Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2009 r.
22:01
Edytuj ten wpis

Za spałowanie dwóch mężczyzn policjanci odpowiedzą przed sądem

0 19 A A

Policjanci twierdzili, że użyli przemocy zgodnie z prawem. Ale prokuratura im nie uwierzyła. Staną przed sądem oskarżeni o brutalne pobicie dwóch mężczyzn przed sklepem przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledztwo w tej sprawie zajęło Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie ponad dwa lata. Właśnie się zakończyło oskarżeniem Mariusza S. i Krzysztofa R. o dwukrotne pobicie dwóch mieszkańców Lublina. Do pierwszego miało dojść na ulicy, do drugiego już po ich przewiezieniu do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

25 marca 2007 roku Rafał D. i Przemysław S. pili piwo przed sklepem przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Jeden z nich położył się na jezdni, drugi robił mu zdjęcia. Ktoś wezwał patrol.

Policjanci przyjechali nieoznakowanym radiowozem. Piwosze zdążyli wrócić już przed sklep. Doszło do wymiany zdań, która – według prokuratury – przerodziła się w brutalne pobicie.

Pierwszy miał uderzyć Mariusz S. Najpierw trafił Przemysława S. pięścią w skroń. Potem bił pałką po głowie. Nie przestał nawet wtedy, kiedy jego ofiara upadła. Drugi policjant okładał Rafała D.

Potem funkcjonariusze przewieźli poturbowanych mężczyzn do komendy. Tam zatrzymani mieli być bici pałkami przez trzech policjantów. Prokuratorowi nie udało się ustalić nazwiska tego trzeciego.

Oskarżeni nie przyznali się do winy. Oświadczyli, że zachowali się zgodnie z przepisami. Poszkodowani mieli jednak w ręku lekarskie obdukcje z wyliczonymi obrażeniami.

– Wersja pokrzywdzonych jest bardzo prawdopodobna – uznała prokuratura i skierowała przeciw funkcjonariuszom akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Lublinie. Obaj nadal pracują w policji. Mariusz S. w Chełmie, a Krzysztof R. w Lublinie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~max~ / 22 lipca 2009 o 21:33
polak napisał:
Z artykulu wynika ,ze ktos zadzwonil po policje. Prosil o interwencje bo po zachowaniu tych ludzi nie wynikalo czy lezacy to mgr ,a robiacy zdjecia to informatyk czy odwrotnie .Cos musialo byc na rzeczy bo samo picie piwa przed sklepem nie zmusza mieszkancow do zawiadamiania policji .
Cwaniactwo polaczone z wyksztalceniem nie zastapi pewnych zachowan zwiazanych z inteligencja i normalnym lydzkim zachowaniem.


Może i masz trochę racji
ale, - to że ktoś kładł się na ulice to nie uprawnia bandytów ( Policje ) do bezprawnego bicia , kopania i co tam jeszcze było ..... zresztą znam tych ludzi ( poszkodowanych ) i widziałem ich 2 dni po owej policyjnej "super akcji" i widziałem do czego zdolna jest policja - Rany na całym ciele , siniaki po 30 cm na podbrzuszu , klatce piersiowej , udach , głowie , złamany chyba palec, itd...(lista ich szkód jest naprawdę długa ) nie wzgłębiając się już w psychikę poszkodowanych bo to co moim zdaniem przeszli można śmiało porównać do metod jakie były stosowane w reżimie komunistycznym jaki był w Polsce kilkadziesiąt lat temu!!! Tak wiec ażeby się wypowiadać na temat który się zna tylko powierzchownie i komentować go pod publikę -
nie wypada !


