Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2013 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Wykonawca porzucił plac budowy w centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 12 A A
Tak ma wyglądać LCK
Tak ma wyglądać LCK

Polimex Mostostal zszedł z palcu budowy Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Sprawa prawdopodobnie skończy się w sądzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma przysłała do Urzędu Marszałkowskiego oświadczenie o odstąpieniu od umowy na budowę tych dwóch inwestycji. Powodów jest kilka. Brak dokumentacji zamiennej, trudności z dojazdem do budowy od ul. Grottgera oraz brak porozumienia w kwestii wydłużenia terminu oraz podwyższenia wysokości kontraktu.

– Przyczyny, które podaje Polimex w swoim oświadczeniu, są w naszej opinii są bezzasadne i absurdalne – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka. I dodaje: Od dłuższego czasu obserwujemy problemy finansowe Polimeksu Mostostal i na bieżąco kontrolujemy stan robót na budowie. Braliśmy pod uwagę możliwość zaistnienia takiego scenariusza.

Przypominamy, że w ostatnim czasie Zarząd Województwa Lubelskiego odstąpił od części umowy na roboty budowlane przy realizacji Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i podjął kroki zmierzające do wyłonienia kolejnego wykonawcy.

– Decyzja Polimeksu umożliwi nam przeprowadzenie jednego postępowania przetargowego na obie inwestycje. Nie dołożymy ani złotówki ponad kwotę zawartą w kontrakcie – dodaje Górka.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 23 września 2013 o 12:28

Brardzo ciekawe zjawisko można zaobserwowac w naszym regionie.To chyba 4 lub 5 budowa z której wykonawcy uciekają,Centrum onkologiczne,wiadukt kolejowy,Centrum kultury .....Pewnie klimat im nie odpowiada -śmierdzi burakami:)

Avatar
jj / 21 września 2013 o 11:57

Nie to że bronie UM ale w duzych firmach takich jak Polimex Mostostal i innych na duzych iwestycjach czy to drogowych czy innych była tak azawsze niepisana umowa. Wygrywam niską ceną potem odbijam sobie na aneksach, robotach dodatkowych.

Tutaj nie bardzo da się zakręcić, tzn małe kwoty tak ale UM trzęsie tyłkiem jak wejdzie kontrola z Brukseli i szwindle wyjda.

Poza tym CBA praktycznie każdy urząd i firme która ssie pieniądza publiczne łącznie z LAWP ma na podsłuchu więc wszyscy boją się wychylić.

Avatar
irena / 21 września 2013 o 11:51

jak we wszystkich inwestycjach marszałkowskich coś nie gra,A może rozwiązać ten urząd i wywalić jego urzędników, bo niew potrafią podejmować decyzji jak nie będzie korzyści dla własnych kieszeni,bo takie można odnieść wrażenie obserwując ich działania

Avatar
krzoy / 21 września 2013 o 11:44

Im dłużej będzie trwałą budowa tym lepiej...! Dlaczego? Otóż jest to nowy klimatyzowany pałac dla króla marszała II i jego świty urzędasów i biurw za nasze pieniądze. Z chwilą oddania do użytku jego utrzymanie będzie nas podatników dużo kosztować. Spełniło się chyba nie tylko moje przekleństwo tego rodzaju inwestycji... mam nadzieję że podobnie będzie ze stadionem...

Avatar
Ania / 21 września 2013 o 10:08

Gratuluję wyboru generalnego wykonawcy!!!!

IGE Budownictwo miało wykonać płytę poślizgową dla WORD do końca sierpnia 2013 roku. Dziś mamy koniec września i nie widać końca budowy. Takie firmy powinny mieć zakaz startowania w przetargach publicznych.

Najniższa cena prędzej czy później odbije się czkawką na Zamawiającym.

Avatar
Josef / 21 września 2013 o 08:37

A może to "prowizje i koperty" są powodem nieporozumień???Bo cos za dużo tych zgrzytów między wykonawcami i władzą!!!!!Jak zwykle prawda jest po środku,to powinniśmy zacząć od zmiany władzy!!!

