Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2010 r.
9:52
Edytuj ten wpis

Z powodu ataku zimy komunikacja w Lublinie ma być darmowa

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 26 A A

Darmowe przejazdy mają skłonić mieszkańców Lublina, by przesiedli się z własnych samochodów do autobusów i trolejbusów i nie zwiększali ruchu na ulicach. Decyzja w tej sprawie ma zapaść około południa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ZTM chce, by z powodu ataku zimy przejazdy autobusami i trolejbusami były darmowe.

Ma to skłonić lublinian do niewyjeżdżania na ulice własnymi samochodami, a w konsekwencji usprawnić ruch. Decyzja Ratusza w tej sprawie powinna być znana około południa.

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił prezydentowi dwa rozwiązania. Pierwsze zakłada, że komunikacja miejska byłaby darmowa dzisiaj od godziny 12 w południe oraz jutro. Drugi wariant mówi o darmowe przejazdy zostaną wprowadzone dopiero jutro.

Dzisiaj za darmo komunikacją miejską jeżdżą mieszkańcy Krakowa.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AdamR / 2 grudnia 2010 o 17:18
[quote name='lukasz' timestamp='1291296736' post='397334']
a co się dzieje z biletami miesięcznymi z które zapłacili mieszkańcy?????
[/quote]
To jest sytuacja nadzwyczajna i już przedwczoraj powinno się podjąć taką decyzję jak darmowa komunikacja miejska. Pewnie pan Żuk lub/i reszta rządzących w Lublinie zobaczyła, że Kraków (czytaj prezydent Majchrowski) podjął taką decyzję to był strzał w dziesiątkę. Z drugiej strony taka akcja będzie miała charakter edukacyjny, bo może w końcu przekonałaby niektóre osoby, że warto jeździć komunikacją zbiorową i nie blokować ulic osobówkami, o zanieczyszczeniu powietrza nie wspomnę. Nie mówię tu o pracownikach (np. przedstawicielach handlowych) czy niepełnosprawnych, ale jak widzę na mieście sznur samochodów osobowych z pojedynczymi osobami w środku "wożącymi powietrze" to szlag mnie trafia. Znam też kilkunastoletnią młodzież, która nigdy nie jechała autobusem, bo wspaniałomyślni rodzice nie pozwolą, aby ich dzieci jeździły autobusami i podwożą je gdziekolwiek chcą własnymi samochodami.

Prawda jest taka, dobre drogi i super odśnieżone to nie wszystko. Jeżeli będziemy dalej mieli taką niską świadomość ekologiczną to nasze społeczeństwo będzie g...o warte, a problemy przyjdą ze zdwojoną siłą...
[quote name='lukasz' timestamp='1291296736' post='397334']
a co się dzieje z biletami miesięcznymi z które zapłacili mieszkańcy?????
[/quote]
To jest sytuacja nadzwyczajna i już przedwczoraj powinno się podjąć taką decyzję jak darmowa komunikacja miejska. Pewnie pan Żuk lub/i reszta rządzących w Lublinie zobaczyła, że Kraków (czytaj prezydent Majchrowski) podjął taką decyzję to był strzał w dziesiątkę. Z drugiej strony taka akcja będzie miała charakter edukacyjny, bo może w końcu przekonałaby niektór... rozwiń
Avatar
studencina / 2 grudnia 2010 o 14:53
Jak to co sie dzieje ?! Nic !!!
Avatar
lukasz / 2 grudnia 2010 o 14:32
a co się dzieje z biletami miesięcznymi z które zapłacili mieszkańcy?????
Avatar
Stashqo / 2 grudnia 2010 o 14:02
Droga Małgorzato, w pupie byłaś kupę widziałaś, rzucasz frazesami i skarżysz się na zjawiska, których pojąć nie potrafisz.
[quote name='małgorzata' timestamp='1291292296' post='397251']
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas??[/quote]
Do takich dużych miast należy choćby Warszawa, w której ludzie stoją w kilkugodzinnych korkach, gdy normalnie przejazd zajmuje im około godziny, do takich dużych miast należy również Kraków, w którym sytuacja nie ma się wcale lepiej. W Lublinie jest ciężko, ale mimo wszystko jest w miarę przejezdny.
w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, (...wyciąłem marudzenie i jęczenie...) czy na prawde nie starcza pieniedzy z podatkow na pracownikow i maszyny do odsnieżania!?
[/quote]
Jedynymi zaskoczonymi przez zimę byli kierowcy, masa deb***i jeżdżąca na oponach letnich, nie potrafiąca poradzić sobie w ciężkich warunkach, ale mimo wszystko z uporem tępego bydła wsiadająca w samochody i próbująca koniecznie dostać się w miejsca gdzie równie dobrze mogliby udać się komunikacją miejską (nie mówię tu o ludziach, którzy faktycznie potrzebują samochodu do dojazdu do pracy/szkoły/whatever i nie mają innego wyjścia niż wsiadać i jechać). To głównie wypadki i ludzie nie potrafiący ruszyć na letnich oponach pod górkę czy ze świateł powodowali zatory i korki. Co do pracy służb utrzymania dróg to nie mam większych zastrzeżeń, wszędzie gdzie nie byłem, przy ważniejszych drogach pługi odśnieżały dość regularnie i pracowały przez cały dzień. Z resztą sam fakt, że miasto wydało tylko w poniedziałek 350000zł na odśnieżanie świadczy o tym, że zarówno władze jak i drogowcy robili co mogli.
[quote]co to ma być??

