Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2010 r.
15:24
Edytuj ten wpis

Wybory na prezydenta Lublina: Sierakowska krytykuje budowę stadionu na ul. Krochmalnej

Autor: Zdjęcie autora rp
0 54 A A

Tanie remonty dróg i przedszkola zaproponowała dziś poseł Izabella Sierakowska (SdPl), kandydatka na prezydenta Lublina. Przy okazji ostro skrytykowała ekipę PO rządzącą teraz w lubelskim Ratuszu. – Pomysł budowy stadionu na terenie dawnej cukrowni jest idiotyczny – oceniła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wprowadzę 54-godzinne remonty dróg, które zaczną się w piątek o godz. 22 i potrwają do godz. 4 w poniedziałek – zapowiedziała Sierakowska. Wylicza, że w Lublinie w ostatnich trzech latach wyremontowano lub "załatano” ok. 20 km dróg za 50 mln zł. – Tymczasem za tą samą kwotę można wyremontować ponad dwa razy więcej – zapewniła.

Twierdziła też, że jest to możliwe po skoordynowaniu prac właścicieli różnych sieci, np. Lubezelu oraz zastosowaniu odpowiedniej technologii. Wzorem ma być Warszawa.

Inny pomysł zaczerpnięty ze stolicy, to przedszkola modułowe. Władze miasta przygotowały ok. 8 tys. miejsc w przedszkolach, a dzieci w wieku 3-6 lat jest w Lublinie ok. 11 tys. Lekarstwem mają być tanie w budowie obiekty, które w wypadku niżu demograficznego można przenieść w inne miejsce miasta i zmienić np. w dom kultury lub dom spokojnej starości.

– Platforma planuje postawić przedszkole i żłobek przy ul. Wolskiej za 16 mln zł. Za tą kwotę można zrobić cztery przedszkola modułowe – stwierdziła kandydatka.

Sierakowska nazwała pomysł budowy stadionu przy Krochmalnej idiotycznym. Jej zdaniem otoczenie nie sprzyja rozrywce, obiekt będzie mały (na 15 tys. osób), a lepszy rozwiązaniem byłaby budowa takiego obiektu na obrzeżach miasta, razem z boiskami dla młodych ludzi.

Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jolka / 9 października 2010 o 04:47
Politolog z I LO ma rację tylko że Sierakowska nie zakładała Partii z Kurczukiem Oni mieli konflikt on został w SLD
Avatar
normalny / 16 września 2010 o 07:46
to jest tak jak baba się bierze za sport zero pojęcia
Avatar
Cancer / 13 września 2010 o 14:36
Są ludzie którzy zupełnie nie potrafią ocenić własnych możliwości fachowych,menedżerskich czy wreszcie intelektualnych. Trzy niemal zmarnowane kadencje wystarczą. Czwartej Lublin nie wytrzyma.
Specjalistka od imia suszczestwitielnoje i imia priłagatielnoje zamierza zarządzać Lublinem?
Boże Drogi, czy te partie w naszym mieście są takie jałowe?
Avatar
politolog z I LO / 13 września 2010 o 14:21
Sierakowska to polityczny bankrut od czasów wyrzucenia jej z SLD.Razem z kurczukiem utworzyła SdPl,ale od początku jest na marginesie statystycznym-brak nawet tego minimum,aby wejść do Parlamentu.Do sejmu wiec nigdy sie nie dostanie.Elektorat lewicy nigdy tez nie zagłosuje na nią.Centrolewica głosuje na PO lub SD.O prawej stronie może zapomnieć (PIS lub PSL).Jej usulne starania o połaczenie na wybory z SLD nigdy sie nie powiodą.Lewica nie jednoczy sie ze zdrajcami,a tak uwazana jest iza w SLD.aby utrzymac sie powierzchni politycznej wody próbuje jeszcze kandydowac na prezydenta miasta.Tonący brzytwy sie chwyta.Daremny trud.

