Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2008 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Za wizytę u lekarza będzie trzeba zapłacić

0 5 A A

Albo poczekamy do stycznia, albo pójdziemy teraz do lekarza i zapłacimy za wizytę. Wszystko przez to, że NFZ nie finansuje tzw. nadwykonań. Dlatego przychodnie wprowadziły opłaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chciałem pójść do lekarza pulmonologa i do kardiologa - mówi Franciszek Chmielewski, 67-letni emeryt z Lublina. - W rejestracji dowiedziałem się, że mogę zostać przyjęty, ale jak zapłacę 25 zł za wizytę.

Wszystko przez to, że przychodnia wyczerpała limit na wizyty w ramach funduszu.

- Wypracowaliśmy 50 tysięcy zł ponad plan. A pacjentów, którzy nie chcą teraz płacić, rejestrujemy na styczeń. - mówi Stanisław Podgórski, kierownik NZOZ Farmed, w którym leczy się pan Franciszek. - Zdecydowaliśmy, że będziemy pobierać opłaty za wizytę u specjalisty. Dlaczego? - Dostałem wiadomość z NFZ, że nie dostanę zwrotu za tzw. nadwykonania - dodał Podgórski.

Nasz Czytelnik nie chciał zgodzić się na opłacenie wizyty i poszedł do rzecznika praw pacjenta w Narodowym Funduszu Zdrowia. - Po rozmowie z kierownikiem przychodni zaproponowaliśmy temu panu wizytę u lekarza rodzinnego. A jeśli będzie taka potrzeba - wizytę u specjalisty. W ramach funduszu zdrowia - wyjaśnił Łukasz Semeniuk, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NFZ.
Okazuje się jednak, że problem jest szerszy. W większości niepublicznych przychodni zdrowia skończyły się już limity. - U nas nie pobieramy opłat. I choć kontrakt został już wyczerpany, każdy może skorzystać z porady specjalisty - dowiedzieliśmy się w NZOZ Specjalistka Czechów. - Płacą tylko pacjenci nieubezpieczeni, jak za wizytę prywatną.

W Centrum Medycznym Tehand w Lublinie sytuacja wygląda podobnie. Tam nie ma już jednak wolnych miejsc na grudzień. - Rejestrujemy na przyszły rok - mówią w przychodni.

Z kolei przychodnia Farmed zaproponowała pacjentowi wizytę bezpłatną w połowie stycznia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cham / 25 grudnia 2008 o 13:03
fingerling napisał:
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinecie ma go prawo rozliczać pracodawca a nie pacjent.

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinec... rozwiń
Avatar
drB / 16 grudnia 2008 o 21:50
Złodziejski system ściąga z ludzi po kilkaset zł. miesięcznie składki zdrowotnej a później jeszcze każe sobie płacić za każdą wizytę u lekarza bo limit wyczerpany? Jaki limit?? Człowiek czuje się w przychodni jak złodziej pomimo że to powinno byc odwrotnie!!!!!!!
Avatar
fingerling / 16 grudnia 2008 o 11:34
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2008 o 09:02
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych."

Konstytujce RP gwalca w panskim okregu wyborczym a pan wytykasz przydentowi ilosc zawetowanych ustaw w tym te o "komercjalizacji sluzby zdrowia" ?
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zape... rozwiń
Avatar
koniował / 16 grudnia 2008 o 08:32
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jaknajszybciej należy zlikwidować ten socjalistyczny twór i tą watahę nikomu niepotrzebnych skrobipiórków.
Co robi ten NFZ takiego "dobrego" że jest utrzymywany kosztem białego personelu medycznego.Jak to można powiedzieć pacjentowi aby z operacją np.wyrostka robaczkowego czy też z operacją skomplikowanego złamania kończyny zaczekał do przyszłego roku.Taki jest właśnie system w NFZ.
P.S.Zbliża się koniec roku i zaoszczędzone na pacjentach pieniądze będą przeznaczone na ogromne nagrody pieniężne dla niekomoetentnych urzędników NFZ (świadczenia socjalne,nagrody roczne,trzynaste i czternaste pensje-sporo tego będzie na koniec roku)
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jak... rozwiń
Avatar
Cham / 25 grudnia 2008 o 13:03
fingerling napisał:
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinecie ma go prawo rozliczać pracodawca a nie pacjent.

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinec... rozwiń
Avatar
drB / 16 grudnia 2008 o 21:50
Złodziejski system ściąga z ludzi po kilkaset zł. miesięcznie składki zdrowotnej a później jeszcze każe sobie płacić za każdą wizytę u lekarza bo limit wyczerpany? Jaki limit?? Człowiek czuje się w przychodni jak złodziej pomimo że to powinno byc odwrotnie!!!!!!!
Avatar
fingerling / 16 grudnia 2008 o 11:34
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2008 o 09:02
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych."

Konstytujce RP gwalca w panskim okregu wyborczym a pan wytykasz przydentowi ilosc zawetowanych ustaw w tym te o "komercjalizacji sluzby zdrowia" ?
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zape... rozwiń
Avatar
koniował / 16 grudnia 2008 o 08:32
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jaknajszybciej należy zlikwidować ten socjalistyczny twór i tą watahę nikomu niepotrzebnych skrobipiórków.
Co robi ten NFZ takiego "dobrego" że jest utrzymywany kosztem białego personelu medycznego.Jak to można powiedzieć pacjentowi aby z operacją np.wyrostka robaczkowego czy też z operacją skomplikowanego złamania kończyny zaczekał do przyszłego roku.Taki jest właśnie system w NFZ.
P.S.Zbliża się koniec roku i zaoszczędzone na pacjentach pieniądze będą przeznaczone na ogromne nagrody pieniężne dla niekomoetentnych urzędników NFZ (świadczenia socjalne,nagrody roczne,trzynaste i czternaste pensje-sporo tego będzie na koniec roku)
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jak... rozwiń

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 19 16

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 3 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”