Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2012 r.
12:15
Edytuj ten wpis

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2012: Najlepsze gimnazja w woj. lubelskim

0 15 A A
Uczniowie 3b z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie cieszą się z wyników. Poszło im najlep
Uczniowie 3b z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie cieszą się z wyników. Poszło im najlep

Gimnazjum im. świętego Stanisława Kostki w Lublinie kolejny rok z rzędu okazało się najlepsze w naszym regionie. Jak poszło innym podczas egzaminu gimnazjalnego 2012?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczniowie Gimnazjum im. świętego Stanisława Kostki w Lublinie (popularny "Biskupiak”) podobnie jak przed rokiem napisali tegoroczny egzamin gimnazjalny najlepiej w całym województwie.

– Bardzo się cieszymy z tak dobrych wyników. Choć mieliśmy pewne obawy – nie kryje Joanna Jasieczek, wicedyrektor szkoły. – Nowa formuła egzaminu była przeszkodą do przeskoczenia i dla uczniów i dla nauczycieli. Ale okazało się, że nasz trud i stres nie poszedł na marne.

Gimnazjaliści z "Biskupiaka” na egzaminie z języka polskiego zdobyli 87,4 proc. punktów, z historii i wiedzy o społeczeństwie – 87,9 proc., z matematyki – 87,1 proc., a z przedmiotów przyrodniczych – 78,9 proc.

Niewiele gorzej od nich wypadli uczniowie z I Społecznego Gimnazjum im. UE w Zamościu i Pallotyńskiego Gimnazjum im. S. Batorego w Lublinie.

– Warto zauważyć, że wśród 15 najlepszych gimnazjów województwa jest bardzo dużo szkół społecznych i prywatnych, w których liczba uczniów nie przekracza 100 – mówi Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, która organizuje egzaminy w naszym regionie. – Tym bardziej należy podkreślić obecność w tym gronie np. publicznego Gimnazjum nr 10 w Lublinie, gdzie egzamin pisało ponad 300 uczniów i osiągnęli tak dobry wynik.
– Czym innym jest przygotowanie do egzaminu 12 uczniów, jak w przypadku Społecznego Gimnazjum im. Klonowica (7. miejsce w regionie – red.), a czym innym 313 uczniów w Gimnazjum nr 10 (10. miejsce w regionie – red.) – podkreśla Janicka. – A obie szkoły osiągnęły podobny wynik.

Wśród tych drugich był m.in. Mateusz. Ze wszystkich części egzaminu oprócz przyrody zdobył ponad 90 proc. punktów (z przedmiotów przyrodniczych – 81 proc.). – Jestem zadowolony. Mam wynik powyżej średniej – komentuje uczeń Gim. nr 10.

Najlepsze gimnazja w woj. lubelskim

Szkołaj. polskihistoria i WOSmatematykaprzyroda
1. Gim. im. św. S. Kostki (Lublin)87,487,987,178,9
2. I Społeczne Gim. im. UE (Zamość)86,686,380,768,2
3. Pallotyńskie Gim. im. S. Batorego (Lublin)85,586,177,267,3
4. Powiatowe Gim. (Biłgoraj)89,381,973,967,7
5. Prywatne Gim. im. Królowej Jadwigi (Lublin)87,483,377,470,8
6. Prywatne Gim. im. Paderewskiego (Lublin)84,382,781,674,9
7. Społeczne Gim. im. Klonowica (Lublin)87,379,585,667,3
8. Niepubliczne Gim. przy I LO (Puławy)83,882,379,970,0
9. Katolickie Gim. im. Norwida (Biała Podlaska)82,983,074,666,0
10. Gim. nr 10 (Lublin)82,177,867,564,0
11. Gim. Europejskie (Puławy)81,977,171,362,7
12. Społeczne Gim. im. 24 Pułku Ułanów (Kraśnik)82,975,667,265,7
13. Gim. Szkoły Muzycznej (Lublin)82,075,959,457,6
14. Społeczne Gim. im. Sobieskiego (Lublin)76,877,865,560,2
15. Gim. nr 24 (Lublin)79,175,465,659,0

