poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Wybieramy gospodynie na medal. Zgłoś kandydatki

Dodano: 6 lipca 2016, 09:30

fot. Maciej Kaczanowski/ archiwum
fot. Maciej Kaczanowski/ archiwum

Chcemy pokazać, jak wielki potencjał tkwi w kołach gospodyń wiejskich, i jak wiele kolorytu dodają lokalnym społecznościom. Rusza druga edycja naszego plebiscytu „Koło Gospodyń Wiejskich".

– Bardzo miło wspominamy udział w tym plebiscycie – przyznaje Elżbieta Mirosław, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Stasinie, które zwyciężyło w pierwszej edycji naszego plebiscytu. – Bardzo chętnie wystartowałybyśmy po raz kolejny. To były bardzo fajne doświadczenie. Można się było przekonać na kogo można liczyć.

Dla KWG ze Stasina 2015 to był wyjątkowo dobry rok. – Wygrałyśmy konkurs na wieniec dożynkowy w naszej gminie, podczas dożynek powiatowych zajęłyśmy drugie miejsca, zaś w Końskowoli na dożynkach wojewódzkich dostałyśmy wyróżnienie – wylicza Elżbieta Mirosław.
W ubiegłym roku panie ze Stasina zdobyły największą liczbę głosów wysłanych za pośrednictwem SMS-ów. Pokonały 19 innych kół z naszego regionu. Walka toczyła się praktycznie do ostatnich sekund głosowania. Przewagą 33 głosów gospodynie ze Stasina wyprzedziły Klub Aktywnych Kobiet ze Stężycy.

– Cały czas obserwowałem tę rywalizację – przyznał po ogłoszeniu wyników Jan Czyżewski, wójt gminy Wojciechów. – Jestem bardzo dumny z pań, bo łatwo nie było. Stężyca była blisko, ale była w naszej gminie mobilizacja.

– Po ubiegłorocznym sukcesie plebiscytu „Koło Gospodyń Wiejskich” ponownie rozpoczynamy poszukiwania przedsiębiorczych pań – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. – Koła to zazwyczaj jedne z najsilniejszych społecznych organizacji na wsi, które kultywują miejscowe tradycje, inspirują do działania, łączą wokół wspólnych zainteresowań. Jest też formą aktywizacji kobiet. Budujące jest to, że do kół garną się także młode kobiety, co pokazuje, że są to głęboko zakorzenione w świadomości, historii i kulturze organizacje, które z powodzeniem łączą historię z teraźniejszością. W naszym plebiscycie chcemy pokazać, jak wielki potencjał tkwi w kołach gospodyń wiejskich, i jak wiele kolorytu dodają lokalnym społecznościom.

Zgłoś się!

Zgłoszenia do plebiscytu przyjmujemy zarówno telefonicznie (pod numerem telefonu 81 46 26 800), mailowo pod adresem promocja@dziennikwschodni.pl lub za pośrednictwem wyciętego z gazety kuponu. Czekamy do końca lipca. Koła gospodyń wiejskich mogą zgłaszać zarówno same członkinie jak też osoby prywatne i instytucje (urzędy gmin, ośrodki kultury). Po prezentacji każdego ze zgłoszonych kół rozpocznie się SMS-owe głosowanie. Na zwycięzców czekają nagrody.

W ubiegłym roku walka o pierwsze miejsce toczyła się niemal do ostatnich sekund głosowania. Ostatecznie zwyciężyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasina w gminie Wojciechów (na zdjęciu).

Regulamin Plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2016

 

 • Postanowienia ogólne
 1. Organizatorem plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2016, zwanym w dalszej części regulaminu Plebiscytem, jest Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wydawca „Dziennika Wschodniego”, zwane dalej Organizatorem
 2. Organizator ponosi pełną odpowiedzialność za treść i formę plebiscytu.
 • Cel plebiscytu

Akcja ma na celu promocję kół gospodyń wiejskich z województwa lubelskiego, które wyróżniają się swoją działalnością.

 • Czas trwania plebiscytu

I etap

Czas zgłaszania kandydatów: 6 – 31 lipca 2016

II etap

Głosowanie SMS: 2 sierpnia – 22 sierpnia 2016 godz. 12  (północ z 21 na 22.08)

Głosowanie za pośrednictwem kuponów: 2 sierpnia – 19 sierpnia 2016 godz. 15

Głosowanie za pośrednictwem sondy internetowej na portalu www.dziennikwschodni.pl: 2 sierpnia – 19 sierpnia 2016 godz. 15

