośrodkami promieniowania cy... rozwiń
Avatar
STYX / 23 sierpnia 2010 o 15:24
[quote name='latajacy holender' date='23 sierpień 2010 - 14:23 ' timestamp='1282566189' post='334045']
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnich sasiadow na Drodze Meczennikow Majdanka, tam jest ich miejsce
[/quote]
A kraj,w którym rzadzą zboczki w sukienkach jest wg jełopa normalny?
[quote name='latajacy holender' date='23 sierpień 2010 - 14:23 ' timestamp='1282566189' post='334045']
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAK... rozwiń
Avatar
STYX / 23 sierpnia 2010 o 15:23
[quote name='ONR' date='23 sierpień 2010 - 13:13 ' timestamp='1282562006' post='333763']
Moim zdaniem pedałów powinno się palić na stosach tak jak to robili nasi przodkowie, naklejanie takich naklejek to dziecinada, ale nic więcej się nie da zrobić.
[/quote]
Święta inkwizycja deb***stwu się marzy? To se ne wrati jełopie !
Avatar
latajacy holender / 23 sierpnia 2010 o 14:23
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnich sasiadow na Drodze Meczennikow Majdanka, tam jest ich miejsce
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnic... rozwiń
Avatar
ONR / 23 sierpnia 2010 o 13:13
Moim zdaniem pedałów powinno się palić na stosach tak jak to robili nasi przodkowie, naklejanie takich naklejek to dziecinada, ale nic więcej się nie da zrobić.
Avatar
fiutwtwoimgardle / 23 sierpnia 2010 o 12:38
tolerancji narodzie.. tolerancji..
Avatar
Badzio / 23 sierpnia 2010 o 12:23
[quote name='Co na to DW?' date='23 sierpień 2010 - 10:31 ' timestamp='1282552284' post='333505']
Czy redakcja coś odpowie w temacie "fotomontaż/manipulacja"? Jak myślicie?
[/quote]
POdobnie jak wczesniej z felietonem o darach znalezionych w Ciuchlandzie. Dostało się wtedy Caritasowi. Za co do dziś nie wiadomo.
Avatar
Synszmalcownika / 23 sierpnia 2010 o 12:18
[quote name='mag' date='23 sierpień 2010 - 08:52 ' timestamp='1282546355' post='333428']
no proszę jak to strażnik politycznej poprawności podkablował do usłużnej gazetki.

nikt nie poruszy sprawy naklejek "aborcja - prawdziwy holokaust", bo przecież to nie jest tak straszny grzech, jak nie zgadzanie się na propagowanie homoseksualizmu.
[/quote]
W POlsce na nic nie ma pieniędzy ale na takie badziewate organizacje POzarządowe są. Zwrócie uwagę ta lubelska córeczka ma 2 prezesów.
Avatar
Anka / 26 sierpnia 2010 o 12:09
Wszystko pięknie, akcja przeciw homofobii poprawna, tylko szkoda, że Dziennik Wschodni promuje nieuczciwość - zrobił ze zdjęcia Czytelnika Bartosza fotomontaż, wklejając znaczek "Kandydat ESK" tam, gdzie go nie było i zatrzymał tę informację dla siebie. W konkursie zaangażowanej fotografii artystycznej można by z tym zdjęciem próbować wystąpić, w kontekście, w którym pojawia się na stronie, to manipulacja. I kompromitacja. Dzienniku Wschodni, styl, w jakim walczy się o słuszne sprawy, też się liczy.
Avatar
klakson / 23 sierpnia 2010 o 21:41
Wydaje mi się ze sam pomysł zrobienia takiego fotomontażu przez Dziennik i brak informacji że to fotomontaż a wręcz sugerowanie że to zdjęcie oryginalne przesłane przez czytelnika ( "Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury") to jawna manipulacja. Komu służy ukazywanie takich wlepek, których obecność od lat jest widoczna (zarówno promujących faszyzm, nietolerancję, homofobicznych ale też dokładnie przeciwnych - antyrasistowskich, czy w ogóle "kultury wlepek" jako zjawiska) w autobusach w całej Polsce w kontekscie starań o ESK śmierdzi mi tu artykułem na zamówienie - trza dowalić to się znajdzie temat
Wydaje mi się ze sam pomysł zrobienia takiego fotomontażu przez Dziennik i brak informacji że to fotomontaż a wręcz sugerowanie że to zdjęcie oryginalne przesłane przez czytelnika ( "Nasz Czytelnik przyznaje, że sprawa zbulwersowała go przede wszystkim dlatego, że Lublin kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury") to jawna manipulacja. Komu służy ukazywanie takich wlepek, których obecność od lat jest widoczna (zarówno promujących faszyzm, nietolerancję, homofobicznych ale też dokładnie przeciwnych - antyrasistowskich, czy w ... rozwiń
Avatar
in / 23 sierpnia 2010 o 17:38
[quote name='Marian Paździoch' date='23 sierpień 2010 - 10:35 ' timestamp='1282552535' post='333509']
Oto przesłanie dla autorów tego typu artykułów DW+MM
(...)Dla wielu autorów, formalnie występujących jako dziennikarze, prawdziwym żywiołem nie jest wcale informacja ani komentarz, ale kazanie