Jej niekompetencję i ignorancje widać ewidentnie.Nie zna sie na gospodarce,ekonomii,finansach,samorzadzie,a nawet polityce,mimo,że tyle lat była na Wiejskiej.Nie ma pomysłu na Lublin.wabi ja tylko uposażenie i stołek w Ratuszu.

Pomysł asfaltowania weekendowego jest głupi.Podpatrzyła to w stolicy,ale tam najpierw przez kilka lat remontowano i przebudowywano wszystko co jest pod ziemią-systematycznie.Potem zabierano sie za chodniki i krawężniki.Na koniec własnie w weekend kładzie sie nowy asfalt.nowa nawierzchnia bez tej całkowitej przebudowy infrastruktury podziemnej jest nieporozumieniem i niegospodarnością.Za komuny asfaltowano jezdnię,a za kilka dni pekała rura i rozpoczynano wykopki.Tak ma byc teraz?W XXI w.?
Gdy nie podniesie sie krawężników (zaraz sie okaże,że wszystkie do wymiany)nowy dywanik na jezdni moze byc równy z chodnikiem.I co wtedy?Gdzie popłyna wody opadowe?do najbliższych kamienic?Piesi też będą pływali chyba kajakiem,a nie szli chodnikiem,bo woda nie odpłynie na ulice.

Budowa stadionu na Krochmalnej to idiotyzm.Z tym sie zgadzam.Ale teraz wszelkie zmiany to utrata unijnego dofinansowania na ten sportowy obiekt.Dwa lata trwały zabiegi Magistratu,aby przesunąć środki na budowe nowego stadionu-Krochmalna,wczesniej przeznaczone na remont starego-Zygmuntowskie.Jakikolwiek nowy pomysł lub najmniejsza zmiana to utrata finansowania.To niebagatelna kwota 130 mln zł.Gdzie byłas Izo jak negocjowano?Wczesniej to ciebie nie interesowało,bo nie wiedziałas,że będziesz kandydowac na prezydenta?

Budowa przedszkoli z klocków (czytaj typowe baraki) jest kolejnym niwypałem.Kto na to pozwoli?Na pewno nie Miejska komisja Urbanistyczno-Architektoniczna,która opiniuje takie projekty,a nie jest związana z Ratuszem,więc żadnych nacisków nie będzie!Przykład to problemy przebudowy obecnej Galerii Centrum.Opinia negatywna.Takie baraki dodatkowo oszpecą miasto!Dodatkowo zakup takich segmentów jest droższy jak tradycyjna budowa przedszkola!Na budowe brak pieniędzy,a znajda sie na baraki?To czysta hipokryzja Izabelo!Jak nazwac sprzedaz obiektów oswiatowych (szkoły,przedszkola,żłobki) od lat 2001,2002.To zrobiło SLD nie zwracając uwagi,że po chwilowym nizu demograficznym będzie duzy wyz-więc miejsc w tych placówkach bedzie potrzeba jeszcze więcej.Nic z tego zwyciężyła potrzeba chwili-czyli kasa ze sprzedazy,a nie perspektywiczne myslenie o społeczeństwie.

