Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2013 r.
17:10
Edytuj ten wpis

Z Czubów prostą drogą do obwodnicy Lublina. Za 109,5 mln zł

0 9 A A
Przebudowany odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino pobiegnie aż do al. Solidarności, czyli dojazdu do
Przebudowany odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino pobiegnie aż do al. Solidarności, czyli dojazdu do

Ratusz przymierza się do przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino. Przebudowany odcinek pobiegnie aż do al. Solidarności, czyli dojazdu do obwodnicy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa dwupasmówka zacznie się skrzyżowaniem z ul. Wojciechowską, niedaleko Polfy. Planowana jest tu sygnalizacja zaprojektowana tak, by każdy kierunek ruchu miał własne zielone światło. Na każdej z dwóch jezdni znajdą się dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3,5 m.

– Nowa droga od Wojciechowskiej do węzła Sławin będzie mieć kilometr długości – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Węzeł Sławin już powstaje w ciągu nowego odcinka al. Solidarności i w przyszłości ma być wlotem dwóch ulic: Głębokiej i właśnie Bohaterów Monte Cassino.

Plany zakładają także przebudowę ok. 600 m ul. Nałęczowskiej, którą przecinać ma nowa dwupasmówka. – Planowane jest przeniesienie ul. Nałęczowskiej na estakadę – zapowiada Kieliszek. Powstać ma tutaj wielopoziomowe skrzyżowanie, podobne do wiaduktu Poniatowskiego wraz ze "ślimakami”, choć odpowiednio mniejsze.
Taką inwestycję wśród planów na 2014 r. wymienił prezydent Lublina przy okazji podsumowania trzech lat swoich rządów. Sęk w tym, że takiej budowy próżno szukać w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. – Możliwe jest dopisanie tego zadania już w trakcie roku budżetowego – zastrzega Irena Szumlak, skarbnik miasta.

W prezydenckiej prezentacji padła też konkretna wartość inwestycji: 109,5 miliona złotych. – To wstępny szacunek całości kosztów obejmujący dokumentację, budowę i wykup gruntów, bo droga biegłaby częściowo po gruntach prywatnych – przyznaje Kieliszek. – Inwestycja rozpoczęłaby się w przyszłym roku od przygotowania dokumentacji projektowej. Zakładamy, że początek prac budowlanych nastąpi w 2015 r.

Ul. Bohaterów Monte Cassino ma umożliwić dojazd do trasy wylotowej w kierunku Warszawy poprzez ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej. W przyszłości do tego ciągu dotrzeć będzie można od al. Unii Lubelskiej przez ul. Lubelskiego Lipca '80, która teraz kończy się skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego. Trafiać będą tu również auta jadące od Krańcowej przez ul. Dywizjonu 303, która w przyszłości powinna zostać przedłużona do Wrotkowskiej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adamiewa / 16 grudnia 2013 o 16:02

No fakt jeździ sie tragicznie końcówkę ciąży jeździłam z płaczem :-(

To trzeba było nie jeździć.A teraz, co po ciąży jeździ się fajnie?Tak mi się wydaje.

Avatar
Mc / 16 grudnia 2013 o 11:36

W Google może i nie ma, ale w OSM jest: http://osm.org/go/0kBUEg3z

Avatar
qwerty man / 16 grudnia 2013 o 11:24

Czy niełatwiej i czytelniej byłoby umieścić mapkę z ww. informacjami?