Zima moja droga, zima. Przestań, więc jęczeć i przyjmij do wiadomości, że paraliż komunikacyjny jest zjawiskiem normalnym przy obfitych opadach śniegu, z naturą jeszcze nikt nie wygrał, ale jeśli tak Cię sytuacja męczy to kup sobie łopatę i idź odśnieżać.

Zima moja droga, zima. Przestań, więc jęczeć i przyjmij do wiadomości, że paraliż komunikacyjny jest zjawiskiem normalnym przy obfitych opadach śniegu, z naturą jeszcze nikt nie wygrał, ale jeśli tak Cię sytuacja męczy to kup sobie łopatę i idź odśnieżać. rozwiń
Avatar
patryk / 2 grudnia 2010 o 13:30
W życiu nie ma nic za darmo. Darmo to można najwyżej dostać w zęby.
Jeśli już to komunikacja będzie BEZPŁATNA dla pasażerów. A zapłaci za to miasto czyli de facto my wszyscy.
Aczkolwiek pomysł rozsądny. Jest szansa, że część kierowców zrezygnuje z walki z własnymi samochodami.
Avatar
lubella / 2 grudnia 2010 o 13:23
dopiero od jutra śmiech na sali powinno to juz być od poniedziałku
Avatar
małgorzata / 2 grudnia 2010 o 13:18
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas??
w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, trasa ktora pokonuje na uczelnię zajęła mi 2 godziny i 20 minut, zamiast jak zwykle ok. 40 (w tym ponad godzina czekana na 150 lub 151. we wtorek czekam na poczatkowym przystanku na 37 30 minut, po czym autobus nie przyjezdza i musze jechac na przesiadki, a pozniej okazuje się, ze 150 juz nie jedzie nagle na węglin jak od 10 lat, tylko BEZ INFORMACJI skręca po nałęczowiej w zana!!! (tam gdzie jedzie 155, 153, 158..) co to ma być?? czy na prawde nie starcza pieniedzy z podatkow na pracownikow i maszyny do odsnieżania!? a co wiecej, kierowcy mpk chyba w ramach rekompensaty za "trudną pracę" zatrzymuja sie przy przystankach tak, by pasazerowie musieli wysiadac na 1,5 metrowe hałdy śniegu (pozdrawiam kierowce dojezdzajacego 6 do pętli na romera o 12.30...)
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas??
w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, trasa ktora pokonuje na uczelnię zajęła mi 2 godziny i 20 minut, zamiast jak zwykle ok. 40 (w tym ponad godzina czekana na 150 lub 151. we wtorek czekam na poczatkowym przystanku na 37 30 minut, po czym autobus nie przyjezdza i musze jechac na przesiadki, a pozniej okazuje się, ze 150 juz nie jedzie nagle na węglin jak od 10 l... rozwiń
Avatar
Antyblef / 2 grudnia 2010 o 13:05
ŻUK niech się promuje za własne pieniądze a nie za kasę podatnika .Miejska kasa pusta a ten sobie prezenciki wyborcze serwuje . Jego guru jeździ ze swoim orszakiem słuzbowymi
limuzynami po całej Polsce -przykład idzie z góry a i ryba psuje się od głowy.Łukaszenkowizna panoszy się po Polszcze mkości bracia.... oj panoszy
Avatar