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Matii / 16 października 2012 o 20:01
jasne , jasne
-,-
chodze do biskupiaka i jest super!
Avatar
Oleeen / 24 sierpnia 2012 o 19:43
chodzilam do Gimnazjum nr 10 i jestem tegoroczną absolwentką. teraz naukę kontynuować będę w I LO im. Stanisława Staszica, z czego jestem bardzo dumna:) w klasie mam wielu znajomych z bylego gimnazjum, co świadczy o tym, że z 'Dziesiątki' ludzie dostaja sie do najlepszych szkół. polecam ją z czystym sumieniem każdemu, kto liczy się z ciężką pracą, presją i ogromnymi ambicjami. w 'Dziesiątce' nie ma luzu, na co chodząc do tej szkoly bardzo narzekałam, jednakże z czasem zrozumiałam, że w ten sposób nauczyłam się systematyczności, radzenia sobie ze stresem, odpowiedzialności. nauczyciele wymagają i czasem cisną, ale kadra naprawdę bardzo sympatyczna, wkladaja duzo serca w swoja prace co widać z resztą po liczbie laureatów i wynikach egzaminów:) POLECAM POLECAM! szkoła publiczna, a wyniki takie same jak w prywatnych:)
chodzilam do Gimnazjum nr 10 i jestem tegoroczną absolwentką. teraz naukę kontynuować będę w I LO im. Stanisława Staszica, z czego jestem bardzo dumna:) w klasie mam wielu znajomych z bylego gimnazjum, co świadczy o tym, że z 'Dziesiątki' ludzie dostaja sie do najlepszych szkół. polecam ją z czystym sumieniem każdemu, kto liczy się z ciężką pracą, presją i ogromnymi ambicjami. w 'Dziesiątce' nie ma luzu, na co chodząc do tej szkoly bardzo narzekałam, jednakże z czasem zrozumiałam, że w ten sposób nauczyłam się systematycznośc... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2012 o 09:00
[quote name='c.' timestamp='1340497109' post='641335']
Co do tej rekrutacji - zazwyczaj wystarczy czerwony pasek. Jeśli ktoś go nie miał w podstawówce, to musi być naprawdę kompletnym kretynem.
[/quote]
W szkole podstawowej miałem średnią ocen ok 3,0
Na studiach PW - Informatyka ok 4,5
I kto tu jest idiotą?
Avatar
c. / 24 czerwca 2012 o 02:18
Ale wy durni jesteście. Już pomijając to, że czasem można pokusić się o przecinek, kropkę czy polskie znaki i ograniczyć liczbę znaków zapytania do jednego (co druga osoba czegoś z wyżej wymienionych nie zachowuje), ogólnie mówiąc, gadacie głupoty, powtarzacie jakieś durne, utarte frazesy i stereotypy (tak, tak, bez znajomości u księdza nie da rady do biskupiaka się dostać). Co do tej rekrutacji - zazwyczaj wystarczy czerwony pasek. Jeśli ktoś go nie miał w podstawówce, to musi być naprawdę kompletnym kretynem.
A co do ostatniej wypowiedzi - artykuł jest o najlepszych gimnazjach, a biskupiak i szkoły prywatne jak widać są w czołówce.
Ale wy durni jesteście. Już pomijając to, że czasem można pokusić się o przecinek, kropkę czy polskie znaki i ograniczyć liczbę znaków zapytania do jednego (co druga osoba czegoś z wyżej wymienionych nie zachowuje), ogólnie mówiąc, gadacie głupoty, powtarzacie jakieś durne, utarte frazesy i stereotypy (tak, tak, bez znajomości u księdza nie da rady do biskupiaka się dostać). Co do tej rekrutacji - zazwyczaj wystarczy czerwony pasek. Jeśli ktoś go nie miał w podstawówce, to musi być naprawdę kompletnym kretynem.
A co do ostatniej wypowi... rozwiń
Avatar
kokokoko / 23 czerwca 2012 o 20:54
