sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Za recenzję kulinarną do sądu. Pozew dla dziennikarza Dziennika Wschodniego?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2013, 19:24

Dziennikarz ocenia smak potraw, aromat, sposób podania, jakość produktów, sposób obsługi i czas ocze
Dziennikarz ocenia smak potraw, aromat, sposób podania, jakość produktów, sposób obsługi i czas ocze

Anonimowy ogłoszeniodawca namawia restauratorów, żeby złożyć wspólny pozew przeciwko dziennikarzowi Dziennika Wschodniego.

Przewodnik po restauracjach Lubelszczyzny ukazuje się od niemal roku – co piątek w naszym Magazynie. Prowadzi go Waldemar Sulisz – autor Księgi smaków Lubelszczyzny, prezes Kresowej Akademii Smaku, organizator ogólnopolskich turniejów nalewek, autor wielu kulinarnych tekstów prasowych i programów radiowych.

Co tydzień odwiedza inną restaurację. Ocenia smak potraw, aromat, sposób podania, jakość produktów, sposób obsługi i czas oczekiwania. Czasem krytycznie.

Gwałtownie na recenzję zareagował właściciel Siedliska Folkloru Marzanna w Niedrzwicy Kościelnej, które Sulisz odwiedził w grudniu ub. r. Kilka dni później Władysław Boruch zarzucił dziennikarzowi kumoterstwo i zalecił, by odwiedzał "raczej inne, na ogół zaprzyjaźnione restauracje”, o których "zwykł pisać bardzo dobrze”.

Przeczytaj list: Szef restauracji Marzanna: Redaktor stracił smak

W przewodniku drukowaliśmy systematycznie kolejne recenzje z innych restauracji. Tymczasem w ubiegły czwartek na łamach Kuriera Lubelskiego ukazało się ogłoszenie: "Restauratorzy woj. lubelskiego, czujący się pokrzywdzeni szkalującymi tekstami zamieszczonymi na łamach Dziennika Wschodniego, zamierzają złożyć zbiorowy pozew sądowy przeciwko red. Waldemarowi Suliszowi – autorowi tych tekstów”.

Restauratorzy chcą ubiegać się o pół miliona zł odszkodowania "za poniesione straty materialne”. Pod ogłoszeniem podano numer telefonu. – Jestem tylko pośrednikiem. Mam "zbierać” telefony. Nie chcę się ujawniać – mówi mężczyzna, który odebrał telefon. – Ogłoszeniodawca wyjechał za granicę. To właściciel jednej z opisanych restauracji.

– Tę zapowiedź pozwu ze strony "restauratorów województwa lubelskiego” traktuję przede wszystkim jako próbę zastraszenia naszego recenzenta kulinarnego i wywarcia nacisku na redakcję, by złagodzić ton recenzji czy zrezygnować z krytycznych uwag – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

– Wyjątkowo niegodziwe jest dla mnie to, że restauratorzy robią to anonimowo, że nie mają odwagi, by ujawnić się, pokazać, kto firmuje tę akcję – dodaje Wiejak. – Podobną taktykę przyjęli autorzy wpisów na forum internetowym Dziennika, gdzie pod recenzjami, w niewybredny sposób, anonimowo atakują naszego recenzenta.

Krzysztof Wiejak zapowiada, że ewentualne skierowanie sprawy do sądu nie spowoduje, że recenzje kulinarne znikną z łamów Dziennika: Uważam, że gdy któryś z naszych Czytelników decyduje się na wyjście do restauracji i ma w perspektywie wydanie kilkudziesięciu czy ponad 100 zł, to ma prawo wiedzieć, co może w zamian otrzymać. Ale, jak widać, "lubelscy restauratorzy” wolą zajmować się pozwami niż tym, co dzieje się w ich kuchniach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Chełmianin N
Gość
un
(49) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (10 maja 2013 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='abc' timestamp='1367869086' post='766469']
@Chełmianin N - Lubelszczyzna w kontekście tego regionu to jest aksamitne i piękne słowo.
Chwała, że nie jest tylko lubelskie, ale jest też i Lubelszczyzna, która super oddaje klimat tego miejsca.
Ale co tam, są stołki i są parapety. Nikt Ci nie karze korzystać z tego portalu co więc tu robisz (?)...Jakbym był to miałbym na tyle odwagi żeby się podpisać z imienia i nazwiska. Masz więc odpowiedź, nie jestem.
Mam też coś na kształt własnego portalu i świetnie zdaje sobie sprawę ile w takie cudo trzeba włożyć pracy.
Oczywiście prościej wszystko krytykować i na każdym możliwym kroku pluć chamstwem i jadem... cóż.
Napisz nam jeszcze czym ty/jak wracasz upojony alkoholem do domu, chętnie poczytam.Fakt, mogli odrzucić, ale KL zajęty promowaniem marketu i podliczaniem mu latek, a takie ogłoszenie to tak jakby usługa i wynajęcie kawałka miejsca, zawsze to dodatkowa kasiora dla nich, no chyba, że mają darmowe to przepraszam.
[/quote]

Ci,co Lubelskie Lubelszczyzną nazywają aksamitny beton w głowie mają i popularnie do matołków z Koziego Grodu się zaliczają!!! Pacanów jest nie daleko,a żeby nie być kaleką,to wysłać ich po rozum deko!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2013 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='un' timestamp='1367911721' post='766644']
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4]S[/size][/font]prawa jest prosta - Apel do Prokuratury !!!
Jeśli pan redaktor wraz z dziennikiem planuje jakąś większe wydawnictwo takie jak przewodnik niech wszystko będzie zgodne z prawem !!!


Jeśli jest to nie udokumentowane to jest to korupcja !!!
[/quote]


ROTFL - to lepsze niż "Mis" Bareji - pamiętajcie że wedłu "marzannowego prawa" redaktor musi wam jeszcze oddać samolot
To w Niedrzwicy takie orły intelektu mieszkają czy właściciel osobiście tak orbituje?
Jeśli osobiście to najpierw niech pokaże czy nie ma żółtych papierów bo jak ma to "wedłu prawa" nie wolno mu restauracji prowadzić i ludzi truć :-D
Rozwiń
un
un (7 maja 2013 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4]S[/size][/font]prawa jest prosta - Apel do Prokuratury !!!
Jeśli pan redaktor wraz z dziennikiem planuje jakąś większe wydawnictwo takie jak przewodnik niech wszystko będzie zgodne z prawem !!!

1. Czy posiada wszystkie paragony zapłaty za ocenione posiłki ???
2. Czy posiada zgodę na publikację oceny ich restauracji ???

Myślę ż nawet jago nadworny adwokat Włodzimierz W. go nie uratuje.

Jeśli jest to nie udokumentowane to jest to korupcja !!!
Rozwiń
plati1985
plati1985 (7 maja 2013 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedys znajomy pracował w tym mu jak to tam Ośle to na starówce, polecam bigos po staropolsku z... Macro hehehehehheehehhehehheheheehhehehehehehehheehehehheheheh
Rozwiń
Smak
Smak (7 maja 2013 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Restauratorzy do sądu śmiało i nauczyć rozumu smakowego bęcwała.Na portalu burza się rozpętała,a brać dziennikarska na punkcie smaku oszalała.Receptory smakowe na języku należy pobudzić i widzimisię podniebienia ostudzić!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (49)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!