piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Wybory > 379 chce do sejmu, 27 do senatu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2007, 15:55

Osiem komitetów zarejestrowało swoich kandydatów w okręgu lubelskim (nr 6) w środę do północy. To komitety: Lewicy i Demokratów, Ligi Polskich Rodzin, Partii Kobiet, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polskiej Partii Pracy, Prawa i Sprawiedliwości oraz Samoobrony.

Wczoraj trwało sprawdzanie podpisów złożonych pod listami kandydatów przez KW Samoobrony Patriotycznej. W sumie do sejmu wystartuje 209 osób, a do senatu 13 kandydatów (weryfikowane są podpisy pod poparciem dla kandydata Samoobrony Patriotycznej). Miejsce w sejmowych ławach znajadzie się tylko dla 15 posłów i trzech senatorów.

W okręgu chełmskim (nr 7) o 12 mandatów poselskich powalczy 170 kandydatów z ośmiu komitetów (Lid, LPR, PO, PSL, PPP, PiS, Samoobrony i Samoobrony Patriotycznej), a o trzy senatorskie 14 chętnych.

Jak głosować w innej miejscowości

Osoby, które chcą zagłosować poza miejscem stałego zameldowania mają dwie możliwości.
Pierwsza: trzeba się zgłosić do urzędu gminy na terenie której znajduje się komisja wyborcza w której chcemy głosować i poprosić o dopisanie do listy wyborców. Termin upływa 11 października.
Druga: trzeba pobrać ze swojego urzędu gminy zaświadczenie o prawie do głosowania. Z takim kwitem możemy głosować w dowolnej komisji.
Głosowanie do sejmu i senatu odbędzie się 21 października w godz. 6-20.
rp

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!