piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Wyremontują kamienice za euro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2008, 19:24
Autor: DOMINIK SMAGA

Do tej pory za unijną kasę Ratusz remontował podziemne instalacje i nawierzchnię staromiejskich ulic.

Ale już latem mają być gotowe wnioski o dofinansowanie remontu kamienic.

- Pieniądze na remont będziemy chcieli pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego - zapowiada Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.
- Chodzi o fundusze przeznaczone na rewitalizację obszarów zdegradowanych - precyzuje Eugeniusz Wojtaś, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta.

W lubelskim Ratuszu od wielu miesięcy leży gotowy program rewitalizacji lubelskich dzielnic. - I teraz podejmiemy pierwsze próby sięgnięcia po takie pieniądze - dodaje Wojtaś.

Ratusz wytypował dwie kamienice. Jedną na Starym Mieście, drugą tuż obok. - Wybraliśmy te budynki, które mają już gotową dokumentację techniczną niezbędną do remontu - informuje Wojtaś.

Szansę na remont ma kamienica przy ul. Olejnej 5. - Dokumentacja zakłada restaurację elewacji oraz odwodnienie podwórka - mówi Halina Podlaszewska, koordynator służb technicznych w Zarządzie Nieruchomości Komunalnych. W budynku znajduje się 10 mieszkań. - Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się już w Urzędzie Miasta, do którego wystąpiliśmy o wydanie pozwolenia na budowę - dodaje Podlaszewska.

Drugim budynkiem, wytypowanym przez urzędników, jest kamienica przy ul. Królewskiej 17. - Częściowo już została wyremontowana - podkreśla Artur Cichoń, rzecznik ZNK. - Teraz chcemy zająć się oficyną kamienicy, gdzie planujemy kompleksowy remont elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej. Koszty tych prac jeszcze nie są znane.

Ratusz przygotowuje się już do pisania wniosków o dofinansowanie robót. - Czekamy jeszcze na dokładnie ustalenie kryteriów. Myślę, że najpóźniej we wrześniu powinniśmy złożyć wnioski - informuje dyrektor Wojtaś.

Zdobycie unijnych pieniędzy byłoby przełomem w finansowaniu robót na Starym Mieście. Do tej pory z funduszy unijnych realizowana była tylko infrastruktura. Największe takie prace objęły przebudowę podziemnych instalacji i położenie stylowego bruku na staromiejskich uliczkach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
blabla
EQT432T32
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

blabla
blabla (17 marca 2008 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie nie ma starówki, tylko stare miasto i już sie tak nie pień
Rozwiń
EQT432T32
EQT432T32 (17 marca 2008 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POWIEM JEDNO,TO JAK LUBLESKA STARÓWKA WYGLĄDA TO SKANDAL I MEGA PRZEKRĘT!!...NIE MIEŚCI SIE W GŁOWIE,ŻE KAŻDA EKIPA KTÓRA UDAJE,ŻĘ RZĄDZI TYM MIASTEM NIE POTRAFIŁA STWORZYC PROGAMU JAK SCIAGNĄC NA STARÓWKĘ TURYSTÓW JAK ZARABIAC NA TURYSTYCE...TO JAKIS OBŁĘD!!!DLACZEGO KRAKÓW NP. MOŻE ODDAWAĆ KAMIENNICE WŁAŚCICIELOM, REMONTOWAĆ, WPUSZCZAĆ RÓŻNE FORMY DZIAŁALNOŚCI, ŁĄCZNIE Z ODDZIAŁAMI BANKÓW I GALERII HANDLOWO-GASTRONOMICZNYCH( KAMIENNICE RODZINY LIKUS!)..U NAS CIĄGLE JEST PROBLEM...TYLE!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!