piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Wymontują z pl. Litewskiego co się da. Wykorzystają w innych miejscach

Dodano: 10 maja 2016, 19:01
Autor: Dominik Smaga

To, co dało się wymontować z przebudowywanego pl. Litewskiego będzie w znacznej części wykorzystane ponownie w innych miejscach. We wtorek ławki z placu „przeszczepiono” w kilka punktów śródmieścia, to samo czeka wkrótce śmietniki, a nawet... kostkę brukową

Otoczony płotem plac chcąc nie chcąc stał się „dawcą organów”, co zresztą planowano jeszcze przed rozpoczęciem jego kompleksowej przebudowy. Jako pierwsze nowe życie dostały 43 ławki, które trafiły do renowacji, a wczoraj, już odmalowane, ustawiano w śródmieściu.

11 ławek ustawiono plecami do ściany wokół Trybunału Koronnego na Rynku, 8 trafiło na pl. Zamkowy, 4 stanęły wzdłuż Królewskiej, tyle samo u zbiegu Staszica i Zielonej, po 3 na pl. Kochanowskiego i placyku u zbiegu ul. Peowiaków i Hempla. Po dwie ławki trafiły na pl. Po Farze, pl. Wolności, ul. Wróblewskiego, przed Teatr Osterwy i na Świętoduską. Dzisiaj wykaz ten może być nieco mniej aktualny, bo ławki nie są mocowane do nawierzchni.

To nie koniec tego typu „przeszczepów”. Materiały rozbiórkowe z chodników mają trafić tam, gdzie pieszym chodzi się nienajlepiej. Miejscy urzędnicy zdecydowali, że w taki sposób poprawiona zostanie nawierzchnia chodników wzdłuż Rusałki i ul. Dolnej Panny Marii.

– Kostka granitowa, która została usunięta z pl. Litewskiego, zostanie po oczyszczeniu wykorzystana do poprawy nawierzchni na terenach miejskich w ramach prowadzonych napraw i remontów bieżących – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. – Składowanie kostki nadal trwa.

Do magazynu zebrane zostały też wszystkie kosze na śmieci, a było ich ponad 30. – Wydział Gospodarki Komunalnej nie wskazał konkretnych miejsc, w których zostaną ustawione. Posłużą na wymianę za inne, zniszczone lub zdewastowane. W zależności od potrzeb będą na bieżąco wykorzystywane w poszczególnych miejscach – dodaje Krzyżanowska.

Jedynie z latarniami miasto już nic nie mogło zrobić. Wszystkie należały do zakładu energetycznego i tam też zostały zwrócone.

Płot się rozpanoszy

Poniedziałek będzie dniem, w którym zamknięta zostanie jezdnia Krakowskiego Przedmieścia
od ul. 3 Maja do Kapucyńskiej, a kursujące tędy autobusy komunikacji miejskiej trafią na nowe trasy. Także piesi będą musieli się przyzwyczaić do niedogodności, bo płot otaczający teren budowy stanie w odległości zaledwie czterech metrów od Poczty Głównej i zabudowań klasztornych

Czytaj więcej o: Lublin plac Litewski
Gość
Gość
Wraith
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 maja 2016 o 21:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autobusy ... apel do UM i ZTM , zróbcie przystanek dla 7. 55, 3. 13 na Krakowskim Przedmieściu 41 lub 43
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2016 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobre gospodarskie podejście. Brawo!
Rozwiń
Wraith
Wraith (11 maja 2016 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam tylko nadzieję, że nie wytną magnolii zza pomnika Konstytucji 3 Maja...

Rozwiń
Abba
Abba (11 maja 2016 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ooo super wieści, bardzo dobry pomysł z ponownym wykorzystaniem małej architektury i kostki.

Rozwiń
dobra zmiana
dobra zmiana (11 maja 2016 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda że nie ma planów wymontowania ze stołków osób odpowiedzialnych za tą inwestycję i wykorzystania ich do prac polowych w Kambodży. Wyłączenie prostej, szerokiej ulicy i skierowanie dużych autobusów na wąskie i kręte ulice kompletnie zakorkuje centrum, a na betonowym placku w pełnym słońcu będą siedzieć chyba tylko odbywający pokutę zadaną przez pobliskich Kapucynów.


Szkoda, że nie ma planów wymontowania z Lublina takich nieużytków rolnych jak ty, najlepiej gdzieś pod Donbas.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!