Może i masz trochę racji
ale, - to że ktoś kładł się na ulice to nie uprawnia bandytów ( Policje ) do bezprawnego bicia , kopania i co tam jeszcze było ..... zresztą znam tych ludzi ( poszkodowanych ) i widziałem ich 2 dni po owej policyjnej "super akcji" i widziałem do czego zdolna jest policja - Rany na całym ciele , siniaki po 30 cm na podbrzuszu , klatce piersiowej , udach , głowie , złamany chyba palec, itd...(lista ich szkód jest naprawdę długa ) nie wzgłębiając się już w psychikę poszkod... rozwiń
Avatar
polak / 22 lipca 2009 o 20:20
Z artykulu wynika ,ze ktos zadzwonil po policje. Prosil o interwencje bo po zachowaniu tych ludzi nie wynikalo czy lezacy to mgr ,a robiacy zdjecia to informatyk czy odwrotnie .Cos musialo byc na rzeczy bo samo picie piwa przed sklepem nie zmusza mieszkancow do zawiadamiania policji .
Cwaniactwo polaczone z wyksztalceniem nie zastapi pewnych zachowan zwiazanych z inteligencja i normalnym lydzkim zachowaniem.
Avatar
Quest / 22 lipca 2009 o 15:40
~Max~ napisał:
Ludzie co wy piszecie ?Jakich meneli ? jeden z poszkodowanych ma wykształcenie wyższe a, drugi jest informatykiem ! Jeżeli do standardów policyjnych zatrzymań można zaliczyć zakuwanie w kajdanki zapięte z tyłu a, następnie pałowanie dokładnie po całym ciele nie oszczędzając miejsc naprawdę grożących utratą zdrowia i to ze skutkami trwałymi !!!!
Nie życzę nikomu takiej przygody z Bandytami pracującymi w Policji !!!


Czyli jak ktoś ma wyższe, lub/i jest informatykiem, to oznacza, że można na takiego oko przymykać? Nie spotkałem się jeszcze, żeby policjanci stłukli kogoś ot, tak bez powodu. Nie raz byłem spisywany i zawsze śmiechem, żartem obyło się bez żadnych scysji. Tylko, że nigdy nie strugałem kozaka i nie pyskowałem, wiem że źle zrobiłem, to siedzę cicho. A nie urabura, szef podwóra i pyskówki na dzień dobry...


