środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Z sesji RM: Nie ma decyzji w sprawie pola golfowego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2009, 19:27
Autor: Dominik Smaga

Radni znów nie zdołali podjąć decyzji w sprawie pola golfowego, które miałoby powstać przy ul. Osmolickiej koło ośrodka Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

Prywatna firma chce wydzierżawić teren od miasta i urządzić tam szkółkę golfową. Sprawa miała stanąć na sesji już miesiąc temu, ale z powodu błędów prawnych projekt uchwały został wycofany z obrad i przełożony o miesiąc, na następną sesję. Teraz głosowanie przesunięto o 6 tygodni.

Dzisiaj radni dostali nowy projekt. Dokument upoważniałby Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji do wydzierżawienia ziemi w drodze przetargu nieograniczonego.

- Uchwała została zmieniona. Wcześniej była mowa o przetargu ograniczonym, ten jest nieograniczony. To kolosalna różnica. Poprzednio była mowa o umowie na okres 15 lat, teraz jest to "do 15 lat” - mówi Zdzisław Drozd (PiS).

- Teraz może to wziąć dowolna osoba, niekoniecznie na ten cel, czyli na utworzenie pola golfowego - dodaje.

- W poprzednim projekcie uchwały była mowa o "wydzierżawieniu na okres 15 lat w trybie przetargowym”. Tu nie było mowy, że ma być to przetarg ograniczony - wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

- Przetarg jest nieograniczony co do firm i instytucji, które mogą przystępować do przetargu, ale będzie ograniczony co do funkcji - twierdzi Wojewódzki i zapewnia, że na tym terenie będzie mogło powstać tylko pole golfowe wraz z obiektami towarzyszącymi. Zdaniem Wojewódzkiego nie ma prawnej możliwości określenia, kto może, a kto nie może do takiego przetargu przystępować.

- Nie można ograniczać dostępu do przetargu, by nie narażać się na zarzut niekonkurencyjności - dodaje Wojewódzki. Ale nie wszystkich to przekonuje. - Pan nie jest w stanie wskazać przepisu, dlaczego nie możemy zorganizować przetargu ograniczonego.

Radny Drozd domagał się przełożenia głosowania na następną sesję. - Ten wniosek spowoduje, że w tym roku ten obiekt nie powstanie - ostrzega Dariusz Sadowski, radny lewicy.

- Jak przełożymy to na następną sesję, to przetarg odbędzie się w lecie, a zanim nastąpi zagospodarowanie terenu to spadnie pierwszy śnieg. I tak to się skończy.

Wątpliwości dotyczyły też powierzchni, którą zająć ma pole golfowe i tego, czy będzie ona wystarczająca.

- Pani mówi "około 40 tys. mkw.” Czy można w sensie prawnym wpisać coś "mniej więcej” - docieka radny niezrzeszony, Michał Widomski. - Geodezyjnie trzeba się wyrażać precyzyjnie - odpowiada Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina i przekonuje, że nie można precyzyjnie określić powierzchni gruntów, których dotyczył projekt uchwały.

Nawet sami zainteresowani nie byli w stanie stwierdzić, czy uchwała pozwoli na stworzenie ośrodka do gry w golfa.

- Ja nie umiem na szybko przeliczyć tego areału. Wydaje mi się, że te 44 tys. mkw. to jest trochę za mało - twierdzi Jarosław Janowski, wiceprezes Pierwszego Lubelskiego Klubu Golfowego. - Może faktycznie lepiej będzie uporządkować te sprawy i przesunąć decyzję. Czekamy dwa lata, poczekamy i miesiąc.

Radni zdecydowali, że sprawą zajmą się na następnej sesji, 30 kwietnia.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!