A zwłaszcza kazanie utrzymane w duchu świętego oburzenia. Są u nas wpływowe media, które czują się wcale nie mediami, tylko nosicielami wartości moralnych i etycznych, ośrodkami promieniowania cywilizacji i kultury na dziki interior, dopiero zagospodarowywany przez Europę. Wyżywają się one w pryncypialnym krytykowaniu zachowań Polaków oraz pouczaniu, co powinni robić, aby zyskać akceptację świata i swoich elit(...).
Za: blog Rafał A. Ziemkiewicz
[/quote]

Też mi autorytet!
Nie kompromituj się chłopie cytując takich tuzów intelektu; radziłbym Ci nawet nie czytywać tego, bo schizofrenia gotowa - ale Twój wolny wybór...
[quote name='Marian Paździoch' date='23 sierpień 2010 - 10:35 ' timestamp='1282552535' post='333509']
Oto przesłanie dla autorów tego typu artykułów DW+MM
(...)Dla wielu autorów, formalnie występujących jako dziennikarze, prawdziwym żywiołem nie jest wcale informacja ani komentarz, ale kazanie

A zwłaszcza kazanie utrzymane w duchu świętego oburzenia. Są u nas wpływowe media, które czują się wcale nie mediami, tylko nosicielami wartości moralnych i etycznych, ośrodkami promieniowania cy... rozwiń
Avatar
STYX / 23 sierpnia 2010 o 15:24
[quote name='latajacy holender' date='23 sierpień 2010 - 14:23 ' timestamp='1282566189' post='334045']
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnich sasiadow na Drodze Meczennikow Majdanka, tam jest ich miejsce
[/quote]
A kraj,w którym rzadzą zboczki w sukienkach jest wg jełopa normalny?
[quote name='latajacy holender' date='23 sierpień 2010 - 14:23 ' timestamp='1282566189' post='334045']
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAK... rozwiń
Avatar
STYX / 23 sierpnia 2010 o 15:23
[quote name='ONR' date='23 sierpień 2010 - 13:13 ' timestamp='1282562006' post='333763']
Moim zdaniem pedałów powinno się palić na stosach tak jak to robili nasi przodkowie, naklejanie takich naklejek to dziecinada, ale nic więcej się nie da zrobić.
[/quote]
Święta inkwizycja deb***stwu się marzy? To se ne wrati jełopie !
Avatar
latajacy holender / 23 sierpnia 2010 o 14:23
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnich sasiadow na Drodze Meczennikow Majdanka, tam jest ich miejsce
Holandia nie jest pieknym i normalnym krajem, jest kto europejski kraj w którym jest coraz mniej białych chrzescijan a coraz wiecej czarnych muslimów, gdzie pedalstwo jak zaraza rozpleniło sie do niewyobrazalnych rozmiarów, gdzie jest co roku rosnacy odsetek zbrodni i wykroczen na tle seksualnym w stosunku do małoletnich szczególnie do dzieci przed 10 rokiem zycia i TO JEST NORMALNY KRAJ?!
ZAKAZ PEDAŁOWANIA!
proponuje całe to robastwo z "lgbt" zagonic do kabin prysznicowych pozostawionych przed naszych zachodnic... rozwiń
Avatar
ONR / 23 sierpnia 2010 o 13:13
Moim zdaniem pedałów powinno się palić na stosach tak jak to robili nasi przodkowie, naklejanie takich naklejek to dziecinada, ale nic więcej się nie da zrobić.
Avatar
fiutwtwoimgardle / 23 sierpnia 2010 o 12:38
tolerancji narodzie.. tolerancji..
Avatar
Badzio / 23 sierpnia 2010 o 12:23
[quote name='Co na to DW?' date='23 sierpień 2010 - 10:31 ' timestamp='1282552284' post='333505']
Czy redakcja coś odpowie w temacie "fotomontaż/manipulacja"? Jak myślicie?
[/quote]
POdobnie jak wczesniej z felietonem o darach znalezionych w Ciuchlandzie. Dostało się wtedy Caritasowi. Za co do dziś nie wiadomo.
Avatar
Synszmalcownika / 23 sierpnia 2010 o 12:18
[quote name='mag' date='23 sierpień 2010 - 08:52 ' timestamp='1282546355' post='333428']
no proszę jak to strażnik politycznej poprawności podkablował do usłużnej gazetki.

nikt nie poruszy sprawy naklejek "aborcja - prawdziwy holokaust", bo przecież to nie jest tak straszny grzech, jak nie zgadzanie się na propagowanie homoseksualizmu.
[/quote]
W POlsce na nic nie ma pieniędzy ale na takie badziewate organizacje POzarządowe są. Zwrócie uwagę ta lubelska córeczka ma 2 prezesów.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 7 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!