asia / 2 grudnia 2010 o 11:49
[quote name='m' timestamp='1291284187' post='397072']
straty? z powodu powiększenia masy całkowitej i zwiększonego zużycia paliwa? ale popatrz na to z innej strony: dociążony autobus mknący po pustych drogach (kierowcy osobówek są w autobusie) pług z piaskarką przed nim-wszystko na czas!
Ciekawe ile należałoby podwyższyć podatki w mieście, żeby komunikacja była darmowa cały rok?
[/quote]
Ależ ja nie mam nic przeciwko temu,żeby komunikacja była darmowa.Od dwóch dni zostawiam samochód i jeżdżę(sunę,toczę się,przesuwam:))autobusem-we wtorek-2,5 godzinki,wczoraj tylko 55 minut
Obawiam się tylko,czy ten dzień darmowy nie odbije się czkawką pasażerom.
Waściwie-to jestem pewna,że się odbije-najpóźniej koło marca!?!
[quote name='m' timestamp='1291284187' post='397072']
straty? z powodu powiększenia masy całkowitej i zwiększonego zużycia paliwa? ale popatrz na to z innej strony: dociążony autobus mknący po pustych drogach (kierowcy osobówek są w autobusie) pług z piaskarką przed nim-wszystko na czas!
Ciekawe ile należałoby podwyższyć podatki w mieście, żeby komunikacja była darmowa cały rok?
[/quote]
Ależ ja nie mam nic przeciwko temu,żeby komunikacja była darmowa.Od dwóch dni zostawiam samochód i jeżd... rozwiń
Avatar
a / 2 grudnia 2010 o 11:49
Odśnieżać miasto, a nie wymyslać głupoty i tematy zastępcze!!! To co się dzieje na ulicach Lublina, czy to w centrum czy na osiedlach woła o pomstę do nieba....Zgroza!! i nikt za to nie odpowiada. Autobusem? Najpierw musiałby być i nie byc przepełniony...jeszcze zeby mozna bylo bezpiecznie do niego wsiąść nie brnąc po kolana w sniegu....
Avatar
AdamR / 2 grudnia 2010 o 17:18
[quote name='lukasz' timestamp='1291296736' post='397334']
a co się dzieje z biletami miesięcznymi z które zapłacili mieszkańcy?????
[/quote]
To jest sytuacja nadzwyczajna i już przedwczoraj powinno się podjąć taką decyzję jak darmowa komunikacja miejska. Pewnie pan Żuk lub/i reszta rządzących w Lublinie zobaczyła, że Kraków (czytaj prezydent Majchrowski) podjął taką decyzję to był strzał w dziesiątkę. Z drugiej strony taka akcja będzie miała charakter edukacyjny, bo może w końcu przekonałaby niektóre osoby, że warto jeździć komunikacją zbiorową i nie blokować ulic osobówkami, o zanieczyszczeniu powietrza nie wspomnę. Nie mówię tu o pracownikach (np. przedstawicielach handlowych) czy niepełnosprawnych, ale jak widzę na mieście sznur samochodów osobowych z pojedynczymi osobami w środku "wożącymi powietrze" to szlag mnie trafia. Znam też kilkunastoletnią młodzież, która nigdy nie jechała autobusem, bo wspaniałomyślni rodzice nie pozwolą, aby ich dzieci jeździły autobusami i podwożą je gdziekolwiek chcą własnymi samochodami.

