poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wyłudzali na dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 maja 2002, 22:04
Autor: (er)

Oficerowie z lubelskich jednostek na podstawie fikcyjnych dokumentów wyłudzali dofinansowanie na wypoczynek swoich dzieci.


W aferę jest zamieszanych kilku majorów i podpułkowników. Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Lublinie w ostatnich miesiącach oskarżyła o wyłudzenia 6 oficerów starszych (majorów i podpułkowników), 7 poruczników i kapitanów, 12 chorążych
i dwóch podoficerów zawodowych. Jak dochodziło do przestępstwa? Żołnierzom zawodowym należało się dofinansowanie do zorganizowanego wypoczynku dzieci.
– Dzieci wyjeżdżały na wypoczynek indywidualny bądź zostawały w domu,
a żołnierze przedstawiali
w jednostkach dokumenty,
z których wynikało, że były na koloniach i obozach – mówi podpułkownik Artur Chitrosz, zastępca szefa lubelskiej prokuratury garnizonowej.
Jednostki wypłacały wojskowym po kilkaset złotych na dziecko. Rekordziści, którzy mieli po kilka pociech, wyłudzili w ten sposób nawet kilka tys. zł. W ubiegłym roku żandarmeria wojskowa zaczęła prześwietlać finanse jednostek pod kątem wykorzystania pieniędzy na wypoczynek. Okazało się,
że niektóre ośrodki wypoczynkowe, z których miały pochodzić zaświadczenia o koloniach, w ogóle nie istnieją. Wojskowi wpadli w popłoch.
W niektórych przypadkach zapadły już wyroki – najczęściej kary ograniczenia wolności. W poniedziałek Wojskowy Sąd Garnizonowy
w Lublinie skazał kapitana
z Dęblina na osiem miesięcy ograniczenia wolności za wyłudzenie 1,8 tys. zł. w 1999 roku i 2000 złożył zaświadczenia, że jego dzieci były na koloniach. Gdy dowiedział się, że przekręt wyszedł na jaw, zwrócił pieniądze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!