Nie chcemy juz słuchac Iza twoich durnych pomysłów.Na gospodarza miasta sie nie nadajesz i nie jestes do tego przygotowana,ani merytorycznie,ani fachowo.Rozlicz sie raczej kobieto z dwudziestu lat urzedowania jako poseł.Zawsze powtarzałas,że jestes posłem zawodowym w Sejmie!Co zrobiłas jako poseł?prosze wypunkowac konkretnie!
Takie jest moje obiektywne zdanie o tej kandydatce.
Sierakowska to polityczny bankrut od czasów wyrzucenia jej z SLD.Razem z kurczukiem utworzyła SdPl,ale od początku jest na marginesie statystycznym-brak nawet tego minimum,aby wejść do Parlamentu.Do sejmu wiec nigdy sie nie dostanie.Elektorat lewicy nigdy tez nie zagłosuje na nią.Centrolewica głosuje na PO lub SD.O prawej stronie może zapomnieć (PIS lub PSL).Jej usulne starania o połaczenie na wybory z SLD nigdy sie nie powiodą.Lewica nie jednoczy sie ze zdrajcami,a tak uwazana jest iza w SLD.aby utrzymac sie powierzchni pol... rozwiń
Avatar
Karola / 13 września 2010 o 14:03
popieram pania Posel! mieszkam w poblizu ul. krochmalnej - i to nie jest miejsce na stadion!!!!
z przedszkoli sie ciesze - bo za 2 lata zamierzam wyslac swoje dziecko do niego, a o remontach w weekend to bombowa sprawa.
Chyba kazdy widzi jak wygladaja remonty na tygodniu....od 8 do 15 (kiedy jest duzy ruch na drodze) 10 ludzi stoi a 1 robotnik pracuje!!! masakra!!!!!!!!
Avatar
kibic / 13 września 2010 o 07:44
Wszystko jedno gdzie, byleby tylko zaczęli już budowę!
Avatar
jagoda / 13 września 2010 o 00:44
Chodzę na te spotkania w SLD nikt i nie wierzy w tego gościa Gryca (poczytajcie wywiad z Kurczukiem). Jeżeli Kurczuk nie wierzy w SLD to tam nie ma już nikogo wartościowego kto może kandydować. Sierakowską jednak tysiące ludzi wybrało na posła. Ale rozumiem wściekłość kontrkandydatów, że nie mają takich dobrych pomysłów - Sierakowska najwyraźniej jest przygotowana i to dobrze, mnie się to podoba, mądre propozycje, oryginalne i sprawdzone w stolicy.
Avatar
jagoda / 13 września 2010 o 00:31
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,ale ogólnie to może zagajać jak "Mój mąż derektor" w filmie "Poszukiwany,Poszukiwana".Ale ciemniakom politycznym i prostakom o nikłej wiedzy to się podoba.
[/quote]
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,al... rozwiń
Avatar
jagoda / 13 września 2010 o 00:30
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,ale ogólnie to może zagajać jak "Mój mąż derektor" w filmie "Poszukiwany,Poszukiwana".Ale ciemniakom politycznym i prostakom o nikłej wiedzy to się podoba.
[/quote]
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,al... rozwiń
Avatar
karol / 12 września 2010 o 23:01
Pani Sierakowska kierować może i potrafi ale własnym mężem a nie miastem. Ani wykształcenia, ani doświadczenia, ani osiągnięć jako posłanka. Niczego dla Lublina nie zrobiła przez kilkanascie lat w Sejmie. Jedyne gardłowała za aborcją i przeciwko kosciołowi. I to też nieskutecznie.. Porywa sie baba z motyką na księżyc zamiast
zająć się rezydencja w Konopnicy .
Avatar
jolka / 9 października 2010 o 04:47
Politolog z I LO ma rację tylko że Sierakowska nie zakładała Partii z Kurczukiem Oni mieli konflikt on został w SLD
Avatar
normalny / 16 września 2010 o 07:46
to jest tak jak baba się bierze za sport zero pojęcia
Avatar
Cancer / 13 września 2010 o 14:36
Są ludzie którzy zupełnie nie potrafią ocenić własnych możliwości fachowych,menedżerskich czy wreszcie intelektualnych. Trzy niemal zmarnowane kadencje wystarczą. Czwartej Lublin nie wytrzyma.
Specjalistka od imia suszczestwitielnoje i imia priłagatielnoje zamierza zarządzać Lublinem?
Boże Drogi, czy te partie w naszym mieście są takie jałowe?
Avatar
politolog z I LO / 13 września 2010 o 14:21
Sierakowska to polityczny bankrut od czasów wyrzucenia jej z SLD.Razem z kurczukiem utworzyła SdPl,ale od początku jest na marginesie statystycznym-brak nawet tego minimum,aby wejść do Parlamentu.Do sejmu wiec nigdy sie nie dostanie.Elektorat lewicy nigdy tez nie zagłosuje na nią.Centrolewica głosuje na PO lub SD.O prawej stronie może zapomnieć (PIS lub PSL).Jej usulne starania o połaczenie na wybory z SLD nigdy sie nie powiodą.Lewica nie jednoczy sie ze zdrajcami,a tak uwazana jest iza w SLD.aby utrzymac sie powierzchni politycznej wody próbuje jeszcze kandydowac na prezydenta miasta.Tonący brzytwy sie chwyta.Daremny trud.