Prawda jest taka, dobre drogi i super odśnieżone to nie wszystko. Jeżeli będziemy dalej mieli taką niską świadomość ekologiczną to nasze społeczeństwo będzie g...o warte, a problemy przyjdą ze zdwojoną siłą...
[quote name='lukasz' timestamp='1291296736' post='397334']
a co się dzieje z biletami miesięcznymi z które zapłacili mieszkańcy?????
[/quote]
To jest sytuacja nadzwyczajna i już przedwczoraj powinno się podjąć taką decyzję jak darmowa komunikacja miejska. Pewnie pan Żuk lub/i reszta rządzących w Lublinie zobaczyła, że Kraków (czytaj prezydent Majchrowski) podjął taką decyzję to był strzał w dziesiątkę. Z drugiej strony taka akcja będzie miała charakter edukacyjny, bo może w końcu przekonałaby niektór... rozwiń
Avatar
studencina / 2 grudnia 2010 o 14:53
Jak to co sie dzieje ?! Nic !!!
Avatar
lukasz / 2 grudnia 2010 o 14:32
a co się dzieje z biletami miesięcznymi z które zapłacili mieszkańcy?????
Avatar
Stashqo / 2 grudnia 2010 o 14:02
Droga Małgorzato, w pupie byłaś kupę widziałaś, rzucasz frazesami i skarżysz się na zjawiska, których pojąć nie potrafisz.
[quote name='małgorzata' timestamp='1291292296' post='397251']
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas??[/quote]
Do takich dużych miast należy choćby Warszawa, w której ludzie stoją w kilkugodzinnych korkach, gdy normalnie przejazd zajmuje im około godziny, do takich dużych miast należy również Kraków, w którym sytuacja nie ma się wcale lepiej. W Lublinie jest ciężko, ale mimo wszystko jest w miarę przejezdny.
w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, (...wyciąłem marudzenie i jęczenie...) czy na prawde nie starcza pieniedzy z podatkow na pracownikow i maszyny do odsnieżania!?
[/quote]
Jedynymi zaskoczonymi przez zimę byli kierowcy, masa deb***i jeżdżąca na oponach letnich, nie potrafiąca poradzić sobie w ciężkich warunkach, ale mimo wszystko z uporem tępego bydła wsiadająca w samochody i próbująca koniecznie dostać się w miejsca gdzie równie dobrze mogliby udać się komunikacją miejską (nie mówię tu o ludziach, którzy faktycznie potrzebują samochodu do dojazdu do pracy/szkoły/whatever i nie mają innego wyjścia niż wsiadać i jechać). To głównie wypadki i ludzie nie potrafiący ruszyć na letnich oponach pod górkę czy ze świateł powodowali zatory i korki. Co do pracy służb utrzymania dróg to nie mam większych zastrzeżeń, wszędzie gdzie nie byłem, przy ważniejszych drogach pługi odśnieżały dość regularnie i pracowały przez cały dzień. Z resztą sam fakt, że miasto wydało tylko w poniedziałek 350000zł na odśnieżanie świadczy o tym, że zarówno władze jak i drogowcy robili co mogli.
[quote]co to ma być??

Zima moja droga, zima. Przestań, więc jęczeć i przyjmij do wiadomości, że paraliż komunikacyjny jest zjawiskiem normalnym przy obfitych opadach śniegu, z naturą jeszcze nikt nie wygrał, ale jeśli tak Cię sytuacja męczy to kup sobie łopatę i idź odśnieżać.

