poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wybory prezydenckie. Ostatnia chwila na dopisanie się do spisu wyborców

Dodano: 5 maja 2015, 09:36
Autor: toma

(fot. AS)
(fot. AS)

Jeszcze tylko dziś można składać wnioski o dopisanie do spisu wyborców przed niedzielną pierwszą turą wyborów prezydenckich. Do piątku włącznie mamy natomiast czas na odebranie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Aby dopisać się do listy wyborców należy zgłosić się do urzędu miasta lub gminy w miejscu, w którym będziemy przebywać w dniu wyborów. Taką możliwość mają też osoby, które nie posiadają zameldowania na pobyt stały. Zgodnie z Ustawą o wyborze Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, termin mija na pięć dni przed dniem wyborów, czyli dzisiaj.

Z kolei do 8 maja można zgłosić się po zaświadczenie o prawie do głosowania, które uprawnia do udziału w wyborach w dowolnym miejscu w Polsce i za granicą. Każdy wyborca otrzyma dwa takie dokumenty: na pierwszą i drugą turę.

– Jeśli ktoś w najbliższy weekend opuści swoje miejsce zamieszkania, będzie mógł głosować w dowolnym lokalu wyborczym, ale powinien pamiętać, by przypadkowo nie oddać komisji zaświadczenia na drugą turę. Jeśli do niej dojdzie, taka osoba znowu może głosować w wybranym lokalu – mówi Teresa Bichta, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.

W najbliższą niedzielę lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7 do 21. W wyborach prezydenckich otrzymamy jedną kartę do głosowania. – Będzie to jeden arkusz, na którym znajdą się nazwiska wszystkich 11 kandydatów. Aby oddać głos, należy postawić dwie przecinające się kreski w kratce obok konkretnego nazwiska – mówi dyr. Bichta.

Czytaj więcej o: wybory prezydenckie
Gość
Gość
Konrad
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2015 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to jest chore by 400 tys miesie bylen punkt w którym mażna dostać zaświadczneie o prawie do głosowania. w poprzednich latach wydłużano godziny pracy by obsłuzyc wszytskich chętnych, w tym roku nikt nie pomyślał, że jest kilka punktów obsługi mieszkańców i mozna by je wykorzystać...

miasto realizuje swój obowiązek w minimalnym zaresie, urzędy nie sala petentów, żenada...

wybory odpuszczam, mam ciekawsze zajęcia niz marnowanie czasu na stanie w korkach i kolejkach w urzędzie, polska nie dla polaków

Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2015 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba być osobiście, a urząd pracuje 7:30 - 15:30...to chyba jakiś żart? Na samą drugą turę już nie można się zapisać...
Rozwiń
Konrad
Konrad (6 maja 2015 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Głosujcie ludzie na Grzegorza BRAUNA!!!! jedyna szansa dla Polski!

Popieram.

Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie urzędniczki w Lublinie sobie świetnie dawały radę dziś z natłokiem zapisujących się osób! :)
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głosujcie ludzie na Grzegorza BRAUNA!!!! jedyna szansa dla Polski!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!