Czyli jak ktoś ma wyższe, lub/i jest informatykiem, to oznacza, że można na takiego oko przymykać? Nie spotkałem się jeszcze, żeby policjanci stłukli kogoś ot, tak bez powodu. Nie raz byłem spisywany i zawsze śmiechem, żartem obyło się bez żadnych scysji. Tylko, że nigdy nie strugałem kozaka i nie pyskowałem, wiem że źle zrobiłem, to siedzę cicho. A nie urabura, szef podwóra i pyskówki na dzień dobry... rozwiń
Avatar
małpa w czerwonym / 22 lipca 2009 o 13:07
To nie były żadne menele!
Jeden z nich jest informatykiem.
Był marzec 2007, godz. 22 i piwo wieczorem z kolegą z pracy w podobnych warunkach pił każdy z was, a że się wygłupiali między sobą w taki sposób - uważam za idiotyzm!
Ale lanie ich w banię z pięści, pałowanie i skopanie skutego w kajdankach?
Sadyści!
Zafałszowanie wyniku i godziny badania alkomatem!
Składanie fałszywych zeznań!
Avatar
~Max~ / 22 lipca 2009 o 13:05
Ludzie co wy piszecie ?Jakich meneli ? jeden z poszkodowanych ma wykształcenie wyższe a, drugi jest informatykiem ! Jeżeli do standardów policyjnych zatrzymań można zaliczyć zakuwanie w kajdanki zapięte z tyłu a, następnie pałowanie dokładnie po całym ciele nie oszczędzając miejsc naprawdę grożących utratą zdrowia i to ze skutkami trwałymi !!!!
Nie życzę nikomu takiej przygody z Bandytami pracującymi w Policji !!!
Avatar
polak / 22 lipca 2009 o 12:48
Wzywamy policje bo sami boimy sie zwrocic uwage mlodym ludziom ktorym politycy i prokuratura zapweniaja bezkarnosc.
Dlaczego sie boimy? Poniewaz zostaniemy zniewazeni slowami lub pobici.Demokracja w polskim wydaniu to danie prawa do zachowan niedemokratycznych to liberalne traktowanie tych zachowan.
Policjanci to ludzie szkoleni zarowno fizycznie jak psychicznie do dzialan interwencyjnych. Maja taki same prawa jak inni obywatele.
Na codzien spotykaja sie z lamaniem prawa prowokacja ustna czy wyzwiskami.Byc w Polsce policjantem to wobcowanie srodowiskowe rodziny to spotykanie sie w kregu rodzin policyjnych.
Prokuratura z luboscia opirajac sie na pomowieniach stosuje w stosunku do nich srodki zapobiegawcze wiedzac,ze media naglosnia sprawe i wydadza medialny wyrok.
Panowie dziennikarze,prokuratorzy i sedziowie.
Juz teraz co madrzejsi policjanci widzac awanture udaja,ze nie widza. Interwencia polegajaca na pouczeniu zda egzamin w przypadku ludzi ktorzy
zdaja sobie sprawe z nieuchronnosci kary.
Jak dotat tylko policjanci na wlasnej skorze odczuwaja liberalna polityke rzadow Tuska ,niedoskowalosc dzialan prokuratury .
Policjani juz dzisiaj boja sie intrrwecji wiedzac doskonale ze w kazdej chwili moga byc pomowieni o przekroczenie uprawnien.
Czy o to chodzi?
Wzywamy policje bo sami boimy sie zwrocic uwage mlodym ludziom ktorym politycy i prokuratura zapweniaja bezkarnosc.
Dlaczego sie boimy? Poniewaz zostaniemy zniewazeni slowami lub pobici.Demokracja w polskim wydaniu to danie prawa do zachowan niedemokratycznych to liberalne traktowanie tych zachowan.
Policjanci to ludzie szkoleni zarowno fizycznie jak psychicznie do dzialan interwencyjnych. Maja taki same prawa jak inni obywatele.
Na codzien spotykaja sie z lamaniem prawa prowokacja ustna czy wyzwiskami.Byc w Polsce ... rozwiń
Avatar
lublinianka / 22 lipca 2009 o 12:27
POLICJA JEST OD PAŁOWANIA ! U nas też mogliby przyjechać i wypałować tych żuli sikających, przeklinających i żygających spod zieleniaka a właściwie sklepu monopolowego.
Avatar
3 / 22 lipca 2009 o 12:08
Lekarz od obdukcji, nie zapomnijcie o nim! Też pewnie był w zmowie z tymi menelami. Może nawet dostał jakiś dowód wdzięczności. Móżgotrzepa albo piwo...
Normalnie forum policyjne jak widzę...
Avatar
JPII / 22 lipca 2009 o 12:00
Ten kraj juz na psy zszedł ale nie od wczoraj.. on jedzie po równi pochyłej od 1989 roku. Przykre to i niesprawiedliwe, zastanawia mnie natomiast to kto i dla kogo ustalił takie parszywe prawo? Przeżyłem w tym syfie (za demokracji) 20 lat i na kolejne nie mam już siły. Kraj absurdów ! Jednym słowem pluje na ten kraj. Moja Polska skonczyła się w 89 roku a w raz z nia względna normalność
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 11:09
Policjanci zbyt agresywni, powinni więc poszukać innej pracy bez kontaktu z drugim człowiekiem. Menele spod sklepu też powinni odpowiedzieć za (niewątpliwą) obrazę policjanta.
Avatar
~max~ / 22 lipca 2009 o 21:33
polak napisał:
Z artykulu wynika ,ze ktos zadzwonil po policje. Prosil o interwencje bo po zachowaniu tych ludzi nie wynikalo czy lezacy to mgr ,a robiacy zdjecia to informatyk czy odwrotnie .Cos musialo byc na rzeczy bo samo picie piwa przed sklepem nie zmusza mieszkancow do zawiadamiania policji .
Cwaniactwo polaczone z wyksztalceniem nie zastapi pewnych zachowan zwiazanych z inteligencja i normalnym lydzkim zachowaniem.


