Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 września 2015 r.
21:37

Wystawa klocków LEGO w Lublinie: Titanic, Pałac Kultury i Pewex (wideo, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 16 A A

Kilka milionów klocków Lego zużyto żeby zbudować budowle, które od czwartku będzie można oglądać w jednej z lubelskich galerii handlowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wśród nich 11-metrowy Titanic i wielka interaktywna mapa Europy. Trwają ostatnie prace przy instalacji ekspozycji.

Są postacie i miejsca znane z bajek czy filmów, sceny historyczne, najsłynniejsze budowle architektoniczne – te zabytkowe i te współczesne. Do budowy samego Titanica użyto pół miliona klocków – ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości.

Obok stanęła makieta „Stan wojenny”: sklep Pewex, bar mleczny i supersam, na chodnikach kolejki, na ulicach maluchy, syreny i duże fiaty. Jest też makieta przedstawiająca miasto nocą po ogłoszeniu o stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. gdy na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone.

Cała ekspozycja zajmuje tysiąc metrów kwadratowych. Wystawę będzie można oglądać od 10 września w Lublin Outlet Center (ul. Mełgiewska 16D).

Bilety kosztują od 9 do 15 zł. Można kupić na miejscu lub przez stronę www.wystawaklockow.pl. 

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
martyna233 / 6 stycznia 2016 o 17:33

na ich stronie nadal jest wiec pewnie jeszcze jest :D ale fajnie ze maja takie deale

Avatar
Roman / 6 stycznia 2016 o 17:22

Jest przylegająca do ciała, trzyma ciepło, może modelować sylwetkę i dzięki temu sprzyja zdrowiu :)) Sam zaraz sprawdzę, czy nadal obowiązuje ta promocja i jeśli tak to jutro pójdę.

Avatar
ulenka / 5 grudnia 2015 o 00:20

mnie ciekawi ta prrrrromocja na bielizne termoaktywna, haha......... :D musze sie przejsc i wypytac panie co z nia i jakie ma dokladnie wlasciwosci. moze ktos wie??????

Avatar
Klaudia / 4 grudnia 2015 o 23:45

Ja teraz poluję na płaszcz i upolować nie mogę. Muszę się wybrać do tego outletu, bo widziałam, że w VOLCANO promocja i -100 złotych od cen outletowych. Brzmi dobrze. Obym coś wyhaczyła w końcu, bo mój już się rozwala ;P

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 14:41

noooo ;d w top fashion teraz wszystkie spodnie 29 zyla :D

Avatar
Robert / 22 października 2015 o 14:33

Ooo... Skoro tylko do 27 to pora sie wybrac.... Chyba nie powiem zonie bo jak wszedlem na ich strone to znou jakies babskie czwartki i pojde z torbami ;p

Avatar
Wiktoria / 7 października 2015 o 20:52

Będzie na tych targach strefa handmade z akcesoriami domowymi i warsztaty dla dzieci. Wybieramy się całą rodziną 

Avatar
Werka / 7 października 2015 o 17:51

Wystawa będzie do 27 października :) Pewnie w czasie, kiedy jest otwarty Outlet Center! A w sobotę Targi Zdrowej Żywności, już nie mogę się doczekać

Avatar
Gość / 9 września 2015 o 21:56
A do kiedy ta wystawa i od ktorej do ktorej ?
Avatar
llubellak@op.pl / 9 września 2015 o 10:05

Ciekawe dlaczego nie zbudowali współczesnych makiet fabryk Ursusa, EDY w Poniatowej, Cukrowni, Stoczni Hut i Kopalń. Czyżby już ich nie było???

Ale co ty chcesz od Ursusa? Istnieje, działa, ma nowe zlecenia, eksport rośnie, zatrudnienie wzrasta, w sprzedaży nowe produkty więc nie wiem o co chodzi? EDA, przecież na jej miejscu powstało mnóstwo małych firm, ja wiem że nie zatrudniają 10 tys ludzi, że nie organizują wycieczek i wakacji pod gruszą ale działają i co dziwne, zysk przynoszą! Cukrownia, no tu mnie masz bo rzeczywiście szkoda a co do kopalń, a nie padają oczywiście te państwowe na Śląsku i robią miejsce dla takich jak nasza Bogdanka! Huty, cóż lekki przerost zatrudniania ale nie jest zły! Natomiast stocznie, a Panie toż to temat rzeka! Ja wiem, że płaczesz bo padły molochy zatrudniające x ludzi, x związkowców z x przywilejami itd! Ale pomyśl, na ich miejsce powstały nowe, ba powstało mnóstwo nowych, małych, średnich i dużych! Czy potrafisz sobie wyobrazić że w takiej Chorwacji albo Czarnogórze w każdej marinie statystycznie co dziesiąty jacht pochodzi z polskich stoczni i nie piszę tu o małej łódce z wiosłami ale o jednostkach niekiedy mających po 20 metrów i kosztujących 200 tys dolarów! 
Dobra, tyle informacji a tak mało czasu, przeczytaj, ochłoń, przeanalizuj i proszę, nie pisz już więcej takich postów bo to nieprawda no chyba że zwykły prowokator jesteś, a jak prowokator to i kapuś i człowiek któremu w życiu nic nie wyszło

pozdrawiam 

Ale co ty chcesz od Ursusa? Istnieje, działa, ma nowe zlecenia, eksport rośnie, zatrudnienie wzrasta, w sprzedaży nowe produkty więc nie wiem o co chodzi? EDA, przecież na jej miejscu powstało mnóstwo małych firm, ja wiem że nie zatrudniają 10 tys ludzi, że nie organizują wycieczek i wakacji pod gruszą ale działają i co dziwne, zysk przynoszą! Cukrownia, no tu mnie masz bo rzeczywiście szkoda a co do kopalń, a nie padają oczywiście te państwowe na Śląsku i robią miejsce dla takich jak nasza Bogdanka! Huty, cóż lekki przerost... rozwiń