Avatar
UNI-BED / 21 września 2013 o 07:08

Teraz tylko patrzeć jak kolejny wykonawca zejdzie z placu budowy basenów. Miasto wybierając wykonawcę który składa ofertę za połowę wartości kosztorysu inwestorskiego zapewne liczy się z tym. A mieszkańcy, mogą się tylko przyglądać , niestety takie jest prawo o zamówieniach publicznych. 

Stan surowy może postawią ,ale  przy wykończeniu zacznie się czkawka i wyszukiwanie robót dodatkowych.

Avatar
Gość / 21 września 2013 o 06:58

bardzo dobrze, niech spieprzają. Typowa polska firma budowlana - zaniżyć ofertę żeby wygrać kontrakt a potem aneksować. 

Avatar
ds / 21 września 2013 o 01:37

Kolejny inwestor ucieka z Lublina ,tak to jest jak bierze się najtańsze firmy które wygrywają przetarg a później zwija szybciutko manatki ,wszystko rozkopane i rozpieprzone  tak jak na ul Kunickiego :)

Z ogrodu Saskiego może tez pouciekali bo ile kwiatki sadzić można jakaś wielka cisza , nawet ptaki  wyniosły się.

Avatar
W samych skarpetach / 21 września 2013 o 00:51

jako jeden z powodów opuszczenia placu budowy podano "brak porozumienia w kwestii wydłużenia terminu oraz podwyższenia wysokości kontraktu" - ki ch...? Polimmex Mostostal wygrał przetarg, przystąpił do budowy i znienacka zachciało im sie aneksować umowę, bo czegoś tam się nie doliczyli? to jakby umówić się na remont łazienki za 10 tys. zł, a w połowie "fachowiec" powiedziałby, że on się pomylił, bo nie uwzględnił równania ścian i nowej wylewki. wtedy "fachowcowi" się dziękuje, a jeśli się ma umowę, to jeszcze podaje go do sądu za straty, opóźnienie i niewywiązanie się z umowy. tak powinno być i tutaj.

jako jeden z powodów opuszczenia placu budowy podano "brak porozumienia w kwestii wydłużenia terminu oraz podwyższenia wysokości kontraktu" - ki ch...? Polimmex Mostostal wygrał przetarg, przystąpił do budowy i znienacka zachciało im sie aneksować umowę, bo czegoś tam się nie doliczyli? to jakby umówić się na remont łazienki za 10 tys. zł, a w połowie "fachowiec" powiedziałby, że on się pomylił, bo nie uwzględnił równania ścian i nowej wylewki. wtedy "fachowcowi" się dziękuje, a jeśli się ma umowę, to jeszcze podaje go do sądu za str... rozwiń

Avatar
gość / 23 września 2013 o 12:28

Brardzo ciekawe zjawisko można zaobserwowac w naszym regionie.To chyba 4 lub 5 budowa z której wykonawcy uciekają,Centrum onkologiczne,wiadukt kolejowy,Centrum kultury .....Pewnie klimat im nie odpowiada -śmierdzi burakami:)

Avatar
jj / 21 września 2013 o 11:57

Nie to że bronie UM ale w duzych firmach takich jak Polimex Mostostal i innych na duzych iwestycjach czy to drogowych czy innych była tak azawsze niepisana umowa. Wygrywam niską ceną potem odbijam sobie na aneksach, robotach dodatkowych.

Tutaj nie bardzo da się zakręcić, tzn małe kwoty tak ale UM trzęsie tyłkiem jak wejdzie kontrola z Brukseli i szwindle wyjda.

Poza tym CBA praktycznie każdy urząd i firme która ssie pieniądza publiczne łącznie z LAWP ma na podsłuchu więc wszyscy boją się wychylić.