Może i masz trochę racji
ale, - to że ktoś kładł się na ulice to nie uprawnia bandytów ( Policje ) do bezprawnego bicia , kopania i co tam jeszcze było ..... zresztą znam tych ludzi ( poszkodowanych ) i widziałem ich 2 dni po owej policyjnej "super akcji" i widziałem do czego zdolna jest policja - Rany na całym ciele , siniaki po 30 cm na podbrzuszu , klatce piersiowej , udach , głowie , złamany chyba palec, itd...(lista ich szkód jest naprawdę długa ) nie wzgłębiając się już w psychikę poszkodowanych bo to co moim zdaniem przeszli można śmiało porównać do metod jakie były stosowane w reżimie komunistycznym jaki był w Polsce kilkadziesiąt lat temu!!! Tak wiec ażeby się wypowiadać na temat który się zna tylko powierzchownie i komentować go pod publikę -
nie wypada !


Może i masz trochę racji
ale, - to że ktoś kładł się na ulice to nie uprawnia bandytów ( Policje ) do bezprawnego bicia , kopania i co tam jeszcze było ..... zresztą znam tych ludzi ( poszkodowanych ) i widziałem ich 2 dni po owej policyjnej "super akcji" i widziałem do czego zdolna jest policja - Rany na całym ciele , siniaki po 30 cm na podbrzuszu , klatce piersiowej , udach , głowie , złamany chyba palec, itd...(lista ich szkód jest naprawdę długa ) nie wzgłębiając się już w psychikę poszkod... rozwiń
Avatar
polak / 22 lipca 2009 o 20:20
Z artykulu wynika ,ze ktos zadzwonil po policje. Prosil o interwencje bo po zachowaniu tych ludzi nie wynikalo czy lezacy to mgr ,a robiacy zdjecia to informatyk czy odwrotnie .Cos musialo byc na rzeczy bo samo picie piwa przed sklepem nie zmusza mieszkancow do zawiadamiania policji .
Cwaniactwo polaczone z wyksztalceniem nie zastapi pewnych zachowan zwiazanych z inteligencja i normalnym lydzkim zachowaniem.
Avatar
Quest / 22 lipca 2009 o 15:40
~Max~ napisał:
Ludzie co wy piszecie ?Jakich meneli ? jeden z poszkodowanych ma wykształcenie wyższe a, drugi jest informatykiem ! Jeżeli do standardów policyjnych zatrzymań można zaliczyć zakuwanie w kajdanki zapięte z tyłu a, następnie pałowanie dokładnie po całym ciele nie oszczędzając miejsc naprawdę grożących utratą zdrowia i to ze skutkami trwałymi !!!!
Nie życzę nikomu takiej przygody z Bandytami pracującymi w Policji !!!


Czyli jak ktoś ma wyższe, lub/i jest informatykiem, to oznacza, że można na takiego oko przymykać? Nie spotkałem się jeszcze, żeby policjanci stłukli kogoś ot, tak bez powodu. Nie raz byłem spisywany i zawsze śmiechem, żartem obyło się bez żadnych scysji. Tylko, że nigdy nie strugałem kozaka i nie pyskowałem, wiem że źle zrobiłem, to siedzę cicho. A nie urabura, szef podwóra i pyskówki na dzień dobry...