Może czytelnicy chcieliby zapoznać się z wynikam innych gimnazjów z Lublina???Przecież nie każdy może się dostać do Biskupiaka ,czy też nie kazdego stać na naukę w prywatnym gimnazjum???A tu ,z normalnych szkół publicznych (lubelskich)widzę tylko 2 szkoły!
Avatar
Didi / 23 czerwca 2012 o 19:58
wszyscy jednogłośniue twiedzą ze Biskupiak to klasztor nie mają pojęcia co tam się dzieje oczywiście są osoby nastawione tylko i wyłącznie na naukę ale większosć chodzi na imprezy koncerty i niekoniecznie na kolanach idzie do Częstochowy. Wiem bo sama tam chodzę i nie żałuję tego
Avatar
ola / 22 czerwca 2012 o 22:28
Córka chodziła do Biskupiaka.Super szkoła , uczy myślenia, a nie wkuwania na pamięć.
Avatar
nauczyciel12 / 22 czerwca 2012 o 22:05
NIEPRWDA, GIMNAZJUM IM. KLONOWICA MIAŁ WYNIK Z JĘZYKA POLSKIEGO 87, 5 !!!!!!!!!
Avatar
wad / 22 czerwca 2012 o 20:43
jak co roku bzdurny tytuł
co to znaczy najlepsze?
jeżeli szkoła dostała ucznów którzy podstawówce uzyskali np.100%pkt. a teraz ich średnia wynosi 80% - to dobra szkoła czy do bani?
.....
Avatar
NNauczyciel / 22 czerwca 2012 o 20:01
Dużo zależy też od rejonu, w jakim znajduje się szkoła. Wiadomo ,że LSM to dzielnica inteligencka, stosunkowo mało jest patologii, rodzicom zależy na wykształceniu, więc jeśli jest taka potrzeba to dzieci nadrobią braki prywatnie. Ale co by nie mówić, to trzeba przyznać,że poziom w Gim 10 jest wysoki,wymagania duże, a Dyrektor to właściwa osoba na właściwym miejscu. Wiem, bo dwoje dzieci miałam w tej szkole. Gratuluję wyniku uczniom, nauczycielom i Dyrekcji. A Gimnazjum nr 10 polecam wszystkim.
Avatar
Matii / 16 października 2012 o 20:01
jasne , jasne
-,-
chodze do biskupiaka i jest super!
Avatar
Oleeen / 24 sierpnia 2012 o 19:43
chodzilam do Gimnazjum nr 10 i jestem tegoroczną absolwentką. teraz naukę kontynuować będę w I LO im. Stanisława Staszica, z czego jestem bardzo dumna:) w klasie mam wielu znajomych z bylego gimnazjum, co świadczy o tym, że z 'Dziesiątki' ludzie dostaja sie do najlepszych szkół. polecam ją z czystym sumieniem każdemu, kto liczy się z ciężką pracą, presją i ogromnymi ambicjami. w 'Dziesiątce' nie ma luzu, na co chodząc do tej szkoly bardzo narzekałam, jednakże z czasem zrozumiałam, że w ten sposób nauczyłam się systematyczności, radzenia sobie ze stresem, odpowiedzialności. nauczyciele wymagają i czasem cisną, ale kadra naprawdę bardzo sympatyczna, wkladaja duzo serca w swoja prace co widać z resztą po liczbie laureatów i wynikach egzaminów:) POLECAM POLECAM! szkoła publiczna, a wyniki takie same jak w prywatnych:)
chodzilam do Gimnazjum nr 10 i jestem tegoroczną absolwentką. teraz naukę kontynuować będę w I LO im. Stanisława Staszica, z czego jestem bardzo dumna:) w klasie mam wielu znajomych z bylego gimnazjum, co świadczy o tym, że z 'Dziesiątki' ludzie dostaja sie do najlepszych szkół. polecam ją z czystym sumieniem każdemu, kto liczy się z ciężką pracą, presją i ogromnymi ambicjami. w 'Dziesiątce' nie ma luzu, na co chodząc do tej szkoly bardzo narzekałam, jednakże z czasem zrozumiałam, że w ten sposób nauczyłam się systematycznośc... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2012 o 09:00
[quote name='c.' timestamp='1340497109' post='641335']