III etap

Wręczenie nagród nastąpi do 15 września 2016 roku

 • Podmioty uprawnione do wzięcia udziału w Plebiscycie
 1. W Plebiscycie mogą brać udział koła gospodyń wiejskich działające na terenie woj. lubelskiego.
 2. Uprawnieni do zgłaszania kandydatów są: czytelnicy Dziennika Wschodniego oraz internauci w okresie 6 – 31 lipca 2016. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data jego wpłynięcia do Organizatora na adres podany w § 1.
 • Zasady zgłaszania
 1. Zgłoszenia kandydata do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich można dokonać w okresie 6 – 31 lipca 2016 za pomocą kuponów zgłoszeniowych, którą będą publikowane w gazecie. Zgłoszenia należy przesyłać na adres Organizatora: Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin z dopiskiem na kopercie „KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2016”. Wypełniony kupon musi być czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia.
 2. Zgłoszenia można również przesyłać mailowo na adres promocja@dziennikwschodni.pl lub telefonicznie 81 4626800
 • Zasady głosowania
 1. W plebiscycie KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2016 można głosować na 3 sposoby:
 1. Wysyłając SMS pod numer 71051 w treści wpisując KG. numer kandydata (np. KG.99). Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Jeden SMS liczony jest jako 5 głosów. SMS-y można wysyłać do 21 sierpnia 2016 do godziny 12 (północ z 21 na 22.08)
 2. za pomocą kuponów drukowanych w codziennych wydaniach Dziennika Wschodniego. Jeden kupon ma równowartość 10 głosów. Wypełnione kupony należy przesłać lub dostarczyć do redakcji Dziennika Wschodniego (Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin) najpóźniej do 19 sierpnia 2016 do godziny 15.00.
 3. Poprzez stronę internetowa dziennikwschodni.pl. ( jedno kliknięcie to 1 głos). Głos można oddać raz dziennie z jednego komputera najpóźniej do 19 sierpnia 2016 do godziny 15.00.
 1. Aktualne wyniki głosowania SMS-owego można śledzić na stronie dziennikwschodni.pl. Głosy oddane za pomocą kuponów zostaną doliczone do tych, które kandydaci uzyskali w drodze głosowania SMS w dniu 25 sierpnia 2016.
 2. Każdorazowe przesłanie SMS-a o odpowiedniej treści pod numer 71051 oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
 3. Uczestnik plebiscytu poprzez wysłanie SMS-a z głosem na wybraną osobę, zamawia wiadomość informacyjno-reklamową sponsora plebiscytu i/lub partnerów reklamowych organizatora. Wysyłanie wiadomości może być zablokowane po wysłaniu e-maila na adres promocja@dziennikwschodni.pl. W treści maila należy podać swój nr telefonu i zgłosić prośbę odnośnie usunięcia tego nr z bazy.
 4. SMS-y przesłane po terminie zakończenia głosowania, nie zostaną uznane.
 • Wybór Koła Gospodyń Wiejskich 2016
 1. Koła Gospodyń Wiejskich 2016 wybierzemy w oparciu o głosy czytelników oddawane za pomocą SMS-ów, kuponów i strony internetowej. Wygra koło, który otrzyma najwięcej głosów.
 • Informacja o plebiscycie

Wszelkie informacje na temat plebiscytu zamieszczone zostaną na łamach Dziennika Wschodniego oraz na stronie Organizatora, tj. www.dziennikwschodni.pl Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 46 26 800, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00. Regulamin dostępny w siedzibie organizatora w Lublinie, Redakcja Dziennika Wschodniego przy Krakowskim Przedmieściu 54 oraz na www.dziennikwschodni.pl

 • Dane osobowe uczestników konkursu
 1. Uczestnicy plebiscytu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Corner Media Sp. z o.o., z siedzibą w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu 54
 2. Organizator informuje, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto uczestnikowi plebiscytu przysługuje prawo wglądu do własnych danych oraz ich poprawiania. Udział w plebiscycie nie jest uzależniony od wyrażenia zgody, o której mowa w paragrafie 10 w punkcie 1 niniejszego Regulaminu.
 3. Osoby biorące udział w plebiscycie wyrażają zgodę na publikację nadesłanych zdjęć, imienia, nazwiska i miejsc zamieszkania na stronie internetowej dziennikwschodni.pl lub innej podstronie portalu oraz w papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego
 • 10 Postanowienia końcowe
 1. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady plebiscytu. Zgłoszenie się do plebiscytu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
 2. Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.
 3. W plebiscycie nie mogą brać udziału pracownicy, współpracownicy Mediów Regionalnych Sp. z o.o., oraz ich rodziny
 4. Organizator ustanawia adresy korespondencyjne związane z zapytaniami dotyczącymi konkursu: Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, e-mail: promocja@dziennikwschodni.pl
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2016 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szydło ,czyli mówiąca przez nos,jest tylko -superbrochą ,a ta pani 2 z prawej zabierze wszystkie medale
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cześć ciociu :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetne kandydatki do "Bauer sucht Frau"?
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taką "super gospodynią" w skali całego kraju, jest pani Beata Szydło.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!