Zima moja droga, zima. Przestań, więc jęczeć i przyjmij do wiadomości, że paraliż komunikacyjny jest zjawiskiem normalnym przy obfitych opadach śniegu, z naturą jeszcze nikt nie wygrał, ale jeśli tak Cię sytuacja męczy to kup sobie łopatę i idź odśnieżać. rozwiń
Avatar
patryk / 2 grudnia 2010 o 13:30
W życiu nie ma nic za darmo. Darmo to można najwyżej dostać w zęby.
Jeśli już to komunikacja będzie BEZPŁATNA dla pasażerów. A zapłaci za to miasto czyli de facto my wszyscy.
Aczkolwiek pomysł rozsądny. Jest szansa, że część kierowców zrezygnuje z walki z własnymi samochodami.
Avatar
lubella / 2 grudnia 2010 o 13:23
dopiero od jutra śmiech na sali powinno to juz być od poniedziałku
Avatar
małgorzata / 2 grudnia 2010 o 13:18
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas??
w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, trasa ktora pokonuje na uczelnię zajęła mi 2 godziny i 20 minut, zamiast jak zwykle ok. 40 (w tym ponad godzina czekana na 150 lub 151. we wtorek czekam na poczatkowym przystanku na 37 30 minut, po czym autobus nie przyjezdza i musze jechac na przesiadki, a pozniej okazuje się, ze 150 juz nie jedzie nagle na węglin jak od 10 lat, tylko BEZ INFORMACJI skręca po nałęczowiej w zana!!! (tam gdzie jedzie 155, 153, 158..) co to ma być?? czy na prawde nie starcza pieniedzy z podatkow na pracownikow i maszyny do odsnieżania!? a co wiecej, kierowcy mpk chyba w ramach rekompensaty za "trudną pracę" zatrzymuja sie przy przystankach tak, by pasazerowie musieli wysiadac na 1,5 metrowe hałdy śniegu (pozdrawiam kierowce dojezdzajacego 6 do pętli na romera o 12.30...)
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas??
w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, trasa ktora pokonuje na uczelnię zajęła mi 2 godziny i 20 minut, zamiast jak zwykle ok. 40 (w tym ponad godzina czekana na 150 lub 151. we wtorek czekam na poczatkowym przystanku na 37 30 minut, po czym autobus nie przyjezdza i musze jechac na przesiadki, a pozniej okazuje się, ze 150 juz nie jedzie nagle na węglin jak od 10 l... rozwiń
Avatar
Antyblef / 2 grudnia 2010 o 13:05
ŻUK niech się promuje za własne pieniądze a nie za kasę podatnika .Miejska kasa pusta a ten sobie prezenciki wyborcze serwuje . Jego guru jeździ ze swoim orszakiem słuzbowymi
limuzynami po całej Polsce -przykład idzie z góry a i ryba psuje się od głowy.Łukaszenkowizna panoszy się po Polszcze mkości bracia.... oj panoszy
Avatar
asia / 2 grudnia 2010 o 11:49
[quote name='m' timestamp='1291284187' post='397072']
straty? z powodu powiększenia masy całkowitej i zwiększonego zużycia paliwa? ale popatrz na to z innej strony: dociążony autobus mknący po pustych drogach (kierowcy osobówek są w autobusie) pług z piaskarką przed nim-wszystko na czas!
Ciekawe ile należałoby podwyższyć podatki w mieście, żeby komunikacja była darmowa cały rok?
[/quote]
Ależ ja nie mam nic przeciwko temu,żeby komunikacja była darmowa.Od dwóch dni zostawiam samochód i jeżdżę(sunę,toczę się,przesuwam:))autobusem-we wtorek-2,5 godzinki,wczoraj tylko 55 minut
Obawiam się tylko,czy ten dzień darmowy nie odbije się czkawką pasażerom.
Waściwie-to jestem pewna,że się odbije-najpóźniej koło marca!?!
[quote name='m' timestamp='1291284187' post='397072']
straty? z powodu powiększenia masy całkowitej i zwiększonego zużycia paliwa? ale popatrz na to z innej strony: dociążony autobus mknący po pustych drogach (kierowcy osobówek są w autobusie) pług z piaskarką przed nim-wszystko na czas!
Ciekawe ile należałoby podwyższyć podatki w mieście, żeby komunikacja była darmowa cały rok?
[/quote]
Ależ ja nie mam nic przeciwko temu,żeby komunikacja była darmowa.Od dwóch dni zostawiam samochód i jeżd... rozwiń
Avatar
a / 2 grudnia 2010 o 11:49
Odśnieżać miasto, a nie wymyslać głupoty i tematy zastępcze!!! To co się dzieje na ulicach Lublina, czy to w centrum czy na osiedlach woła o pomstę do nieba....Zgroza!! i nikt za to nie odpowiada. Autobusem? Najpierw musiałby być i nie byc przepełniony...jeszcze zeby mozna bylo bezpiecznie do niego wsiąść nie brnąc po kolana w sniegu....
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja?

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja? 1 0

Rolnicy, którzy w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) zrezygnowali z hodowli, szukają alternatywnych źródeł dochodu. Marszałek województwa lubelskiego proponuje im m.in. hodowlę bydła

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać?

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać? 1 2

Władze Lublina biorą się za liczenie pasażerów w podmiejskich autobusach. Zaczęły od linii do Świdnika. Po co? – Żeby sprawdzić zapotrzebowanie na kursy – mówią miejscy urzędnicy od komunikacji. Już teraz wiadomo, że od 7 maja więcej będzie kursów linii 55 między Lublinem a Świdnikiem

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur
galeria

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur 12 0

O godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie Wielkie Otwarcie Wielokranu Browaru Zakładowego. Zajrzeliśmy za kulisy.

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 4 4

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 3 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 8

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 146 12

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 113 11

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 3 8

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)