sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Bulwar dla pieszych i rowerzystów wzdłuż Czechówki. Jak będzie wyglądać trasa?

Dodano: 21 kwietnia 2017, 21:47

Projekt był zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina. Nie został jednak dopuszczony do głosowania ze względów formalnych
Projekt był zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina. Nie został jednak dopuszczony do głosowania ze względów formalnych

Do stworzenia pieszo-rowerowego bulwaru nad Czechówką oraz kładki nad Bystrzycą chcą przekonać miasto studenci KUL. Nowy trakt miałby połączyć Stare Miasto z trzema dzielnicami. Tam są wydeptane ścieżki, widać, że ludzie tamtędy chodzą – tłumaczą pomysłodawcy

Chodzi o projekt utworzenia bulwaru dla pieszych i rowerzystów wzdłuż Czechówki. Trasa miałaby prowadzić od al. Unii Lubelskiej przy Tarasach Zamkowych do ujścia rzeczki do Bystrzycy. Nad Bystrzycą studenci widzą kładkę. Dzięki temu rozwiązaniu – jak przekonują autorzy projektu – powstanie nowe połączenie pieszo-rowerowe pomiędzy Starym Miastem a Bronowicami, Tatarami i Kalinowszczyzną.

- Pomysł jest znany od dłuższego czasu – przyznaje Wojciech Mielniczenko, przewodniczący Koła Naukowego Studentów Gospodarki Przestrzennej „KUL Gospodarze”. Jego członkowie właśnie wysłali do prezydenta Krzysztofa Żuka pismo, w którym proszą o zorganizowanie spotkania, na którym mogliby przedstawić swoją propozycję.

Projekt był zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina. Nie został jednak dopuszczony do głosowania ze względów formalnych. Ratusz tłumaczył, że dla tego miejsca powstaje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

- Proponowane przez nas rozwiązanie jest cały czas aktualne i potrzebne, dlatego postanowiliśmy wyjść do pana prezydenta z tą inicjatywą. Niewielkim nakładem finansowym można stworzyć połączenie, które wielu mieszkańcom ułatwi życie. Tam są wydeptane ścieżki, widać, ze ludzie tamtędy chodzą – przekonuje Mielniczenko.

Prośba studentów do magistratu już wpłynęła. – Oczywiście pan prezydent się do niej ustosunkuje, natomiast konkretna data nie jest jeszcze znana – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego Urzędu Miasta. I dodaje, że pomysł studentów był już zgłaszany podczas pierwszego wyłożenia opracowywanego projektu planu zagospodarowania przestrzennego. - Złożony wniosek został uwzględniony w projektowanych zapisach, a sposób uwzględnienia będzie można zobaczyć podczas drugiego wyłożenia, które planowane jest w okresie wakacji, bądź po nich, zależnie od czasu trwania konsultacji z instytucjami.

Inicjatywę koła naukowego poparły rady dzielnic Tatary, Bronowice i Stare Miasto, Forum Kultury Przestrzeni oraz galeria Tarasy Zamkowe.

Zobacz także: Podzamcze dawniej

Czytaj więcej o: Lublin Czechówka Podzamcze Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Im mniej tych działeczek ponad prawem tym lepiej. Oddajcie mieszkańcom ich miasto!
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł i tak nie będzie realizowany. Nie wiem po co ktoś dostał wierszówkę za ten artykuł.
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 00:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O nie na pewno tam jest pas zieleni na którym nie można wchodzić ludzie w działek gospodarczych nie życzą sobie żadnych ludzi którzy będą chodzić i wandalizować JESTEM PRZECIW TEJ BUDOWY !!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 00:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za naukę niech się głąby wezmą a nie wymyślają sobie ścieżki. Precz od RODOS-U!
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Roweracy pozmieniali w Budżecie Obywatelkim bo od kilku lat nie mogą skutecznie przepchać żadnego pomysłu. Tak są "kochani" pedelarze w mieście
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!