Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2008 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Za takich sąsiadów dziękujemy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Mieszkańcy ul. Mireckiego nie chcą, by obok ich domów stanął blok z mieszkaniami socjalnymi dla najuboższych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obawiają się pijackich burd. - To są normalni ludzie, tylko biedni - zapewniają urzędnicy.

Mireckiego to niewielka, wąska uliczka domków jednorodzinnych na Kośminku. Biegnie równolegle do ul. Kunickiego, od której oddziela ją ciąg kamienic naprzeciw Gimnazjum nr 1 i zaniedbany trójkątny plac. Na placu, w trzech komunalnych barakach mieszka trzydzieści rodzin.

- Baraki przewidziane są do wyburzenia - informuje Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. W ich miejscu powstanie nowy gminny blok, w którym znajdzie się ok. 100 mieszkań.

- Część z nich będą stanowić lokale socjalne - przyznaje Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta. Plany są już mocno zaawansowane.

- Trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej. W tym roku chcielibyśmy rozpocząć budowę - dodaje Młynarczyk.

Ale nie podoba się to mieszkańcom ul. Mireckiego. - Wolałabym, żeby trafili tu jednak inni lokatorzy. Trochę boję się takiego sąsiedztwa - mówi Helena Robak.
- Zaraz zaczną się pijackie burdy. Już mieliśmy takie przygody z częścią lokatorów tego baraku - dodaje pani Zofia. - Pozatym stanie tutaj nowy blok, to będę mieszkać tak jak w grobie. Niech budują tak, żeby nie zasłonić innych domów i niech dadzą mieszkania normalnym ludziom.

- To są normalni ludzie - zapewnia Kępa. - Na lokale socjalne czeka bardzo wiele rodzin, które są mniej zaradne życiowo, albo mają za niskie dochody.

Mieszkańcy próbują przekonać władze miasta by zrezygnowały ze swoich planów. Ratusz rezygnować nie chce. - Mamy nadzieję, że z czasem mieszkańcy ul. Mireckiego przekonają się, że te bloki nie są złym sąsiedztwem - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Być może warto pomyśleć o stworzeniu w tym bloku świetlicy, z której mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy ulicy - dodaje.
Obietnica wyznaczenia tego typu świetlicy pomogła w załagodzeniu sporu wokół budowy podobnego budynku przy ul. Sulisławickiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marian / 11 marca 2008 o 22:44
"Biednych ludzi", "niezaradnych życiowo" trzeba albo rozdzielać, aby nie powstawały enklawy "samych swoich", albo umieszczać na osiedlach na których okoliczne posesje nie stracą na wartości. A pokrzywdzeni inwestycją miasta właściciele okolicznych domów mogą wytoczyć miastu wspólny pozew o zwrot utraconych w wyniku inwestycji ratusza pieniędzy. Bez pojęcia to robią urzędnicy miejscy. Liczą, że nikt nie zauważy kukułczego jaja. Zwykłe świństwo. Ciekawe, czy w okolicy mieszka ktoś z magistratu... Zakład, że nie?
Avatar
PoCo / 11 marca 2008 o 08:20
I po co budować te mieszkania w takim miejscu? Skoro będzie ok to umieśćmy ich pod ratuszem albo pod kancelarią Pana Prezydenta, a nie pod nosem obywateli. Dobrze, że nie chcą dobrać się do mojego osiedla...
Avatar
pps / 10 marca 2008 o 20:34
Wszystkie brudne inwestycje pchane są na wschodnią częśc Lublina. Niedługo tu będzie prawdziwe getto z zasiekami z drutu kolczastego. Bo tak się składa że władze miasta żyją sobie w zachodniej części i tam jest "dziwnym trafem" ładniej i czyściej. Przed budową takich bloków ludzie powinni się bronić rękami i nogami bo urzędasy tylko czekaja aż zostanie wbita pierwsza łopata a potem to tylko sprzedawać dom bo w takim otoczeniu po prostu nie da się mieszakać a ceny nieruchomości spadają o 20-30 %.
Avatar
Prometeusz / 10 marca 2008 o 15:51
Pomysly na psucie tego, co dobre winny juz ulec chemicznej przemianie! Szacunek dla dobra obywatelskiego jest juz nie tylko dobra wolą, ale obowiązkiem! Decydenci: Szukajcie dobra, ktore nie niszczy innych i pomgajcie dajac od siebie! Co wiec nalezy zrobic! - wyruszyc po rozum do glowy i nauczyc sie, jak samorzad i admisnistracja radzi sobie z problemami biednych (za to bierzecie Państwo pieniądze!)
Avatar
pokemon / 10 marca 2008 o 15:27
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom składamy szczere kondolencje. Na koniec jaszcze tylko jedno pytanie: Gdzie się podziali radni, którzy obiecywali tej dzielnicy świetlaną przyszłość? Pozostaje powtórzyć za Rosjanami: "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze. "
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom ... rozwiń
Avatar
BJ / 10 marca 2008 o 10:02
hmmm Co to za maniera budowania domów komunalnych w środku osiedli, w ktorych ludzie ciężko pracują i płacą podatki. W żadnym mieście na zachodzie Europy, na którą tak lubimy się powoływać, tak nie ma. W Paryżu, Londynie czy innych miastach są dzielnice dla biedaków. Nikt z mieszkańców nie pozwoliłby na takie sąsiedztwo. Poza Polską. Rozumiem, że prezydent z PO tak dba o np. przedsiębiorców, którzy swoją siedzibę mają np. na Mireckiego i w okolicach???? Tak dba o swój elektorat???? Oby się nie przeliczył!
Avatar
j23 / 10 marca 2008 o 08:56
jarek napisał:
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...