Trzeba umieć robić takie rzeczy. Ale dziennikarze wychodzą z założenia, że jak nie ma w goole to znaczy że się nie da

Avatar
Rafał / 16 grudnia 2013 o 10:03

ul Armii Krajowej ma być remontowana w przyszłym roku... Takie było założenie... Zamknięcie Całej Armii Krajowej, wraz ze skrzyżowaniami, razem z Filaretów spowodowałoby paraliż połączenie północ-południe... W tym roku zrobili wiadukty, co nie powodowało większych utrudnień (poza dłuższym dojazdem do osiedla), a w przyszłym zrobią resztę... ;)

Avatar
z dziewanny / 16 grudnia 2013 o 09:57

Najpierw to niech wyremontują CAŁĄ Armii Krajowej, bo z tego szumnie zapowiadanego dojazdu od strony Jana Pawła będzie jedna wielka du**. Remontowali wiadukt na AK przez kilka miesięcy i co? I guzik widać różnicę ;/

No fakt jeździ sie tragicznie końcówkę ciąży jeździłam z płaczem :-(
Avatar
Go / 16 grudnia 2013 o 09:43

Najpierw to niech wyremontują CAŁĄ Armii Krajowej, bo z tego szumnie zapowiadanego dojazdu od strony Jana Pawła będzie jedna wielka du**. Remontowali wiadukt na AK przez kilka miesięcy i co? I guzik widać różnicę ;/

Avatar
Mietek / 16 grudnia 2013 o 09:30

Czy niełatwiej i czytelniej byłoby umieścić mapkę z ww. informacjami?

Avatar
jan / 16 grudnia 2013 o 09:07

A może ktoś pomyśli o wiadukcie na ul. Grygowej , bo za chwile wzmocnione podpory się rozsypią !!!!!!!!

Avatar
pin / 16 grudnia 2013 o 09:02

I wreszcie kółeczko się domknie

Avatar
adamiewa / 16 grudnia 2013 o 16:02

No fakt jeździ sie tragicznie końcówkę ciąży jeździłam z płaczem :-(

To trzeba było nie jeździć.A teraz, co po ciąży jeździ się fajnie?Tak mi się wydaje.

Avatar
Mc / 16 grudnia 2013 o 11:36

W Google może i nie ma, ale w OSM jest: http://osm.org/go/0kBUEg3z

Avatar
qwerty man / 16 grudnia 2013 o 11:24

Czy niełatwiej i czytelniej byłoby umieścić mapkę z ww. informacjami?

Trzeba umieć robić takie rzeczy. Ale dziennikarze wychodzą z założenia, że jak nie ma w goole to znaczy że się nie da

Avatar
Rafał / 16 grudnia 2013 o 10:03

ul Armii Krajowej ma być remontowana w przyszłym roku... Takie było założenie... Zamknięcie Całej Armii Krajowej, wraz ze skrzyżowaniami, razem z Filaretów spowodowałoby paraliż połączenie północ-południe... W tym roku zrobili wiadukty, co nie powodowało większych utrudnień (poza dłuższym dojazdem do osiedla), a w przyszłym zrobią resztę... ;)

Avatar
z dziewanny / 16 grudnia 2013 o 09:57

Najpierw to niech wyremontują CAŁĄ Armii Krajowej, bo z tego szumnie zapowiadanego dojazdu od strony Jana Pawła będzie jedna wielka du**. Remontowali wiadukt na AK przez kilka miesięcy i co? I guzik widać różnicę ;/

No fakt jeździ sie tragicznie końcówkę ciąży jeździłam z płaczem :-(
Avatar
Go / 16 grudnia 2013 o 09:43

Najpierw to niech wyremontują CAŁĄ Armii Krajowej, bo z tego szumnie zapowiadanego dojazdu od strony Jana Pawła będzie jedna wielka du**. Remontowali wiadukt na AK przez kilka miesięcy i co? I guzik widać różnicę ;/

Avatar
Mietek / 16 grudnia 2013 o 09:30

Czy niełatwiej i czytelniej byłoby umieścić mapkę z ww. informacjami?

Avatar
jan / 16 grudnia 2013 o 09:07

A może ktoś pomyśli o wiadukcie na ul. Grygowej , bo za chwile wzmocnione podpory się rozsypią !!!!!!!!

Avatar
pin / 16 grudnia 2013 o 09:02

I wreszcie kółeczko się domknie

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 64 16

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 5

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 8

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 1

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 6 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 37 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!