czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Z ZUS w Biłgoraju do ZUS w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2009, 13:12
Autor: am

Lubelski ZUS ma nowego dyrektora. Danuta Kwiatkowska od czterech lat kierowała biłgorajską placówką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dziś objęła najwyższe stanowisko w lubelskim oddziale firmy. Zastąpi odwołanego wczoraj Andrzeja Panasiuka.

Wczoraj stanowisko dyrektora stracił Andrzej Panasiuk. Podstawą jego odwołania były wyniki śledztwa prowadzonego w tym samym czasie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W piątek CBA poinformowało, że w latach 2004-2008 ZUS bezprawnie umorzył składki na kwotę 3 mln zł i – również bezprawnie – rozkładał dłużnikom na raty zaległości w łącznej kwocie 10 mln zł. Nieprawidłowości te potwierdzają też wyniki wewnętrznej kontroli lubelskiego oddziału przeprowadzonej przez centralę ZUS.

Wśród firm, które na tym skorzystały była też spółka deweloperska, od której dwa lata wcześniej Panasiuk kupił mieszkanie. Według funkcjonariuszy urzędnicy ZUS doprowadzili również do przedawnienia długów na kwotę 400 tys. zł.

Nowy dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie, Danuta Kwiatkowska ma 59 lat. Z wykształcenia jest magistrem administracji. Ukończyła też podyplomowe studia z zakresu ubezpieczeń społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych związana jest od 1978 r. Przez 15 lat sprawowała funkcję zastępcy dyrektora ds. dochodów Oddziału. Od lutego 2005 r. pełni funkcję dyrektora Oddziału ZUS w Biłgoraju.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
polikot
Stan Witos
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2009 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby nie bylo tak, ze po dobrym panie, jeszcze lepszy nastanie...
Rozwiń
polikot
polikot (3 września 2009 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nieważne , ważne że Endriu pa pa pa pa . Popłakałem się jest dziś , jutro i pojutrze .......
Rozwiń
Stan Witos
Stan Witos (3 września 2009 o 05:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wg Waszych danych ta Pani to geniusz godny nominacji nagody Nobla i w Lublinie będzie się marnować. Nie lepiej bylo Ja powolać na Prezesa ZUS ? A tak pozostał niesmak, że Pan Paligłup maczał palce w tej kontroli a la "dobij dziada".
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2009 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przybliżę Wam temat, bo widzę że zbyt pochopne wnioski wyciągacie. W Województwie lubelskim są dwa oddziały ZUS Lublin i Biłgoraj, które swym zasięgiem terytorialnym są podobne (do biłgorajskiego należą Chełm, Włodawa, Krasnystaw, Janów, Zamość, Tomaszów, Hrubieszów). Lubelski oddział jest oczywiście większy bo podlega mu m.in. 350-tysięczny Lublin i zatrudnia 2 razy więcej pracowników.Biłgorajski oddział od lat należy do ścisłej krajowej czołówki, a jego pracownicy wygrywają konkursy wiedzy zawodowej z tymi z Lublina.

Danuta Kwiatkowska - sylwetka

Rocznik 1950, z wykształcenia magister administracji. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła podyplomowo studia z zakresu ubezpieczeń społecznych. Legitymuje się certyfikatami z zarządzania jakością oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, gdzie przeszła wszystkie etapy rozwoju zawodowego, związana jest od 1978 r. Przez 15 lat sprawowała funkcję zastępcy dyrektora ds. dochodów Oddziału. Od lutego 2005 r. piastuje funkcję dyrektora Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Biuro Prasowe ZUS
Rozwiń
jancio
jancio (2 września 2009 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jeszcze niedawno cała PO z Palikotem na czele wytykała PSL neopotyzm a PIS nazywano zamordystami jak w legalnych konkursach wyłaniała dyrektorów ZUS. Po nastaniu PO dyrektorów zmieniono bo byli z PIS. A teraz to takie szybkie przeniesienie z Biłgoraja do Lublina? Brawo życzę wszystkim głosującym w następnych wyborach na PO i Palikota dużo zdrowia fizycznego bo na inteligencję i zdrowie psychiczne to już raczej za późno. TUSK NA PREZYDENTA ... Peru.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!