Czyli jak ktoś ma wyższe, lub/i jest informatykiem, to oznacza, że można na takiego oko przymykać? Nie spotkałem się jeszcze, żeby policjanci stłukli kogoś ot, tak bez powodu. Nie raz byłem spisywany i zawsze śmiechem, żartem obyło się bez żadnych scysji. Tylko, że nigdy nie strugałem kozaka i nie pyskowałem, wiem że źle zrobiłem, to siedzę cicho. A nie urabura, szef podwóra i pyskówki na dzień dobry... rozwiń
Avatar
małpa w czerwonym / 22 lipca 2009 o 13:07
To nie były żadne menele!
Jeden z nich jest informatykiem.
Był marzec 2007, godz. 22 i piwo wieczorem z kolegą z pracy w podobnych warunkach pił każdy z was, a że się wygłupiali między sobą w taki sposób - uważam za idiotyzm!
Ale lanie ich w banię z pięści, pałowanie i skopanie skutego w kajdankach?
Sadyści!
Zafałszowanie wyniku i godziny badania alkomatem!
Składanie fałszywych zeznań!
Avatar
~Max~ / 22 lipca 2009 o 13:05
Ludzie co wy piszecie ?Jakich meneli ? jeden z poszkodowanych ma wykształcenie wyższe a, drugi jest informatykiem ! Jeżeli do standardów policyjnych zatrzymań można zaliczyć zakuwanie w kajdanki zapięte z tyłu a, następnie pałowanie dokładnie po całym ciele nie oszczędzając miejsc naprawdę grożących utratą zdrowia i to ze skutkami trwałymi !!!!
Nie życzę nikomu takiej przygody z Bandytami pracującymi w Policji !!!
Avatar
polak / 22 lipca 2009 o 12:48
Wzywamy policje bo sami boimy sie zwrocic uwage mlodym ludziom ktorym politycy i prokuratura zapweniaja bezkarnosc.
Dlaczego sie boimy? Poniewaz zostaniemy zniewazeni slowami lub pobici.Demokracja w polskim wydaniu to danie prawa do zachowan niedemokratycznych to liberalne traktowanie tych zachowan.
Policjanci to ludzie szkoleni zarowno fizycznie jak psychicznie do dzialan interwencyjnych. Maja taki same prawa jak inni obywatele.
Na codzien spotykaja sie z lamaniem prawa prowokacja ustna czy wyzwiskami.Byc w Polsce policjantem to wobcowanie srodowiskowe rodziny to spotykanie sie w kregu rodzin policyjnych.
Prokuratura z luboscia opirajac sie na pomowieniach stosuje w stosunku do nich srodki zapobiegawcze wiedzac,ze media naglosnia sprawe i wydadza medialny wyrok.
Panowie dziennikarze,prokuratorzy i sedziowie.
Juz teraz co madrzejsi policjanci widzac awanture udaja,ze nie widza. Interwencia polegajaca na pouczeniu zda egzamin w przypadku ludzi ktorzy
zdaja sobie sprawe z nieuchronnosci kary.
Jak dotat tylko policjanci na wlasnej skorze odczuwaja liberalna polityke rzadow Tuska ,niedoskowalosc dzialan prokuratury .
Policjani juz dzisiaj boja sie intrrwecji wiedzac doskonale ze w kazdej chwili moga byc pomowieni o przekroczenie uprawnien.
Czy o to chodzi?
Wzywamy policje bo sami boimy sie zwrocic uwage mlodym ludziom ktorym politycy i prokuratura zapweniaja bezkarnosc.
Dlaczego sie boimy? Poniewaz zostaniemy zniewazeni slowami lub pobici.Demokracja w polskim wydaniu to danie prawa do zachowan niedemokratycznych to liberalne traktowanie tych zachowan.
Policjanci to ludzie szkoleni zarowno fizycznie jak psychicznie do dzialan interwencyjnych. Maja taki same prawa jak inni obywatele.
Na codzien spotykaja sie z lamaniem prawa prowokacja ustna czy wyzwiskami.Byc w Polsce ... rozwiń
Avatar
lublinianka / 22 lipca 2009 o 12:27
POLICJA JEST OD PAŁOWANIA ! U nas też mogliby przyjechać i wypałować tych żuli sikających, przeklinających i żygających spod zieleniaka a właściwie sklepu monopolowego.
Avatar
3 / 22 lipca 2009 o 12:08
Lekarz od obdukcji, nie zapomnijcie o nim! Też pewnie był w zmowie z tymi menelami. Może nawet dostał jakiś dowód wdzięczności. Móżgotrzepa albo piwo...
Normalnie forum policyjne jak widzę...
Avatar
JPII / 22 lipca 2009 o 12:00
Ten kraj juz na psy zszedł ale nie od wczoraj.. on jedzie po równi pochyłej od 1989 roku. Przykre to i niesprawiedliwe, zastanawia mnie natomiast to kto i dla kogo ustalił takie parszywe prawo? Przeżyłem w tym syfie (za demokracji) 20 lat i na kolejne nie mam już siły. Kraj absurdów ! Jednym słowem pluje na ten kraj. Moja Polska skonczyła się w 89 roku a w raz z nia względna normalność
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 11:09
Policjanci zbyt agresywni, powinni więc poszukać innej pracy bez kontaktu z drugim człowiekiem. Menele spod sklepu też powinni odpowiedzieć za (niewątpliwą) obrazę policjanta.