Avatar
irena / 21 września 2013 o 11:51

jak we wszystkich inwestycjach marszałkowskich coś nie gra,A może rozwiązać ten urząd i wywalić jego urzędników, bo niew potrafią podejmować decyzji jak nie będzie korzyści dla własnych kieszeni,bo takie można odnieść wrażenie obserwując ich działania

Avatar
krzoy / 21 września 2013 o 11:44

Im dłużej będzie trwałą budowa tym lepiej...! Dlaczego? Otóż jest to nowy klimatyzowany pałac dla króla marszała II i jego świty urzędasów i biurw za nasze pieniądze. Z chwilą oddania do użytku jego utrzymanie będzie nas podatników dużo kosztować. Spełniło się chyba nie tylko moje przekleństwo tego rodzaju inwestycji... mam nadzieję że podobnie będzie ze stadionem...

Avatar
Ania / 21 września 2013 o 10:08

Gratuluję wyboru generalnego wykonawcy!!!!

IGE Budownictwo miało wykonać płytę poślizgową dla WORD do końca sierpnia 2013 roku. Dziś mamy koniec września i nie widać końca budowy. Takie firmy powinny mieć zakaz startowania w przetargach publicznych.

Najniższa cena prędzej czy później odbije się czkawką na Zamawiającym.

Avatar
Josef / 21 września 2013 o 08:37

A może to "prowizje i koperty" są powodem nieporozumień???Bo cos za dużo tych zgrzytów między wykonawcami i władzą!!!!!Jak zwykle prawda jest po środku,to powinniśmy zacząć od zmiany władzy!!!

Avatar
UNI-BED / 21 września 2013 o 07:08

Teraz tylko patrzeć jak kolejny wykonawca zejdzie z placu budowy basenów. Miasto wybierając wykonawcę który składa ofertę za połowę wartości kosztorysu inwestorskiego zapewne liczy się z tym. A mieszkańcy, mogą się tylko przyglądać , niestety takie jest prawo o zamówieniach publicznych. 

Stan surowy może postawią ,ale  przy wykończeniu zacznie się czkawka i wyszukiwanie robót dodatkowych.

Avatar
Gość / 21 września 2013 o 06:58

bardzo dobrze, niech spieprzają. Typowa polska firma budowlana - zaniżyć ofertę żeby wygrać kontrakt a potem aneksować. 

Avatar
ds / 21 września 2013 o 01:37

Kolejny inwestor ucieka z Lublina ,tak to jest jak bierze się najtańsze firmy które wygrywają przetarg a później zwija szybciutko manatki ,wszystko rozkopane i rozpieprzone  tak jak na ul Kunickiego :)

Z ogrodu Saskiego może tez pouciekali bo ile kwiatki sadzić można jakaś wielka cisza , nawet ptaki  wyniosły się.

Avatar
W samych skarpetach / 21 września 2013 o 00:51

jako jeden z powodów opuszczenia placu budowy podano "brak porozumienia w kwestii wydłużenia terminu oraz podwyższenia wysokości kontraktu" - ki ch...? Polimmex Mostostal wygrał przetarg, przystąpił do budowy i znienacka zachciało im sie aneksować umowę, bo czegoś tam się nie doliczyli? to jakby umówić się na remont łazienki za 10 tys. zł, a w połowie "fachowiec" powiedziałby, że on się pomylił, bo nie uwzględnił równania ścian i nowej wylewki. wtedy "fachowcowi" się dziękuje, a jeśli się ma umowę, to jeszcze podaje go do sądu za straty, opóźnienie i niewywiązanie się z umowy. tak powinno być i tutaj.

jako jeden z powodów opuszczenia placu budowy podano "brak porozumienia w kwestii wydłużenia terminu oraz podwyższenia wysokości kontraktu" - ki ch...? Polimmex Mostostal wygrał przetarg, przystąpił do budowy i znienacka zachciało im sie aneksować umowę, bo czegoś tam się nie doliczyli? to jakby umówić się na remont łazienki za 10 tys. zł, a w połowie "fachowiec" powiedziałby, że on się pomylił, bo nie uwzględnił równania ścian i nowej wylewki. wtedy "fachowcowi" się dziękuje, a jeśli się ma umowę, to jeszcze podaje go do sądu za str... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra