niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Mimo że nie ma jeszcze oficjalnej decyzji premiera o odwołaniu wojewodów, wojewoda Waldemar Dudziak wczoraj pożegnał się ze swoimi podwładnymi. A SLD już wysyła do Warszawy nazwiska czterech kandydatów na to stanowisko

- Dziękuję za współpracę i życzę powodzenia - powiedział wojewoda Dudziak kadrze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Życzę dalszych sukcesów w pracy tutaj lub w innych instytucjach.
Od pracowników dostał złoty sygnet ze srebrnym orłem w koronie, a wicewojewodowie Tomasz Flis i Adam Wilczewski albumy o sztuce.
Dudziak nie chciał ujawnić, co będzie robił po zdymisjonowaniu go przez premiera. - Mam kilka propozycji. Jeszcze je muszę rozważyć. Chciałbym wyjechać gdzieś z żoną i poświęcić więcej czasu rodzinie.
Z okresu pracy w administracji rządowej wojewodzie najbardziej utkwił w pamięci czas tegorocznej powodzi. - Była to dla mnie próba jako człowieka. Mogłem sprawdzić siłę swojego charakteru.
Gdy wojewoda żegnał się z pracownikami i dziennikarzami, w lubelskiej siedzibie SLD trwało posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego partii, którego jednym z tematów były kandydatury na stanowisko wojewody i dyrektora generalnego. - W tej sprawie trwają konsultacje z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Krzysztofem Janikiem. Nie ma jeszcze decyzji i nie wiadomo kiedy będzie - mówi Dariusz Sadowski, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, lubelska lewica chce przedstawić ministrowi Janikowi kandydatury czterech osób. Najpoważniejszą jest Piotr Miszczuk, były poseł z Chełma.
- Czekam cierpliwie na ewentualną rozmowę na ten temat - mówi P. Miszczuk.
Pozostali kandydaci to: wicemarszałek Lubelszczyzny Mirosław Złomaniec, były wicewojewoda lubelski Wiesław Brodowski i Andrzej Kurowski. Oficjalne wręczenie nominacji nowemu wojewodzie lubelskiemu przez premiera Leszka Millera odbędzie się w niedzielę.
Ale nie tylko SLD debatuje o obsadzie stanowisk. Najprawdopodobniej fotel wicewojewody przypadnie PSL. Senator Lesław Podkański zapowiedział wczoraj, że ludowcy otrzymają w całym kraju jedno lub dwa stanowiska wojewodów i kilku wicewojewodów. - Jeśli przypadłoby ono ludowcom na Lubelszczyźnie, to mamy grupę około 30 osób, z których możemy wybrać kandydata - stwierdził.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!