Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2010 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Wypadek na al. Witosa. Motocyklistka potrąciła pieszych. Jedna osoba nie żyje

0 108 A A

Jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko ranna. To skutki dzisiejszego wypadku na al. Witosa w Lublinie. Motocyklistka potrąciła pieszych. – Była w takim szoku, że nawet nie mogliśmy sprawdzić jej trzeźwości – mówią policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragicznego wypadku doszło w piątek przed godz. 8 rano przy al. Witosa, tuż za hipermarketem Makro. – Kierujący samochodem ciężarowym zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, po którym szły dwie kobiety – relacjonuje Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.
W tym czasie jadąca lewym pasem motocyklistka chciała wyprzedzić ciężarówkę. Nie zatrzymała się na pasach i wjechała w przechodniów. Ostatni odczyt licznika motocykla wskazuje, że w momencie zderzenia jechała ok. 100 km/h.

Mało tego. – 7,5 tys. obrotów silnika na drugim liczniku wskazuje, że wjeżdżając na przejście jeszcze… przyspieszała – zdradza jeden z policjantów. – Siła uderzenia w pieszych była ogromna.

Na miejscu zginęła 56-letnia kobieta. Druga, o rok młodsza, w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ma złamaną kość przedramienia i obrażenia klatki piersiowej.

Ranna została też 39-letnia kierująca motocyklem. Trafiła do szpitala przy ul. Staszica. – Była w tak dużym szoku, że nie była wstanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Policjanci musieli pobrać od niej krew do badań (była trzeźwa – red.) – podkreśla mł. insp. Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Kobieta aż trzęsła się z emocji. To zdarzenie pozostanie jej głęboko w pamięci do końca życia.

– Motocykliści są najbardziej niebezpieczni dla samych siebie, bo w zderzeniu z samochodem zwykle nie mają szans – mówi Wojtowicz. – Ale są też niezwykle groźni dla pieszych. Co pokazuje przykład z w piątku.

– W tym przypadku kierująca motocyklem zagapiła się i nie przestrzegała przepisów. Jej wina jest ewidentna – ocenia Artur Banaszkiewicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. – Generalnie kobiety jeżdżą ostrożniej od mężczyzn. A już na pewno podchodzą do egzaminów na prawo jazdy na takich samych zasadach jak mężczyźni.

Mało tego. – Wśród chętnych do uzyskania uprawnień do kierowania motocyklem kobiet z roku na rok jest coraz więcej – dodaje Banaszkiewicz. Teraz stanowią już kilkanaście procent wszystkich zdających.

Warto zaznaczyć, że miejsce, w którym doszło do wypadku, jest szczególnie groźne. – Co chwilę widzę przez okno jakąś stłuczkę, co kilka dni karetka zabiera kogoś poturbowanego – mówi pani Janina, mieszkająca w bloku obok (przy ul. Zimowej).

– Na tym odcinku drogi można rozwinąć bardzo dużą prędkość, co kierowcy często robią mimo ograniczenia do 70 km/h. Aż tu nagle pojawia się przejście dla pieszych – wyjaśnia Wojtowicz. – To bardzo niebezpieczne miejsce, dlatego i kierowcy i piesi powinni zwrócić tu szczególną uwagę. Ci drudzy częściej powinni też korzystać z kładki, która jest niedaleko.

Za ominięcie pojazdu, który zatrzymał się by przepuścić pieszych, grozi 10 punktów karnych i 500 zł mandatu.

Komentarze 108

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 września 2010 o 17:44
Jak to była CBF250 rzeczywiście, to przy 9000 jest w tym motorze odcinka (moc maksymalna przy 8000).
Jeżeli miała 7500 w chwili wypadku, to rozpędzała się i to bez dwóch zdań.
Sam mam skuterek 125cm na stanie i powiem tyle... można nim spokojnie 100km/h frunąć, byleby się kierownicy mocno trzymać... przy 250cm CBF, choć to mały motocykl, można spokojnie o 180km/h się pokusić.

Więc po co te farmazony?
Po co te duperele o upewnieniu się pieszego, przed wejściem na przejście, że nie włazi przed nadjeżdżający pojazd, skoro przepis ten dotyczy tylko wejścia na przejście a nie poruszania się nim?
Skoro ta biedna kobieta została przepuszczona przez kierowcę ciężarówki, to ostatnie o czym mogła pomyśleć (i to zgodnie z przepisami PoRD), to to, że jakaś idiotka czegoś na kursie się nie nauczyła. Zwłaszcza, że jest to miejsce szczególnie często przez "L-ki" uczęszczane.

Morderczyni i tyle. Wsiadła na motor, mózg zostawiając w domu.
Jak to była CBF250 rzeczywiście, to przy 9000 jest w tym motorze odcinka (moc maksymalna przy 8000).
Jeżeli miała 7500 w chwili wypadku, to rozpędzała się i to bez dwóch zdań.
Sam mam skuterek 125cm na stanie i powiem tyle... można nim spokojnie 100km/h frunąć, byleby się kierownicy mocno trzymać... przy 250cm CBF, choć to mały motocykl, można spokojnie o 180km/h się pokusić.

Więc po co te farmazony?
Po co te duperele o upewnieniu się pieszego, przed wejściem na przejście, że nie włazi przed nadjeżdżający pojaz... rozwiń
Avatar
krystyna / 7 września 2010 o 16:09
[quote name='Błażej' date='03 wrzesień 2010 - 19:23 ' timestamp='1283534622' post='341241']
w kodekcjie drogowym nie ma zadnego paragrafu ani innej adnotacji zabraniajacej jezdzic jakimikolwiek pojazdami bedac w ciazy...

a dwa klania sie czytanie i zapamietywanie... nigdzie nie ma informacji ze jechala 150 km/h
[/quote]

rodzina wie chyba wiecej niz pismaki,nie ma przepisow dotyczacych jazdy w ciazy ale nie wiem jak mozna jezdzic na motorze z takim brzuchem.glupota nieodpowiedzialnosc brak slow gdyby to byla moja ciotka schowalabym sie do mysiej dziury ze wstydu
[quote name='Błażej' date='03 wrzesień 2010 - 19:23 ' timestamp='1283534622' post='341241']
w kodekcjie drogowym nie ma zadnego paragrafu ani innej adnotacji zabraniajacej jezdzic jakimikolwiek pojazdami bedac w ciazy...

a dwa klania sie czytanie i zapamietywanie... nigdzie nie ma informacji ze jechala 150 km/h
[/quote]

rodzina wie chyba wiecej niz pismaki,nie ma przepisow dotyczacych jazdy w ciazy ale nie wiem jak mozna jezdzic na motorze z takim brzuchem.glupota nieodpo... rozwiń
Avatar
Marek / 6 września 2010 o 23:05
Potrzebna jest każda krew, najlepiej grupy A Rh(-) lub O Rh(-) dla Zofi Szkoły, ofiary wypadku. Krew nalezy zaznaczac w punkcie krwiodastwa dla szpitala MSWIA na Majdanku w Lublinie. Bardzo proszę o pomoc !!!
Avatar
kuleczka / 6 września 2010 o 18:03
[quote name='kuleczka' date='03 wrzesień 2010 - 21:34 ' timestamp='1283542463' post='341306']
Nie. Popatrz jeszcze raz na wypowiedz... cały kontekst zdania i te magiczne "...". (no dobrze, podpowiem - to się nazywa ironia). "Z tego co mówili". Powyżej jest moje stwierdzenie, że przyjechałam już w momencie reanimacji jednej z ofiar. Nie oceniam tego, czego nie widziałam na własne oczy. I chyba każdy, chociaż trochę myślący człowiek wie, że jak się jeden zatrzymuje, to widocznie ktoś będzie przechodził przez ulicę - gdzie każdy normalny człowiek zatrzyma pojazd, którym kieruje. Oczywiście zdarzają się tacy, którzy myślą, że są nieśmiertelni i prawo ich nie dotyczy. Nie ważne jakie prawo.Jedno z tych trzech zapewne. I pisze się "Provident". * Do czego jest Ci to potrzebne? Przyjedź rano, zobaczysz rudy łeb, to będziesz wiedzieć Bo nie widziałam nikogo innego z takim kolorem włosów jak mój... zwłaszcza, że moje natural *
[/quote]
[quote name='lord' date='03 wrzesień 2010 - 22:51 ' timestamp='1283547096' post='341349']
zanim coś napiszesz to zapoznaj się przepisami o ruchu drogowym - to co zrobiła motocyklistka jest kardynalnym błędem - naruszenie zakazu wyprzedzania (ten przypadek w przepisach jest traktowany jako wyprzedzanie na przejściu). Ilość pasów tu nie ma znaczenia.
[/quote]

Wystarczyło przeczytać kolejny gdzieś tam post [url=http://forum.dziennikwschodni.pl/wypadek-na-al-witosa-motocyklistka-potracila-pieszych-jedna-osoba-nie-zyje-t37178/page__view__findpost__p__341306]o dokładnie ten[/url], żeby wiedzieć o czym mówię

[quote name='Dżon-14' date='04 wrzesień 2010 - 10:29 ' timestamp='1283588962' post='341415']
Być może dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie tam progów. Jeden czy drugi uszkodziłby sobie samochód to nauczyliby się zauważać pasy dla pieszych. - Chyba Cię słonko w głowę sparzyło... "Hopki" na dwupasmówce, drodze wylotowej z miasta. Weź się otrząśnij.[/quote]

To taka luźna propozycja Równie dobrą mogą być światła, albo całkowite zlikwidowanie pasów, jak też tego przystanku autobusowego zaraz przy nich - żeby ludzie nie przechodzili na wała.


[quote name='Dżon-14' date='04 wrzesień 2010 - 10:29 ' timestamp='1283588962' post='341415']
sama parę razy mało nie zostałam potrącona na pasach - bo jeden się zatrzymał a drugi doszedł do wniosku, że nie ma takiej potrzeby. Co zabawniejsze, zatrzymał się pan na pasie po lewej a tuż przed moimi stopami przejechał się pan po prawym. Jeszcze usłyszałam wiązankę mocno soczystą pod swoim adresem. - Fakt są tacy kretyni, sam nie raz miałem taką przygodę. Wypadałoby ich wyciągać i tylko tłuc w te puste łby.[/quote]

Albo strzelać w kolana

[quote name='Dżon-14' date='04 wrzesień 2010 - 10:29 ' timestamp='1283588962' post='341415']
Na pasach pieszy ma ZAWSZE pierwszeństwo. - Jasne nawet jak wskoczy pod nadjeżdżające auto. Z tym twoim ZAWSZE, to sięgnij do kodeksu drogowego i poczytaj co nieco. Albo chociaż do zdrowego rozsądku, którego nie zastąpią żadne przepisy. Przez takie myślenie są właśnie wypadki z udziałem pieszych, bo sobie myśli jeden z drugim, że są właśnie święci na pasach, nie bacząc na sposób w jaki na nie wchodzą. Także nie powielaj bzdur.[/quote]

No raczej nie rozjedziesz pieszego, który przepisowo wszedł już na pasy. I o takie pierwszeństwo mi chodziło od samego początku. W starciu z samochodem czy motocyklem (jak widać po ostatnich zdarzeniach) człowiek ma niewielkie lub też zerowe szanse. Nie mówimy o wtargnięciu na pasy przed nadjeżdżający pojazd drogowy.
Tak jak z kładką, ja wolę poczekać (nawet te 5 minut) aż będę miała całkowicie wolną drogę żeby przejść na drugą stronę niż ryzykować starcie ze zderzakiem/maską/kołem.
Logicznie rzecz biorąc: Jeżeli jakiś pojazd zatrzymuje się przed samymi pasami (mając na uwadze to, że nie łamie przepisów i nie uprawia postoju w takim miejscu), to oczywiste jest, że przepuszcza kogoś, kto właśnie przechodzi przez pasy. Logiczne też jest, że należy się przed tymi pasami zatrzymać... lub nielogicznie rozjechać człowieka.


Dodam wam tylko jedno, może nie związane z tym wypadkiem, ani ogólnie z ruchem drogowym.
Ale byłam w sobotę na zawodach strzeleckich i widziałam sytuację, która zmroziła mi krew w żyłach. Skończyła się runda i sędzia kazał odłożyć broń oraz nie dotykać jej pod żadnym pozorem (logiczne). Następnie sędzia techniczny wyszedł za linię strzału, żeby oznaczyć strzały próbne. W tym momencie jeden (starszy) pan wziął do ręki pistolet i amunicję. Pomijam to, że odkładając ją celował w zawodnika obok.
Kiedy wywiązała się "scena", jedyne co powiedział to "Nie wiedziałem" - na zarzut sędziego, że tam znajdował się człowiek i nie wolno mu nawet dotykać broni. To nic, że mógł ją zabić (bo amunicja była ostra). On po prostu nie wiedział. Pytanie, kto w ogóle wydał mu glejt. I jak on się uchował w KS.
Zasady i przepisy są po to, żeby czynić życie łatwiejszym i dłuższym (niektóre nie są oczywiście logiczne ani przydatne, ale większość owszem).
A człowiek jest na tyle delikatną istotą, że bardzo łatwo ją zranić, a nawet zabić.
I tyle z opowieści starszej pani
[quote name='kuleczka' date='03 wrzesień 2010 - 21:34 ' timestamp='1283542463' post='341306']
Nie. Popatrz jeszcze raz na wypowiedz... cały kontekst zdania i te magiczne "...". (no dobrze, podpowiem - to się nazywa ironia). "Z tego co mówili". Powyżej jest moje stwierdzenie, że przyjechałam już w momencie reanimacji jednej z ofiar. Nie oceniam tego, czego nie widziałam na własne oczy. I chyba każdy, chociaż trochę myślący człowiek wie, że jak się jeden zatrzymuje, to widocznie ktoś b... rozwiń
Avatar
EDZIA .K / 5 września 2010 o 17:40
ALE WSZYSCY TU MĄDRZY -- PO PIERWSZE WIĘKSZOŚĆ LUDZI ŁAZI JAK ŚWIĘTE KROWY PO PASACH ....PRZYDAŁO BY SIĘ TROSZKĘ WYOBRAZNI ZWŁASZCZA JAK SIE WYCHODZI Z ZA AUTOBUSU LUB CIĘŻARÓWKI A PO DRUGIE , TO MÓGŁ BY SIĘ K... ZAJĄĆ TĄ WITOSA BO TAM CUDA WIANKI SIE DZIEJĄ .....SYGNALIZACJA ŚWIETLNA I JESZCZE RAZ SYGNALIZACJA . A KOBITA BĘDZIE MIAŁ NAUCZKĘ DO KOŃCA ŻYCIA TO PO CO JESCZE JĄ POTĘPIAĆ I OBSMAROWYWAĆ .....GDYBY WSZYSCY BYLI TACY MĄDŻY JAK WY NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE BYŁO BY WYPADKÓW !!!!
Avatar
Iza / 5 września 2010 o 10:34
[quote name='SANDRA' date='03 wrzesień 2010 - 17:27 ' timestamp='1283527661' post='341167']
Prosze o grzeczniejsze komentarze gdyż znam tę motocyklistkę gdyż to moja ciocia. WIĘC TROCHĘ SZACUNKU.!!!!!!!!!!!
[/quote]
No to ciocię będziesz odwiedzać w ciupie przez najbliższe 8 lat . A propo czy w Twojej rodzinie wszyscy tacy porąbani ... ??? mordercy drogowi
Avatar
wet / 4 września 2010 o 18:20
[quote name='SANDRA' date='03 wrzesień 2010 - 17:27 ' timestamp='1283527661' post='341167']
Prosze o grzeczniejsze komentarze gdyż znam tę motocyklistkę gdyż to moja ciocia. WIĘC TROCHĘ SZACUNKU.!!!!!!!!!!!
[/quote]
twoja ciocia to szatan za kierownicą- morderczyni a czy dla takim należy sie szacunek?
Avatar
ktosia / 4 września 2010 o 17:40
[quote name='Lolek' date='04 wrzesień 2010 - 10:16 ' timestamp='1283588181' post='341411']
Chyba raczej do takich jak ty. Pewnie nie raz wbijasz przed jadący samochód na przejście dla pieszych. Bo przecież masz w tym pustym łbie zakodowane, że "pieszy na pasach to świętość i basta" - nawet jak wskoczy tam 5 metrów przed nadjeżdżającym autem. Idioci tobie podobni uważają, że samochody powinny się zatrzymywać jeżeli tylko pieszy znajdzie się w pobliżu "zebry". Albo jedzie jeden lub dwa samochody, za nimi pusto, a taki kretyn musi się wpakować przed nich i wymusić zatrzymanie, pomimo że za 2 sekundy przeszedłby bez żadnego zagorożenia. Inna już sprawa, że są też kierowcy idioci, którzy jakgdyby mają za punkt honoru postawione, żeby się nie zatrzymywać przed przejściami dla pieszych. Ale na szczęscie takich jest stosunkowo mało...
[/quote]
Wyobraź sobie, że czasem pieszy nie ma wyjścia innego jak się wbić na przejście, bo inaczej żaden kierowca nie przepuści -przecież mu się spieszy,choć jedzie samochodem !!! I nieważne, że jest mróz, że leje deszcz, przejeżdzające samochody chlapią wodą, no ale cóż pieszy ma czas i tak "se" może stać na przejściu aż do us*ranej śmierci i przygladać się jadącej kolumnie samochodów. A kierowca jedzie sobie w ciepełku i nie daj Bóg, wystawić mu stopę na pasy, bo już za szybą widać bezdzwięczne wrzuty typu " gdzie leziesz babo, krowo, baranie" (niepotrzebne skreślić). Cóź punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a ja znam te dwa punkty dlatego zawsze staram się przepuszczać pieszych.
[quote name='Lolek' date='04 wrzesień 2010 - 10:16 ' timestamp='1283588181' post='341411']
Chyba raczej do takich jak ty. Pewnie nie raz wbijasz przed jadący samochód na przejście dla pieszych. Bo przecież masz w tym pustym łbie zakodowane, że "pieszy na pasach to świętość i basta" - nawet jak wskoczy tam 5 metrów przed nadjeżdżającym autem. Idioci tobie podobni uważają, że samochody powinny się zatrzymywać jeżeli tylko pieszy znajdzie się w pobliżu "zebry". Albo jedzie jeden lub dwa ... rozwiń
Avatar
moderator kretynów / 4 września 2010 o 16:55
[quote name='Ron' date='03 wrzesień 2010 - 20:35 ' timestamp='1283538954' post='341275']
Te motocykle to POtworna plaga. Nie tylko POruszają się jak POtencjalni samobójcy to jeszcze ten POtworny hałas, czasem nawet na kilometr czy dwa. Każdy skasowany motocykl to więcej sPOkoju w mieście, szkoda tylko że często jest to także święty sPOkój.
[/quote]

Ron, tak abstrahując (wiem, pewnie trudne słowo dla Ciebie) od tematu, po kiego ch... wszędzie gdzie jest zbitka literowa "PO" piszesz z dużej litery? Czyżbyś był upośledzonym dzieckiem neostrady? Temat nie należy do politycznych, więc nie rób z siebie większego deb***a niż jesteś zapewne. Matko, skąd tacy deb***e się biorą.....
[quote name='Ron' date='03 wrzesień 2010 - 20:35 ' timestamp='1283538954' post='341275']
Te motocykle to POtworna plaga. Nie tylko POruszają się jak POtencjalni samobójcy to jeszcze ten POtworny hałas, czasem nawet na kilometr czy dwa. Każdy skasowany motocykl to więcej sPOkoju w mieście, szkoda tylko że często jest to także święty sPOkój.
[/quote]

Ron, tak abstrahując (wiem, pewnie trudne słowo dla Ciebie) od tematu, po kiego ch... wszędzie gdzie jest zbitka literowa "PO" pi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2010 o 16:40
Gorącą rurę wydechową wsadzić jej w p i z d ę
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 września 2010 o 17:44
Jak to była CBF250 rzeczywiście, to przy 9000 jest w tym motorze odcinka (moc maksymalna przy 8000).
Jeżeli miała 7500 w chwili wypadku, to rozpędzała się i to bez dwóch zdań.
Sam mam skuterek 125cm na stanie i powiem tyle... można nim spokojnie 100km/h frunąć, byleby się kierownicy mocno trzymać... przy 250cm CBF, choć to mały motocykl, można spokojnie o 180km/h się pokusić.

Więc po co te farmazony?
Po co te duperele o upewnieniu się pieszego, przed wejściem na przejście, że nie włazi przed nadjeżdżający pojazd, skoro przepis ten dotyczy tylko wejścia na przejście a nie poruszania się nim?
Skoro ta biedna kobieta została przepuszczona przez kierowcę ciężarówki, to ostatnie o czym mogła pomyśleć (i to zgodnie z przepisami PoRD), to to, że jakaś idiotka czegoś na kursie się nie nauczyła. Zwłaszcza, że jest to miejsce szczególnie często przez "L-ki" uczęszczane.

Morderczyni i tyle. Wsiadła na motor, mózg zostawiając w domu.
Jak to była CBF250 rzeczywiście, to przy 9000 jest w tym motorze odcinka (moc maksymalna przy 8000).
Jeżeli miała 7500 w chwili wypadku, to rozpędzała się i to bez dwóch zdań.
Sam mam skuterek 125cm na stanie i powiem tyle... można nim spokojnie 100km/h frunąć, byleby się kierownicy mocno trzymać... przy 250cm CBF, choć to mały motocykl, można spokojnie o 180km/h się pokusić.

Więc po co te farmazony?
Po co te duperele o upewnieniu się pieszego, przed wejściem na przejście, że nie włazi przed nadjeżdżający pojaz... rozwiń
Avatar
krystyna / 7 września 2010 o 16:09
[quote name='Błażej' date='03 wrzesień 2010 - 19:23 ' timestamp='1283534622' post='341241']
w kodekcjie drogowym nie ma zadnego paragrafu ani innej adnotacji zabraniajacej jezdzic jakimikolwiek pojazdami bedac w ciazy...

a dwa klania sie czytanie i zapamietywanie... nigdzie nie ma informacji ze jechala 150 km/h
[/quote]

rodzina wie chyba wiecej niz pismaki,nie ma przepisow dotyczacych jazdy w ciazy ale nie wiem jak mozna jezdzic na motorze z takim brzuchem.glupota nieodpowiedzialnosc brak slow gdyby to byla moja ciotka schowalabym sie do mysiej dziury ze wstydu
[quote name='Błażej' date='03 wrzesień 2010 - 19:23 ' timestamp='1283534622' post='341241']
w kodekcjie drogowym nie ma zadnego paragrafu ani innej adnotacji zabraniajacej jezdzic jakimikolwiek pojazdami bedac w ciazy...

a dwa klania sie czytanie i zapamietywanie... nigdzie nie ma informacji ze jechala 150 km/h
[/quote]

rodzina wie chyba wiecej niz pismaki,nie ma przepisow dotyczacych jazdy w ciazy ale nie wiem jak mozna jezdzic na motorze z takim brzuchem.glupota nieodpo... rozwiń
Avatar
Marek / 6 września 2010 o 23:05
Potrzebna jest każda krew, najlepiej grupy A Rh(-) lub O Rh(-) dla Zofi Szkoły, ofiary wypadku. Krew nalezy zaznaczac w punkcie krwiodastwa dla szpitala MSWIA na Majdanku w Lublinie. Bardzo proszę o pomoc !!!
Avatar
kuleczka / 6 września 2010 o 18:03
[quote name='kuleczka' date='03 wrzesień 2010 - 21:34 ' timestamp='1283542463' post='341306']
Nie. Popatrz jeszcze raz na wypowiedz... cały kontekst zdania i te magiczne "...". (no dobrze, podpowiem - to się nazywa ironia). "Z tego co mówili". Powyżej jest moje stwierdzenie, że przyjechałam już w momencie reanimacji jednej z ofiar. Nie oceniam tego, czego nie widziałam na własne oczy. I chyba każdy, chociaż trochę myślący człowiek wie, że jak się jeden zatrzymuje, to widocznie ktoś będzie przechodził przez ulicę - gdzie każdy normalny człowiek zatrzyma pojazd, którym kieruje. Oczywiście zdarzają się tacy, którzy myślą, że są nieśmiertelni i prawo ich nie dotyczy. Nie ważne jakie prawo.Jedno z tych trzech zapewne. I pisze się "Provident". * Do czego jest Ci to potrzebne? Przyjedź rano, zobaczysz rudy łeb, to będziesz wiedzieć Bo nie widziałam nikogo innego z takim kolorem włosów jak mój... zwłaszcza, że moje natural *
[/quote]
[quote name='lord' date='03 wrzesień 2010 - 22:51 ' timestamp='1283547096' post='341349']
zanim coś napiszesz to zapoznaj się przepisami o ruchu drogowym - to co zrobiła motocyklistka jest kardynalnym błędem - naruszenie zakazu wyprzedzania (ten przypadek w przepisach jest traktowany jako wyprzedzanie na przejściu). Ilość pasów tu nie ma znaczenia.
[/quote]

Wystarczyło przeczytać kolejny gdzieś tam post [url=http://forum.dziennikwschodni.pl/wypadek-na-al-witosa-motocyklistka-potracila-pieszych-jedna-osoba-nie-zyje-t37178/page__view__findpost__p__341306]o dokładnie ten[/url], żeby wiedzieć o czym mówię

[quote name='Dżon-14' date='04 wrzesień 2010 - 10:29 ' timestamp='1283588962' post='341415']
Być może dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie tam progów. Jeden czy drugi uszkodziłby sobie samochód to nauczyliby się zauważać pasy dla pieszych. - Chyba Cię słonko w głowę sparzyło... "Hopki" na dwupasmówce, drodze wylotowej z miasta. Weź się otrząśnij.[/quote]

To taka luźna propozycja Równie dobrą mogą być światła, albo całkowite zlikwidowanie pasów, jak też tego przystanku autobusowego zaraz przy nich - żeby ludzie nie przechodzili na wała.


[quote name='Dżon-14' date='04 wrzesień 2010 - 10:29 ' timestamp='1283588962' post='341415']
sama parę razy mało nie zostałam potrącona na pasach - bo jeden się zatrzymał a drugi doszedł do wniosku, że nie ma takiej potrzeby. Co zabawniejsze, zatrzymał się pan na pasie po lewej a tuż przed moimi stopami przejechał się pan po prawym. Jeszcze usłyszałam wiązankę mocno soczystą pod swoim adresem. - Fakt są tacy kretyni, sam nie raz miałem taką przygodę. Wypadałoby ich wyciągać i tylko tłuc w te puste łby.[/quote]

Albo strzelać w kolana

[quote name='Dżon-14' date='04 wrzesień 2010 - 10:29 ' timestamp='1283588962' post='341415']
Na pasach pieszy ma ZAWSZE pierwszeństwo. - Jasne nawet jak wskoczy pod nadjeżdżające auto. Z tym twoim ZAWSZE, to sięgnij do kodeksu drogowego i poczytaj co nieco. Albo chociaż do zdrowego rozsądku, którego nie zastąpią żadne przepisy. Przez takie myślenie są właśnie wypadki z udziałem pieszych, bo sobie myśli jeden z drugim, że są właśnie święci na pasach, nie bacząc na sposób w jaki na nie wchodzą. Także nie powielaj bzdur.[/quote]

No raczej nie rozjedziesz pieszego, który przepisowo wszedł już na pasy. I o takie pierwszeństwo mi chodziło od samego początku. W starciu z samochodem czy motocyklem (jak widać po ostatnich zdarzeniach) człowiek ma niewielkie lub też zerowe szanse. Nie mówimy o wtargnięciu na pasy przed nadjeżdżający pojazd drogowy.
Tak jak z kładką, ja wolę poczekać (nawet te 5 minut) aż będę miała całkowicie wolną drogę żeby przejść na drugą stronę niż ryzykować starcie ze zderzakiem/maską/kołem.
Logicznie rzecz biorąc: Jeżeli jakiś pojazd zatrzymuje się przed samymi pasami (mając na uwadze to, że nie łamie przepisów i nie uprawia postoju w takim miejscu), to oczywiste jest, że przepuszcza kogoś, kto właśnie przechodzi przez pasy. Logiczne też jest, że należy się przed tymi pasami zatrzymać... lub nielogicznie rozjechać człowieka.


Dodam wam tylko jedno, może nie związane z tym wypadkiem, ani ogólnie z ruchem drogowym.
Ale byłam w sobotę na zawodach strzeleckich i widziałam sytuację, która zmroziła mi krew w żyłach. Skończyła się runda i sędzia kazał odłożyć broń oraz nie dotykać jej pod żadnym pozorem (logiczne). Następnie sędzia techniczny wyszedł za linię strzału, żeby oznaczyć strzały próbne. W tym momencie jeden (starszy) pan wziął do ręki pistolet i amunicję. Pomijam to, że odkładając ją celował w zawodnika obok.
Kiedy wywiązała się "scena", jedyne co powiedział to "Nie wiedziałem" - na zarzut sędziego, że tam znajdował się człowiek i nie wolno mu nawet dotykać broni. To nic, że mógł ją zabić (bo amunicja była ostra). On po prostu nie wiedział. Pytanie, kto w ogóle wydał mu glejt. I jak on się uchował w KS.
Zasady i przepisy są po to, żeby czynić życie łatwiejszym i dłuższym (niektóre nie są oczywiście logiczne ani przydatne, ale większość owszem).
A człowiek jest na tyle delikatną istotą, że bardzo łatwo ją zranić, a nawet zabić.
I tyle z opowieści starszej pani
[quote name='kuleczka' date='03 wrzesień 2010 - 21:34 ' timestamp='1283542463' post='341306']
Nie. Popatrz jeszcze raz na wypowiedz... cały kontekst zdania i te magiczne "...". (no dobrze, podpowiem - to się nazywa ironia). "Z tego co mówili". Powyżej jest moje stwierdzenie, że przyjechałam już w momencie reanimacji jednej z ofiar. Nie oceniam tego, czego nie widziałam na własne oczy. I chyba każdy, chociaż trochę myślący człowiek wie, że jak się jeden zatrzymuje, to widocznie ktoś b... rozwiń
Avatar
EDZIA .K / 5 września 2010 o 17:40
ALE WSZYSCY TU MĄDRZY -- PO PIERWSZE WIĘKSZOŚĆ LUDZI ŁAZI JAK ŚWIĘTE KROWY PO PASACH ....PRZYDAŁO BY SIĘ TROSZKĘ WYOBRAZNI ZWŁASZCZA JAK SIE WYCHODZI Z ZA AUTOBUSU LUB CIĘŻARÓWKI A PO DRUGIE , TO MÓGŁ BY SIĘ K... ZAJĄĆ TĄ WITOSA BO TAM CUDA WIANKI SIE DZIEJĄ .....SYGNALIZACJA ŚWIETLNA I JESZCZE RAZ SYGNALIZACJA . A KOBITA BĘDZIE MIAŁ NAUCZKĘ DO KOŃCA ŻYCIA TO PO CO JESCZE JĄ POTĘPIAĆ I OBSMAROWYWAĆ .....GDYBY WSZYSCY BYLI TACY MĄDŻY JAK WY NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE BYŁO BY WYPADKÓW !!!!
Avatar
Iza / 5 września 2010 o 10:34
[quote name='SANDRA' date='03 wrzesień 2010 - 17:27 ' timestamp='1283527661' post='341167']
Prosze o grzeczniejsze komentarze gdyż znam tę motocyklistkę gdyż to moja ciocia. WIĘC TROCHĘ SZACUNKU.!!!!!!!!!!!
[/quote]
No to ciocię będziesz odwiedzać w ciupie przez najbliższe 8 lat . A propo czy w Twojej rodzinie wszyscy tacy porąbani ... ??? mordercy drogowi
Avatar
wet / 4 września 2010 o 18:20
[quote name='SANDRA' date='03 wrzesień 2010 - 17:27 ' timestamp='1283527661' post='341167']
Prosze o grzeczniejsze komentarze gdyż znam tę motocyklistkę gdyż to moja ciocia. WIĘC TROCHĘ SZACUNKU.!!!!!!!!!!!
[/quote]
twoja ciocia to szatan za kierownicą- morderczyni a czy dla takim należy sie szacunek?
Avatar
ktosia / 4 września 2010 o 17:40
[quote name='Lolek' date='04 wrzesień 2010 - 10:16 ' timestamp='1283588181' post='341411']
Chyba raczej do takich jak ty. Pewnie nie raz wbijasz przed jadący samochód na przejście dla pieszych. Bo przecież masz w tym pustym łbie zakodowane, że "pieszy na pasach to świętość i basta" - nawet jak wskoczy tam 5 metrów przed nadjeżdżającym autem. Idioci tobie podobni uważają, że samochody powinny się zatrzymywać jeżeli tylko pieszy znajdzie się w pobliżu "zebry". Albo jedzie jeden lub dwa samochody, za nimi pusto, a taki kretyn musi się wpakować przed nich i wymusić zatrzymanie, pomimo że za 2 sekundy przeszedłby bez żadnego zagorożenia. Inna już sprawa, że są też kierowcy idioci, którzy jakgdyby mają za punkt honoru postawione, żeby się nie zatrzymywać przed przejściami dla pieszych. Ale na szczęscie takich jest stosunkowo mało...
[/quote]
Wyobraź sobie, że czasem pieszy nie ma wyjścia innego jak się wbić na przejście, bo inaczej żaden kierowca nie przepuści -przecież mu się spieszy,choć jedzie samochodem !!! I nieważne, że jest mróz, że leje deszcz, przejeżdzające samochody chlapią wodą, no ale cóż pieszy ma czas i tak "se" może stać na przejściu aż do us*ranej śmierci i przygladać się jadącej kolumnie samochodów. A kierowca jedzie sobie w ciepełku i nie daj Bóg, wystawić mu stopę na pasy, bo już za szybą widać bezdzwięczne wrzuty typu " gdzie leziesz babo, krowo, baranie" (niepotrzebne skreślić). Cóź punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a ja znam te dwa punkty dlatego zawsze staram się przepuszczać pieszych.
[quote name='Lolek' date='04 wrzesień 2010 - 10:16 ' timestamp='1283588181' post='341411']
Chyba raczej do takich jak ty. Pewnie nie raz wbijasz przed jadący samochód na przejście dla pieszych. Bo przecież masz w tym pustym łbie zakodowane, że "pieszy na pasach to świętość i basta" - nawet jak wskoczy tam 5 metrów przed nadjeżdżającym autem. Idioci tobie podobni uważają, że samochody powinny się zatrzymywać jeżeli tylko pieszy znajdzie się w pobliżu "zebry". Albo jedzie jeden lub dwa ... rozwiń
Avatar
moderator kretynów / 4 września 2010 o 16:55
[quote name='Ron' date='03 wrzesień 2010 - 20:35 ' timestamp='1283538954' post='341275']
Te motocykle to POtworna plaga. Nie tylko POruszają się jak POtencjalni samobójcy to jeszcze ten POtworny hałas, czasem nawet na kilometr czy dwa. Każdy skasowany motocykl to więcej sPOkoju w mieście, szkoda tylko że często jest to także święty sPOkój.
[/quote]

Ron, tak abstrahując (wiem, pewnie trudne słowo dla Ciebie) od tematu, po kiego ch... wszędzie gdzie jest zbitka literowa "PO" piszesz z dużej litery? Czyżbyś był upośledzonym dzieckiem neostrady? Temat nie należy do politycznych, więc nie rób z siebie większego deb***a niż jesteś zapewne. Matko, skąd tacy deb***e się biorą.....
[quote name='Ron' date='03 wrzesień 2010 - 20:35 ' timestamp='1283538954' post='341275']
Te motocykle to POtworna plaga. Nie tylko POruszają się jak POtencjalni samobójcy to jeszcze ten POtworny hałas, czasem nawet na kilometr czy dwa. Każdy skasowany motocykl to więcej sPOkoju w mieście, szkoda tylko że często jest to także święty sPOkój.
[/quote]

Ron, tak abstrahując (wiem, pewnie trudne słowo dla Ciebie) od tematu, po kiego ch... wszędzie gdzie jest zbitka literowa "PO" pi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2010 o 16:40
Gorącą rurę wydechową wsadzić jej w p i z d ę
Zobacz wszystkie komentarze 108

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 8 15

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 9 4

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!