wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Wymyślą lubelskie legendy. Konkurs dla uczniów

Dodano: 10 marca 2016, 09:05
Autor: ask

Stworzenie legendy związanej z dowolnym zabytkiem znajdującym się na Lubelszczyźnie to zadanie uczestników II Ogólnopolskiego i I Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Lubelszczyzna w legendach”. Na oryginalne prace organizatorzy czekają do 20 kwietnia. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie.

– We współczesnym świecie pielęgnowanie i rozwijanie dziedzictwa kulturowego oraz historii własnego regionu jest w wychowaniu młodego człowieka szczególnie ważne – podkreśla Urszula Wesołowska, dyrektor placówki. – Związek z małą ojczyzną oraz wartości, jakie tkwią w przyrodniczym, kulturowym i społecznym otoczeniu, mają wpływ na postawę ucznia wobec ludzi i świata. Wszystko to wpływa na kształtowanie tożsamości przyszłego, świadomego obywatela, jego otwartości na różnorodność kultur i ich zrozumienie.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV–VI szkół podstawowych z całej Polski oraz dzieci w wieku 7–13 uczących się w polskich szkołach za granicami. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 15 maja.

Czytaj więcej o: szkoła
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 marca 2016 o 15:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Amerykański Anglik Andrew John Wiles nie udowodnił Wielkiego Twierdzenia Fermata. Jego wynik to potworne oszustwo świata, bo prof. dr Wiles wie, że się pomylił i wcisnął światu fałszywy dowód FLT (WTF). Wyróżnik (delta) jest u Wilesa kwadratem iloczynu potęg stopnia nieparzystego większego od 3, tj. potęg z równania Fermata. W żadnym wypadku nie daje to sprzeczności w ramach dowodu nie wprost. Nieistnienie TAKICH krzywych Freya wynnika tylko i wyłącznie z mojego przepięknego dowodu WTF - jedynego na świecie. LEGENDA O NAUCZYCIELU MIANOWANYM SP3 W LUBLINIE, który z niej uciekł z powodu zbyt niskiego wynagrodzenia za ciężką pracę w charakterze nauczyciela
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2016 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Amerykański Anglik Andrew John Wiles nie zbliżył się nawet do dowodu Wielkiego Twierdzenia Fermata. Jego wynik należy traktować jako potworne oszustwo świata, gdyż prof. dr Wliles doskonale doskonale, że się pomylił i wcisnął światu fałszywy dowód FLT (WTF). Wyróżnik (delta) jest u Wilesa kwadratem iloczynu potęg stopnia nieparzystego większego od 3, tj. potęg z równania Fermata. W żadnym wypadku nie daje to sprzeczności w ramach dowodu nie wprost. Nieistnienie takich krzywych Freya wynnika tylko i wyłącznie z mojego przepięknego dowodu WTF - jedynego na świecie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!