poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Wycofali się z zakazu

Dodano: 15 września 2003, 17:10
Autor: Tomasz Kolasa

Przepis zabraniający używania komórek w autobusach MPK zostanie zmieniony – taką decyzję podjął prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski na wczorajszym kolegium prezydenckim.

– Zmieni się brzmienie przepisu – wyjaśnia Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina. – Nie będzie w nim mowy o całkowitym zakazie korzystania z telefonów komórkowych w autobusach MPK. Pozostanie jedynie zakaz używania komórek w sposób utrudniający podróż innym pasażerom.
Kontrowersyjny zapis pojawił się w nowym regulaminie, który obowiązuje od 1 sierpnia. Pisaliśmy o tym w Dzienniku. Jego wprowadzenie miejski przewoźnik tłumaczył planowanym w przyszłości montowaniem autokomputerów w pojazdach MPK. Urządzenia te mają za zadanie m.in. przekazywać do centrali informacje o stanie technicznym pojazdu oraz rejestrować liczbę pasażerów korzystających z danych linii. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych został wprowadzony ze względu na ewentualne zakłócenia pracy wspomnianych urządzeń, które mogłyby spowodować komórki. Po licznych protestach miasto podjęło decyzję o nieegzekwowaniu zapisu.
Władze miasta zrezygnowały z zakazu, ale jak zapowiada rzecznik prezydenta, sprawa korzystania z telefonów komórkowych w pojazdach MPK może powrócić, kiedy w autobusach będą instalowane autokomputery. Urządzenia pojawią się w lubelskich autobusach prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Do tego czasu korzystanie z komórek w autobusach nie będzie zabronione.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!