Jarek, a na co ci ten asfalt, jeśli wylewać to ci będą do końca życia kubły pomyj. A problem będziesz miał potem ze sprzedażą swojej posesji. Kto ci w takim otoczeniu coś kupi !!!!!!!!!!!
Avatar
sa / 10 marca 2008 o 08:21
Genialne !!!
Bloki "awaryjne" budować koło Gimnazjum. Daleko nie będą musieli chodzić, aby haracze od małolatów ściągać. Opinia o "Jedynce" zaczełą się poprawiać, ale po tym artykule to chyba jednak będę szukał innego gimnazjum dla dziecka.
Na ul. Łukasińskiego też są bloki "awaryjne". Pod sklepem stoją codziennie te same sine, nabrzmiałe mordy i żądają wsparcia na "mózgojebca".
Ciewawe czy mieszkańcy ul. Bema lub ul. Willowej byliby zadowoleni z takiego sąsiedztwa.
Avatar
jarek / 10 marca 2008 o 08:18
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...
Avatar
bimbo / 10 marca 2008 o 07:58
Mireckiego na Kośminku? To jest dzielnica Dziesiąta, młotki niedouczone!!!!!
Avatar
Marian / 11 marca 2008 o 22:44
"Biednych ludzi", "niezaradnych życiowo" trzeba albo rozdzielać, aby nie powstawały enklawy "samych swoich", albo umieszczać na osiedlach na których okoliczne posesje nie stracą na wartości. A pokrzywdzeni inwestycją miasta właściciele okolicznych domów mogą wytoczyć miastu wspólny pozew o zwrot utraconych w wyniku inwestycji ratusza pieniędzy. Bez pojęcia to robią urzędnicy miejscy. Liczą, że nikt nie zauważy kukułczego jaja. Zwykłe świństwo. Ciekawe, czy w okolicy mieszka ktoś z magistratu... Zakład, że nie?
Avatar
PoCo / 11 marca 2008 o 08:20
I po co budować te mieszkania w takim miejscu? Skoro będzie ok to umieśćmy ich pod ratuszem albo pod kancelarią Pana Prezydenta, a nie pod nosem obywateli. Dobrze, że nie chcą dobrać się do mojego osiedla...
Avatar
pps / 10 marca 2008 o 20:34
Wszystkie brudne inwestycje pchane są na wschodnią częśc Lublina. Niedługo tu będzie prawdziwe getto z zasiekami z drutu kolczastego. Bo tak się składa że władze miasta żyją sobie w zachodniej części i tam jest "dziwnym trafem" ładniej i czyściej. Przed budową takich bloków ludzie powinni się bronić rękami i nogami bo urzędasy tylko czekaja aż zostanie wbita pierwsza łopata a potem to tylko sprzedawać dom bo w takim otoczeniu po prostu nie da się mieszakać a ceny nieruchomości spadają o 20-30 %.
Avatar
Prometeusz / 10 marca 2008 o 15:51
Pomysly na psucie tego, co dobre winny juz ulec chemicznej przemianie! Szacunek dla dobra obywatelskiego jest juz nie tylko dobra wolą, ale obowiązkiem! Decydenci: Szukajcie dobra, ktore nie niszczy innych i pomgajcie dajac od siebie! Co wiec nalezy zrobic! - wyruszyc po rozum do glowy i nauczyc sie, jak samorzad i admisnistracja radzi sobie z problemami biednych (za to bierzecie Państwo pieniądze!)
Avatar
pokemon / 10 marca 2008 o 15:27
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom składamy szczere kondolencje. Na koniec jaszcze tylko jedno pytanie: Gdzie się podziali radni, którzy obiecywali tej dzielnicy świetlaną przyszłość? Pozostaje powtórzyć za Rosjanami: "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze. "
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom ... rozwiń
Avatar
BJ / 10 marca 2008 o 10:02
hmmm Co to za maniera budowania domów komunalnych w środku osiedli, w ktorych ludzie ciężko pracują i płacą podatki. W żadnym mieście na zachodzie Europy, na którą tak lubimy się powoływać, tak nie ma. W Paryżu, Londynie czy innych miastach są dzielnice dla biedaków. Nikt z mieszkańców nie pozwoliłby na takie sąsiedztwo. Poza Polską. Rozumiem, że prezydent z PO tak dba o np. przedsiębiorców, którzy swoją siedzibę mają np. na Mireckiego i w okolicach???? Tak dba o swój elektorat???? Oby się nie przeliczył!
Avatar
j23 / 10 marca 2008 o 08:56
jarek napisał:
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...


Jarek, a na co ci ten asfalt, jeśli wylewać to ci będą do końca życia kubły pomyj. A problem będziesz miał potem ze sprzedażą swojej posesji. Kto ci w takim otoczeniu coś kupi !!!!!!!!!!!
Avatar
sa / 10 marca 2008 o 08:21
Genialne !!!
Bloki "awaryjne" budować koło Gimnazjum. Daleko nie będą musieli chodzić, aby haracze od małolatów ściągać. Opinia o "Jedynce" zaczełą się poprawiać, ale po tym artykule to chyba jednak będę szukał innego gimnazjum dla dziecka.
Na ul. Łukasińskiego też są bloki "awaryjne". Pod sklepem stoją codziennie te same sine, nabrzmiałe mordy i żądają wsparcia na "mózgojebca".
Ciewawe czy mieszkańcy ul. Bema lub ul. Willowej byliby zadowoleni z takiego sąsiedztwa.
Avatar
jarek / 10 marca 2008 o 08:18
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...
Avatar
bimbo / 10 marca 2008 o 07:58
Mireckiego na Kośminku? To jest dzielnica Dziesiąta, młotki niedouczone!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 35 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!