Co do tej rekrutacji - zazwyczaj wystarczy czerwony pasek. Jeśli ktoś go nie miał w podstawówce, to musi być naprawdę kompletnym kretynem.
[/quote]
W szkole podstawowej miałem średnią ocen ok 3,0
Na studiach PW - Informatyka ok 4,5
I kto tu jest idiotą?
Avatar
c. / 24 czerwca 2012 o 02:18
Ale wy durni jesteście. Już pomijając to, że czasem można pokusić się o przecinek, kropkę czy polskie znaki i ograniczyć liczbę znaków zapytania do jednego (co druga osoba czegoś z wyżej wymienionych nie zachowuje), ogólnie mówiąc, gadacie głupoty, powtarzacie jakieś durne, utarte frazesy i stereotypy (tak, tak, bez znajomości u księdza nie da rady do biskupiaka się dostać). Co do tej rekrutacji - zazwyczaj wystarczy czerwony pasek. Jeśli ktoś go nie miał w podstawówce, to musi być naprawdę kompletnym kretynem.
A co do ostatniej wypowiedzi - artykuł jest o najlepszych gimnazjach, a biskupiak i szkoły prywatne jak widać są w czołówce.
Ale wy durni jesteście. Już pomijając to, że czasem można pokusić się o przecinek, kropkę czy polskie znaki i ograniczyć liczbę znaków zapytania do jednego (co druga osoba czegoś z wyżej wymienionych nie zachowuje), ogólnie mówiąc, gadacie głupoty, powtarzacie jakieś durne, utarte frazesy i stereotypy (tak, tak, bez znajomości u księdza nie da rady do biskupiaka się dostać). Co do tej rekrutacji - zazwyczaj wystarczy czerwony pasek. Jeśli ktoś go nie miał w podstawówce, to musi być naprawdę kompletnym kretynem.
A co do ostatniej wypowi... rozwiń
Avatar
kokokoko / 23 czerwca 2012 o 20:54
Może czytelnicy chcieliby zapoznać się z wynikam innych gimnazjów z Lublina???Przecież nie każdy może się dostać do Biskupiaka ,czy też nie kazdego stać na naukę w prywatnym gimnazjum???A tu ,z normalnych szkół publicznych (lubelskich)widzę tylko 2 szkoły!
Avatar
Didi / 23 czerwca 2012 o 19:58
wszyscy jednogłośniue twiedzą ze Biskupiak to klasztor nie mają pojęcia co tam się dzieje oczywiście są osoby nastawione tylko i wyłącznie na naukę ale większosć chodzi na imprezy koncerty i niekoniecznie na kolanach idzie do Częstochowy. Wiem bo sama tam chodzę i nie żałuję tego
Avatar
ola / 22 czerwca 2012 o 22:28
Córka chodziła do Biskupiaka.Super szkoła , uczy myślenia, a nie wkuwania na pamięć.
Avatar
nauczyciel12 / 22 czerwca 2012 o 22:05
NIEPRWDA, GIMNAZJUM IM. KLONOWICA MIAŁ WYNIK Z JĘZYKA POLSKIEGO 87, 5 !!!!!!!!!
Avatar
wad / 22 czerwca 2012 o 20:43
jak co roku bzdurny tytuł
co to znaczy najlepsze?
jeżeli szkoła dostała ucznów którzy podstawówce uzyskali np.100%pkt. a teraz ich średnia wynosi 80% - to dobra szkoła czy do bani?
.....
Avatar
NNauczyciel / 22 czerwca 2012 o 20:01
Dużo zależy też od rejonu, w jakim znajduje się szkoła. Wiadomo ,że LSM to dzielnica inteligencka, stosunkowo mało jest patologii, rodzicom zależy na wykształceniu, więc jeśli jest taka potrzeba to dzieci nadrobią braki prywatnie. Ale co by nie mówić, to trzeba przyznać,że poziom w Gim 10 jest wysoki,wymagania duże, a Dyrektor to właściwa osoba na właściwym miejscu. Wiem, bo dwoje dzieci miałam w tej szkole. Gratuluję wyniku uczniom, nauczycielom i Dyrekcji. A Gimnazjum nr 10 polecam wszystkim.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra