Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2010 r.
14:24
Edytuj ten wpis

Wypadek w Bogucinie: Ślady zielonego lakieru na plecaku zabitego 14-latka

Autor: Zdjęcie autora er aj łm
0 13 A A

Policja szuka kierowcy, który w Bogucinie śmiertelnie potrącił 14-latka i uciekł. - Sylwek leżał w kałuży niedaleko przystanku. Na plecaku miał ślady zielonego lakieru samochodowego - opowiada Jan Jóźwiak, ojciec chłopca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragedii doszło około godz. 7.40. Gimnazjalista szedł na przystanek autobusowy, by gimbusem dojechać do szkoły w Garbowie.

- Mój syn wyszedł z domu do szkoły. Miał do przejścia kilkaset metrów trasą warszawską. Pięć minut później z domu wyszedł też Piotrek (brat 14-latka - przyp. red.). Znalazł Sylwka leżącego w kałuży niedaleko przystanku - mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Jan Jóźwiak, ojciec chłopca.

Po chwili przyjechała karetka. 14-latek był reanimowany na miejscu wypadku w Bogucinie. Później trafił do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Lekarzom nie udało się go uratować. - Z powodu rozlicznych urazów wielonarządowych nie powiodła się akcja resucystacyjna (akcja reanimacyjna - red.), polegająca na próbie przywrócenia podstawowych funkcji życiowych - informuje Agnieszka Osińska, rzeczniczka DSK.

Policja podejrzewa, że chłopiec został potrącony przez pojazd, a kierowca uciekł z miejsca wypadku. Nie znaleziono jednak żadnych elementów po samochodzie. - Mój syn miał na plecaku ślady zielonego lakieru - dodaje Jan Jóźwiak.

Policjanci apelują do osób, które mogły być świadkami wypadku. Są proszone o kontakt tel. (81) 756-17-97 (dyżurny Policji KP Niemce) lub 997.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rafał / 9 września 2010 o 10:28
fajnym był kolego spokoinym chłopakiem ten co on go zabił powinien tak samo zginoć jak on a co do chodnikuw to powiny porobic bo naprawde jest niebespiecznie i jak teraz sie czuje jego rodzina jest bardzo im pszykro jesli ktos to widział to niech zgłos na policie niema co sie bac takiego bandyty bo on bendzie robił tak cały czas do puki nie pudzie siedziec jemo to sie nalezy
Avatar
rafał / 9 września 2010 o 10:23
fajnym był kolego spokoinym chłopakiem ten co on go zabił powinien tak samo zginoć jak on a co do chodnikuw to powiny porobic bo naprawde jest niebespiecznie i jak teraz sie czuje jego rodzina jest bardzo im pszykro jesli ktos to widział to niech zgłos na policie niema co sie bac takiego bandyty bo on bendzie robił tak cały czas do puki nie pudzie siedziec jemo to sie nalezy
Avatar
JustynaLBN / 7 września 2010 o 22:20
[quote name='Ratownik Maciek' date='07 wrzesień 2010 - 15:51 ' timestamp='1283867514' post='342848']
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.?
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc poszkodowanym podczas wypadk; ludzie zwalniają, patrzą na rozbity samochód, ewentualnie ofiary wypadku, a następnie dodają gazu i jadą dalej.
Dziecko zginęło przez pirata, ale może była szansa je uratować. Czy odbycie kursu z pierwszej pomocy to tak dużo? Cięzko jest wydac kilkadziesiąt zł na kurs i poświęcić kilka godzin, prawda?
Nie życze nikomu, by ktoś z bliskich był uczestnikiem jakiegokolwiek wypadku, ale wiedza medyczna, którą może poznac i przyswoić KAŻDY człowiek na kursie z pierwszej pomocy, może być na prawdę BEZCENNA. Nie bójmy się pomagać, bo każda pomoc jest lepsza niż żadna!!!
[/quote]
Zgadam się w 100%! Co za znieczulica co za ludzie.. czy NIKT NIE WIDZIAŁ, ZUPEŁNIE NIKT?? PRZECIEŻ TO RUCHLIWA TRASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Ratownik Maciek' date='07 wrzesień 2010 - 15:51 ' timestamp='1283867514' post='342848']
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega... rozwiń
Avatar
~Gosc / 7 września 2010 o 17:15
Znalem tego chlopaka od dziecka ... spokojny ulozony .... to bydle co to zrobilo powinno dostac dozywocie ... bez mozliwosci skrocenia wyroku .... chodniki powinny byc zrobione jak najbardziej..... zeby nigdy wiecej do takich sytuacji nie dochodzi... szczere wyrazu wspolczucia dla rodziny ....
Avatar
pmwd / 7 września 2010 o 16:32
[quote name='gosc' date='07 wrzesień 2010 - 15:14 ' timestamp='1283865265' post='342827']
CZY WARTO OSZCZĘDZAĆ NA CHODNIKACH!!?? sam jechałem niedawno tą trasą rowerem. Są miejsca jak te na zdjęciu gdzie nie ma chodnika, żeby nie być na jezdni. Czy wtedy mamy iść po ziemii w błocie i piachu GDDKiA??!! Niestety ale po takiej ruchliwej trasie (chyba najbardziej ruchliwa w wojewodztwie) wszedzie powinien byc chodnik po boku!!
[/quote]

Dokładnie!
Jeszcze gorsza sytuacja jest na odcinku tej samej trasy między Jastkowem a Piotrawinem.Po utworzeniu pasa do lewoskrętu zabrakło miejsca nawet na pobocze.Co zrobiły tęgie głowy?
Postawiono znak zakazu ruchu pieszych.Dodać trzeba,że w tym miejscu przepływa też akurat rzeka,więc żeby obejść ten odcinek trzeba iść do następnego mostu,nakładając około 3 km.
[quote name='gosc' date='07 wrzesień 2010 - 15:14 ' timestamp='1283865265' post='342827']
CZY WARTO OSZCZĘDZAĆ NA CHODNIKACH!!?? sam jechałem niedawno tą trasą rowerem. Są miejsca jak te na zdjęciu gdzie nie ma chodnika, żeby nie być na jezdni. Czy wtedy mamy iść po ziemii w błocie i piachu GDDKiA??!! Niestety ale po takiej ruchliwej trasie (chyba najbardziej ruchliwa w wojewodztwie) wszedzie powinien byc chodnik po boku!!
[/quote]

Dokładnie!
Jeszcze g... rozwiń
Avatar
karolex / 7 września 2010 o 16:10
Okropna tragedia. Szkoda rodziny, która traci dziecko tak nagle. Mam szczerą nadzieję, że kierowca się opamięta i sam zgłosi sie na policję.
Avatar
Agnieszka / 7 września 2010 o 16:10
Jedyne co teraz pozostało to złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych. [*]
Avatar
Daniel / 7 września 2010 o 16:00
Resuscytacja a reanimacja - różnica pomiędzy tymi pojęciami

Przystępując do reanimacji nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy osoba, której udzielamy pomocy odzyska świadomość.

Zawsze wykonujemy te same czynności, lecz dopiero po odzyskaniu świadomości u ratowanej osoby możemy powiedzieć, że wykonaliśmy reanimację, czyli przywróciliśmy oddech, krążenie oraz świadomość.

Jeżeli na skutek naszego działania osoba ratowana odzyska tylko oddech i krążenie bez odzyskania świadomości, to takie działanie nazywamy resuscytacją.

Działania, które wykonano u zmarłego były resuscytacją, więc dopisek redakcji jest nieścisły.

Przy czym w całym tym zdarzeniu to i tak nie ma sensu.
Resuscytacja a reanimacja - różnica pomiędzy tymi pojęciami

Przystępując do reanimacji nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy osoba, której udzielamy pomocy odzyska świadomość.

Zawsze wykonujemy te same czynności, lecz dopiero po odzyskaniu świadomości u ratowanej osoby możemy powiedzieć, że wykonaliśmy reanimację, czyli przywróciliśmy oddech, krążenie oraz świadomość.

Jeżeli na skutek naszego działania osoba ratowana odzyska tylko oddech i krążenie bez odzyskania świadomości, to takie działanie na... rozwiń
Avatar
janette / 7 września 2010 o 15:55
http://www.webyscan.com
Avatar
Ratownik Maciek / 7 września 2010 o 15:51
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.?
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc poszkodowanym podczas wypadk; ludzie zwalniają, patrzą na rozbity samochód, ewentualnie ofiary wypadku, a następnie dodają gazu i jadą dalej.
Dziecko zginęło przez pirata, ale może była szansa je uratować. Czy odbycie kursu z pierwszej pomocy to tak dużo? Cięzko jest wydac kilkadziesiąt zł na kurs i poświęcić kilka godzin, prawda?
Nie życze nikomu, by ktoś z bliskich był uczestnikiem jakiegokolwiek wypadku, ale wiedza medyczna, którą może poznac i przyswoić KAŻDY człowiek na kursie z pierwszej pomocy, może być na prawdę BEZCENNA. Nie bójmy się pomagać, bo każda pomoc jest lepsza niż żadna!!!
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.?
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc pos... rozwiń
Avatar
rafał / 9 września 2010 o 10:28
fajnym był kolego spokoinym chłopakiem ten co on go zabił powinien tak samo zginoć jak on a co do chodnikuw to powiny porobic bo naprawde jest niebespiecznie i jak teraz sie czuje jego rodzina jest bardzo im pszykro jesli ktos to widział to niech zgłos na policie niema co sie bac takiego bandyty bo on bendzie robił tak cały czas do puki nie pudzie siedziec jemo to sie nalezy
Avatar
rafał / 9 września 2010 o 10:23
fajnym był kolego spokoinym chłopakiem ten co on go zabił powinien tak samo zginoć jak on a co do chodnikuw to powiny porobic bo naprawde jest niebespiecznie i jak teraz sie czuje jego rodzina jest bardzo im pszykro jesli ktos to widział to niech zgłos na policie niema co sie bac takiego bandyty bo on bendzie robił tak cały czas do puki nie pudzie siedziec jemo to sie nalezy
Avatar
JustynaLBN / 7 września 2010 o 22:20
[quote name='Ratownik Maciek' date='07 wrzesień 2010 - 15:51 ' timestamp='1283867514' post='342848']
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.?
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc poszkodowanym podczas wypadk; ludzie zwalniają, patrzą na rozbity samochód, ewentualnie ofiary wypadku, a następnie dodają gazu i jadą dalej.
Dziecko zginęło przez pirata, ale może była szansa je uratować. Czy odbycie kursu z pierwszej pomocy to tak dużo? Cięzko jest wydac kilkadziesiąt zł na kurs i poświęcić kilka godzin, prawda?
Nie życze nikomu, by ktoś z bliskich był uczestnikiem jakiegokolwiek wypadku, ale wiedza medyczna, którą może poznac i przyswoić KAŻDY człowiek na kursie z pierwszej pomocy, może być na prawdę BEZCENNA. Nie bójmy się pomagać, bo każda pomoc jest lepsza niż żadna!!!
[/quote]
Zgadam się w 100%! Co za znieczulica co za ludzie.. czy NIKT NIE WIDZIAŁ, ZUPEŁNIE NIKT?? PRZECIEŻ TO RUCHLIWA TRASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Ratownik Maciek' date='07 wrzesień 2010 - 15:51 ' timestamp='1283867514' post='342848']
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega... rozwiń
Avatar
~Gosc / 7 września 2010 o 17:15
Znalem tego chlopaka od dziecka ... spokojny ulozony .... to bydle co to zrobilo powinno dostac dozywocie ... bez mozliwosci skrocenia wyroku .... chodniki powinny byc zrobione jak najbardziej..... zeby nigdy wiecej do takich sytuacji nie dochodzi... szczere wyrazu wspolczucia dla rodziny ....
Avatar
pmwd / 7 września 2010 o 16:32
[quote name='gosc' date='07 wrzesień 2010 - 15:14 ' timestamp='1283865265' post='342827']
CZY WARTO OSZCZĘDZAĆ NA CHODNIKACH!!?? sam jechałem niedawno tą trasą rowerem. Są miejsca jak te na zdjęciu gdzie nie ma chodnika, żeby nie być na jezdni. Czy wtedy mamy iść po ziemii w błocie i piachu GDDKiA??!! Niestety ale po takiej ruchliwej trasie (chyba najbardziej ruchliwa w wojewodztwie) wszedzie powinien byc chodnik po boku!!
[/quote]

Dokładnie!
Jeszcze gorsza sytuacja jest na odcinku tej samej trasy między Jastkowem a Piotrawinem.Po utworzeniu pasa do lewoskrętu zabrakło miejsca nawet na pobocze.Co zrobiły tęgie głowy?
Postawiono znak zakazu ruchu pieszych.Dodać trzeba,że w tym miejscu przepływa też akurat rzeka,więc żeby obejść ten odcinek trzeba iść do następnego mostu,nakładając około 3 km.
[quote name='gosc' date='07 wrzesień 2010 - 15:14 ' timestamp='1283865265' post='342827']
CZY WARTO OSZCZĘDZAĆ NA CHODNIKACH!!?? sam jechałem niedawno tą trasą rowerem. Są miejsca jak te na zdjęciu gdzie nie ma chodnika, żeby nie być na jezdni. Czy wtedy mamy iść po ziemii w błocie i piachu GDDKiA??!! Niestety ale po takiej ruchliwej trasie (chyba najbardziej ruchliwa w wojewodztwie) wszedzie powinien byc chodnik po boku!!
[/quote]

Dokładnie!
Jeszcze g... rozwiń
Avatar
karolex / 7 września 2010 o 16:10
Okropna tragedia. Szkoda rodziny, która traci dziecko tak nagle. Mam szczerą nadzieję, że kierowca się opamięta i sam zgłosi sie na policję.
Avatar
Agnieszka / 7 września 2010 o 16:10
Jedyne co teraz pozostało to złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych. [*]
Avatar
Daniel / 7 września 2010 o 16:00
Resuscytacja a reanimacja - różnica pomiędzy tymi pojęciami

Przystępując do reanimacji nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy osoba, której udzielamy pomocy odzyska świadomość.

Zawsze wykonujemy te same czynności, lecz dopiero po odzyskaniu świadomości u ratowanej osoby możemy powiedzieć, że wykonaliśmy reanimację, czyli przywróciliśmy oddech, krążenie oraz świadomość.

Jeżeli na skutek naszego działania osoba ratowana odzyska tylko oddech i krążenie bez odzyskania świadomości, to takie działanie nazywamy resuscytacją.

Działania, które wykonano u zmarłego były resuscytacją, więc dopisek redakcji jest nieścisły.

Przy czym w całym tym zdarzeniu to i tak nie ma sensu.
Resuscytacja a reanimacja - różnica pomiędzy tymi pojęciami

Przystępując do reanimacji nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy osoba, której udzielamy pomocy odzyska świadomość.

Zawsze wykonujemy te same czynności, lecz dopiero po odzyskaniu świadomości u ratowanej osoby możemy powiedzieć, że wykonaliśmy reanimację, czyli przywróciliśmy oddech, krążenie oraz świadomość.

Jeżeli na skutek naszego działania osoba ratowana odzyska tylko oddech i krążenie bez odzyskania świadomości, to takie działanie na... rozwiń
Avatar
janette / 7 września 2010 o 15:55
http://www.webyscan.com
Avatar
Ratownik Maciek / 7 września 2010 o 15:51
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.?
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc poszkodowanym podczas wypadk; ludzie zwalniają, patrzą na rozbity samochód, ewentualnie ofiary wypadku, a następnie dodają gazu i jadą dalej.
Dziecko zginęło przez pirata, ale może była szansa je uratować. Czy odbycie kursu z pierwszej pomocy to tak dużo? Cięzko jest wydac kilkadziesiąt zł na kurs i poświęcić kilka godzin, prawda?
Nie życze nikomu, by ktoś z bliskich był uczestnikiem jakiegokolwiek wypadku, ale wiedza medyczna, którą może poznac i przyswoić KAŻDY człowiek na kursie z pierwszej pomocy, może być na prawdę BEZCENNA. Nie bójmy się pomagać, bo każda pomoc jest lepsza niż żadna!!!
Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:?Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.?
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc pos... rozwiń