Jej niekompetencję i ignorancje widać ewidentnie.Nie zna sie na gospodarce,ekonomii,finansach,samorzadzie,a nawet polityce,mimo,że tyle lat była na Wiejskiej.Nie ma pomysłu na Lublin.wabi ja tylko uposażenie i stołek w Ratuszu.

Pomysł asfaltowania weekendowego jest głupi.Podpatrzyła to w stolicy,ale tam najpierw przez kilka lat remontowano i przebudowywano wszystko co jest pod ziemią-systematycznie.Potem zabierano sie za chodniki i krawężniki.Na koniec własnie w weekend kładzie sie nowy asfalt.nowa nawierzchnia bez tej całkowitej przebudowy infrastruktury podziemnej jest nieporozumieniem i niegospodarnością.Za komuny asfaltowano jezdnię,a za kilka dni pekała rura i rozpoczynano wykopki.Tak ma byc teraz?W XXI w.?
Gdy nie podniesie sie krawężników (zaraz sie okaże,że wszystkie do wymiany)nowy dywanik na jezdni moze byc równy z chodnikiem.I co wtedy?Gdzie popłyna wody opadowe?do najbliższych kamienic?Piesi też będą pływali chyba kajakiem,a nie szli chodnikiem,bo woda nie odpłynie na ulice.

Budowa stadionu na Krochmalnej to idiotyzm.Z tym sie zgadzam.Ale teraz wszelkie zmiany to utrata unijnego dofinansowania na ten sportowy obiekt.Dwa lata trwały zabiegi Magistratu,aby przesunąć środki na budowe nowego stadionu-Krochmalna,wczesniej przeznaczone na remont starego-Zygmuntowskie.Jakikolwiek nowy pomysł lub najmniejsza zmiana to utrata finansowania.To niebagatelna kwota 130 mln zł.Gdzie byłas Izo jak negocjowano?Wczesniej to ciebie nie interesowało,bo nie wiedziałas,że będziesz kandydowac na prezydenta?

Budowa przedszkoli z klocków (czytaj typowe baraki) jest kolejnym niwypałem.Kto na to pozwoli?Na pewno nie Miejska komisja Urbanistyczno-Architektoniczna,która opiniuje takie projekty,a nie jest związana z Ratuszem,więc żadnych nacisków nie będzie!Przykład to problemy przebudowy obecnej Galerii Centrum.Opinia negatywna.Takie baraki dodatkowo oszpecą miasto!Dodatkowo zakup takich segmentów jest droższy jak tradycyjna budowa przedszkola!Na budowe brak pieniędzy,a znajda sie na baraki?To czysta hipokryzja Izabelo!Jak nazwac sprzedaz obiektów oswiatowych (szkoły,przedszkola,żłobki) od lat 2001,2002.To zrobiło SLD nie zwracając uwagi,że po chwilowym nizu demograficznym będzie duzy wyz-więc miejsc w tych placówkach bedzie potrzeba jeszcze więcej.Nic z tego zwyciężyła potrzeba chwili-czyli kasa ze sprzedazy,a nie perspektywiczne myslenie o społeczeństwie.