Avatar
martyna233 / 6 stycznia 2016 o 17:33

na ich stronie nadal jest wiec pewnie jeszcze jest :D ale fajnie ze maja takie deale

Avatar
Roman / 6 stycznia 2016 o 17:22

Jest przylegająca do ciała, trzyma ciepło, może modelować sylwetkę i dzięki temu sprzyja zdrowiu :)) Sam zaraz sprawdzę, czy nadal obowiązuje ta promocja i jeśli tak to jutro pójdę.

Avatar
ulenka / 5 grudnia 2015 o 00:20

mnie ciekawi ta prrrrromocja na bielizne termoaktywna, haha......... :D musze sie przejsc i wypytac panie co z nia i jakie ma dokladnie wlasciwosci. moze ktos wie??????

Avatar
Klaudia / 4 grudnia 2015 o 23:45

Ja teraz poluję na płaszcz i upolować nie mogę. Muszę się wybrać do tego outletu, bo widziałam, że w VOLCANO promocja i -100 złotych od cen outletowych. Brzmi dobrze. Obym coś wyhaczyła w końcu, bo mój już się rozwala ;P

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 14:41

noooo ;d w top fashion teraz wszystkie spodnie 29 zyla :D

Avatar
Robert / 22 października 2015 o 14:33

Ooo... Skoro tylko do 27 to pora sie wybrac.... Chyba nie powiem zonie bo jak wszedlem na ich strone to znou jakies babskie czwartki i pojde z torbami ;p

Avatar
Wiktoria / 7 października 2015 o 20:52

Będzie na tych targach strefa handmade z akcesoriami domowymi i warsztaty dla dzieci. Wybieramy się całą rodziną 

Avatar
Werka / 7 października 2015 o 17:51

Wystawa będzie do 27 października :) Pewnie w czasie, kiedy jest otwarty Outlet Center! A w sobotę Targi Zdrowej Żywności, już nie mogę się doczekać

Avatar
Gość / 9 września 2015 o 21:56
A do kiedy ta wystawa i od ktorej do ktorej ?
Avatar
llubellak@op.pl / 9 września 2015 o 10:05

Ciekawe dlaczego nie zbudowali współczesnych makiet fabryk Ursusa, EDY w Poniatowej, Cukrowni, Stoczni Hut i Kopalń. Czyżby już ich nie było???

Ale co ty chcesz od Ursusa? Istnieje, działa, ma nowe zlecenia, eksport rośnie, zatrudnienie wzrasta, w sprzedaży nowe produkty więc nie wiem o co chodzi? EDA, przecież na jej miejscu powstało mnóstwo małych firm, ja wiem że nie zatrudniają 10 tys ludzi, że nie organizują wycieczek i wakacji pod gruszą ale działają i co dziwne, zysk przynoszą! Cukrownia, no tu mnie masz bo rzeczywiście szkoda a co do kopalń, a nie padają oczywiście te państwowe na Śląsku i robią miejsce dla takich jak nasza Bogdanka! Huty, cóż lekki przerost zatrudniania ale nie jest zły! Natomiast stocznie, a Panie toż to temat rzeka! Ja wiem, że płaczesz bo padły molochy zatrudniające x ludzi, x związkowców z x przywilejami itd! Ale pomyśl, na ich miejsce powstały nowe, ba powstało mnóstwo nowych, małych, średnich i dużych! Czy potrafisz sobie wyobrazić że w takiej Chorwacji albo Czarnogórze w każdej marinie statystycznie co dziesiąty jacht pochodzi z polskich stoczni i nie piszę tu o małej łódce z wiosłami ale o jednostkach niekiedy mających po 20 metrów i kosztujących 200 tys dolarów! 
Dobra, tyle informacji a tak mało czasu, przeczytaj, ochłoń, przeanalizuj i proszę, nie pisz już więcej takich postów bo to nieprawda no chyba że zwykły prowokator jesteś, a jak prowokator to i kapuś i człowiek któremu w życiu nic nie wyszło

pozdrawiam 

Ale co ty chcesz od Ursusa? Istnieje, działa, ma nowe zlecenia, eksport rośnie, zatrudnienie wzrasta, w sprzedaży nowe produkty więc nie wiem o co chodzi? EDA, przecież na jej miejscu powstało mnóstwo małych firm, ja wiem że nie zatrudniają 10 tys ludzi, że nie organizują wycieczek i wakacji pod gruszą ale działają i co dziwne, zysk przynoszą! Cukrownia, no tu mnie masz bo rzeczywiście szkoda a co do kopalń, a nie padają oczywiście te państwowe na Śląsku i robią miejsce dla takich jak nasza Bogdanka! Huty, cóż lekki przerost... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 323 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 196 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!