piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wybory na prezydenta Lublina: Gryz obiecuje tunel i parkingi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 sierpnia 2010, 15:26
Autor: rp

Ulice jednokierunkowe w centrum miasta, tunel pod Racławickimi, przekazanie miejskich nieużytków na osiedlowe parkingi, kawy z ekspertami i przedstawicielami mieszkańców – to niektóre pomysły dla Lublina ma Jerzy Gryz, kandydata SLD na prezydenta miasta, były dowódca garnizonu miasta.

- Lublin wymaga sprawnego zarządzania – stwierdził na dzisiejszej konferencji prasowej Gryz. I wyliczył kilka pomysłów, które zrealizuje jeśli mieszkańcy wybiorą go na prezydenta.

– Moją pierwszą decyzją będzie przekazanie miejskich nieużytków na osiedlowe, darmowe parkingi – zapewnił. Chce bezinwestycyjnie rozwiązać problemy komunikacyjne miasta wprowadzając m. in. ulice jednokierunkowe oraz zwiększyć ilość miejsc parkingowych.

Jest za budową tunelu pod al. Racławickimi (za pieniądze zewnętrzne), chce co tydzień rozmawiać o "najbardziej palących problemach” ze specjalistami spoza urzędu i lokalnymi liderami. Gryz stawia na inwestorów z krajów związanych kulturowo i historycznie z Lublinem: Ukrainy, Rosji, Izraela, krajów islamskich.

Sojusz pracuje nad szczegółowym programem Gryza oraz nad propozycjami dla poszczególnych dzielnic. Wśród pomysłów jest rozbudowa II komisariatu policji przy ul. Walecznych oraz budowa takiego obiektu na Czubach.

SLD przedstawił dzisiaj również liderów list do Sejmiku. Listy otworzy w okręgach: Lublin - Anna Chmielewska – Jabłońska, wokół Lublina - Jacek Czerniak, "bialskim” – Riad Haidar, "zamojskim” – Witold Tkaczyk, "chełmskim” – Kazimierz Mazurek.

Kandydaci do rady miasta w Lublinie powinni być zatwierdzeni 8 września.

Wybory radnych oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Karolajna
żeby było miło
Charliefrown
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karolajna
Karolajna (1 września 2010 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słyszałam od ludzi, którzy znają trochę meandry Lublina, wiele dobrego o drze Gryzie. Naukowiec na urzędzie się nie sprawdził, ale naukowiec z doświadczeniem w kierowaniu armią, to chyba dobry prognostyk dla tego zawłaszczonego i zdezelowanego przez 20-letnie rządy prawicy miasta. Widziałam na jakimś konkursie recytatorskim w Radzie Miasta portret pierwszego honorowego obywatela Lublina - pierwszego powojennego prezydenta miasta. Jakoś żaden z Janickich, Bryłowskich, Pruszkowskich etc. nie dostąpił tego zaszczytu. I pewnie nie dostąpi, bo za co? Dotąd głosowałam na PO, ale "PO" tym, co zrobili (a raczej nie zrobili, albo jeśli już, to złego), oddam głos na Gryza. Myślę, że jeśli dokona się taka zmiana w naszym dziwnym, kochanym Lublinie, to właśnie on zasłuży, by stanąć w jednym szeregu z prawdziwie zasłużonymi. Powodzenia, Panie Jerzy!
Rozwiń
żeby było miło
żeby było miło (1 września 2010 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie no proszę szanownego obywatela, żeby sobie tak brzydko z mieszkanców tego miasta nie żartował Tutaj już ludzie nauczeni, że tunel pod al.Racławickimi to 1/3 budzetu miasta i nie ma mowy o jego budowie. To już było i ta bajeczka jest spalona. Prosimy o bardziej funezyjny sposób wciskania ciemnoty
Rozwiń
Charliefrown
Charliefrown (1 września 2010 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' date='01 September 2010 - 08:12 AM' timestamp='1283321526' post='339741']
"Gryz stawia na inwestorów z krajów związanych kulturowo i historycznie z Lublinem: Ukrainy, Rosji, Izraela, krajów islamskich."

Facet ma akurat rację w tym zakresie, TUBTIN (bo takie miasto reklamują naklejki z kampanii Europejska Stolica Kultury) powinien znać swoje miejsce w szeregu. Zaprzepaszczono bezpowrotnie szansę na dogonienie Rzeszowa. Największy pracodawca - UMCS, reszta miejsc ulokowana w handlu i usługach (najczęściej Plaza, Olimp) no i kilka call center. Często spotykam znajomych z dawnych lat, ludzi po dobrych kierunkach studiów pracujących w MediaMarktach - oni autentycznie muszą kochać to miasto. W drodze analogii można porównać nasze miasto do zapyziałej, zaniedbanej dziewczyny na wydaniu. Jak myślisz który z zamożnych adoratorów tego świata będzie czynić awansy takiemu pasztetowi jakim jest obecnie TUBTIN pomijanemu już w planach szybkich dróg i połączeń kolejowych?
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2010 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Gryz stawia na inwestorów z krajów związanych kulturowo i historycznie z Lublinem: Ukrainy, Rosji, Izraela, krajów islamskich."

No, brawo panie Gryz! Wreszcie uświadomił pan lubelaczkom gdzie tkwią ich korzenie i w jakim kierunku powinien "rozwijać" się LBN. Chyba tylko przez roztargnienie zapomniał pan o Bangladeszu, Somalii i Wietnamie...
Rozwiń
dymin
dymin (1 września 2010 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktokolwiek z autorów lub ich przełożonych po napisaniu tych waszych artykułów sprawdza je pod kątem merytorycznym i ortograficznym? W większości są błędy. A tutaj o jakie kawy chodzi? Każdy może czuć się zaproszony na kawę do p. Gryza gdy zostanie prezydentem? Czy jak?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!