Nie chcemy juz słuchac Iza twoich durnych pomysłów.Na gospodarza miasta sie nie nadajesz i nie jestes do tego przygotowana,ani merytorycznie,ani fachowo.Rozlicz sie raczej kobieto z dwudziestu lat urzedowania jako poseł.Zawsze powtarzałas,że jestes posłem zawodowym w Sejmie!Co zrobiłas jako poseł?prosze wypunkowac konkretnie!
Takie jest moje obiektywne zdanie o tej kandydatce.
Sierakowska to polityczny bankrut od czasów wyrzucenia jej z SLD.Razem z kurczukiem utworzyła SdPl,ale od początku jest na marginesie statystycznym-brak nawet tego minimum,aby wejść do Parlamentu.Do sejmu wiec nigdy sie nie dostanie.Elektorat lewicy nigdy tez nie zagłosuje na nią.Centrolewica głosuje na PO lub SD.O prawej stronie może zapomnieć (PIS lub PSL).Jej usulne starania o połaczenie na wybory z SLD nigdy sie nie powiodą.Lewica nie jednoczy sie ze zdrajcami,a tak uwazana jest iza w SLD.aby utrzymac sie powierzchni pol... rozwiń
Avatar
Karola / 13 września 2010 o 14:03
popieram pania Posel! mieszkam w poblizu ul. krochmalnej - i to nie jest miejsce na stadion!!!!
z przedszkoli sie ciesze - bo za 2 lata zamierzam wyslac swoje dziecko do niego, a o remontach w weekend to bombowa sprawa.
Chyba kazdy widzi jak wygladaja remonty na tygodniu....od 8 do 15 (kiedy jest duzy ruch na drodze) 10 ludzi stoi a 1 robotnik pracuje!!! masakra!!!!!!!!
Avatar
kibic / 13 września 2010 o 07:44
Wszystko jedno gdzie, byleby tylko zaczęli już budowę!
Avatar
jagoda / 13 września 2010 o 00:44
Chodzę na te spotkania w SLD nikt i nie wierzy w tego gościa Gryca (poczytajcie wywiad z Kurczukiem). Jeżeli Kurczuk nie wierzy w SLD to tam nie ma już nikogo wartościowego kto może kandydować. Sierakowską jednak tysiące ludzi wybrało na posła. Ale rozumiem wściekłość kontrkandydatów, że nie mają takich dobrych pomysłów - Sierakowska najwyraźniej jest przygotowana i to dobrze, mnie się to podoba, mądre propozycje, oryginalne i sprawdzone w stolicy.
Avatar
jagoda / 13 września 2010 o 00:31
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,ale ogólnie to może zagajać jak "Mój mąż derektor" w filmie "Poszukiwany,Poszukiwana".Ale ciemniakom politycznym i prostakom o nikłej wiedzy to się podoba.
[/quote]
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,al... rozwiń
Avatar
jagoda / 13 września 2010 o 00:30
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,ale ogólnie to może zagajać jak "Mój mąż derektor" w filmie "Poszukiwany,Poszukiwana".Ale ciemniakom politycznym i prostakom o nikłej wiedzy to się podoba.
[/quote]
[quote name='tajnos politycznos' date='12 wrzesień 2010 - 22:55 ' timestamp='1284324915' post='345894']
Sierakowska to margines polityczny.Nie ma uznania wśród lewicy.SLD ją po prostu tępi.
Nie ma tez elektoratu,ani politycznych sojuszników.Na jej spotkania przychodzi tylko kilku dziennikarzy.Byłem na 3-go Maja.Widziałem.
Jej słowa to zasłyszane frazesy.Wystarczy zapytać o szczegóły-nie potrafi odpowiedzieć.
Nie ma pojęcia o samorządzie,gospodarce i technice.Jest nijaka merytorycznie,al... rozwiń
Avatar
karol / 12 września 2010 o 23:01
Pani Sierakowska kierować może i potrafi ale własnym mężem a nie miastem. Ani wykształcenia, ani doświadczenia, ani osiągnięć jako posłanka. Niczego dla Lublina nie zrobiła przez kilkanascie lat w Sejmie. Jedyne gardłowała za aborcją i przeciwko kosciołowi. I to też nieskutecznie.. Porywa sie baba z motyką na księżyc zamiast
zająć się rezydencja w Konopnicy .
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.